24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaDiyetGöbek yağı 2 haftada nasıl eritilir?

Göbek yağı 2 haftada nasıl eritilir?

Kadın erkek herkesin ortak problemi inatçı göbek yağı 2 haftada nasıl eritilir? Göbek bölgesi yağlarını eriterek sağlıklı bir vücuda kavuşmak ve fit görünmek için yazımızı okumaya devam edin.

İçerikleri

Göbek bölgesi ve etrafındaki yağ dokusu, vücutta en zor eritilen bölgelerden birisidir. Pekiyi, göbek yağı 2 haftada nasıl eritilir? Göbek yağı 2 haftada kontrollü bir şekilde eritilebilir, göbek bölgesi sıkılaştırılabilir. Bunun için yapılması ve uyulması gereken temel yöntemler vardır. Sağlıklı bir şekilde bunlar uygulanarak rahatlıkla göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmaya başlayabilir ve göbek bölgenizi şekillendirebilirsiniz.

Göbek Yağı 2 Haftada Nasıl Eritilir?

Siz de göbek yağı 2 haftada nasıl eritilir diye mera k ediyorsanız göbek yağlarınızı kısa sürede eritecek önerileri mutlaka okuyun.

Bol Miktarda Renkli Sebze Tüketin

Sebzeler, kalorisi düşük ve bol miktarda vitamin içerdiği için tüketimlerinde fayda vardır. Ayrıca vücudu tok tutan bol lif de içerir. Önümüzdeki 2 hafta içerisinde her gün günde 2 kase dolusu farklı sebzelerden yiyerek buna başlayabilirsin. Burada her gün farklı sebzeleri harmanlamaktan ziyade her gün farklı renkte sebzelere de yönelebilirsin. Protein ve karbonhidratlı yiyecekleri yemeden önce yemeğine mutlaka sebze ile başla.

Hızlı Kas Yapmak İçin Yağsız Protein Tüketin

Proteinler vücutta yağsız kas yapımı için kullanılır. Şu şekilde de izah etmek mümkündür. Günlük daha çok kalori yakımı yapabilirsiniz. Bu da bu şekilde mümkün olur. Kımıldamadan oturduğunuz halde dahi. Bir oran da vermek gerekirse, günlük kalori alımının 5’te 1’ini yağsız protein olarak belirle. Yumurta beyazı, tavuk, balık gibi ürünlerle bunu karşılayabilirsin.

Kalsiyum ve D Vitamini Alın

Vücudunun yeteri kadar kalsiyum ve D vitamini aldığından emin ol. Süt ürünleri en iyi kalsiyum ve D vitamini deposudur. Bunların kısa süre içerisinde daha hızlı yağ yakma konusunda etkili olduğu bilinmektedir. Protein açısından da zenginliği olan yoğurt ve inek sütü, hatta az yağlı peynirlere de yönelerek vücudun daha fazla yağ yakması için uyarıcı olan hormon olan kalstrolün de azaltılmasına yardımcı olur.

Tahıllı Ürün Tercihi Nasıl Olmalı?

İşlenmiş tahıllı ürünler yerine lif bakımından da yoğun olan tam tahıllı ürün çeşitlerinin seçilmesine özen gösterebilirsin. Tam tahıllı ürünlerin içerisinde yoğun miktarda lif de bulunması sebebiyle önümüzdeki 2 hafta boyunca şişkinliğinin de azalmasına yardımcı olabilirsin.

Alışverişlerine Dikkat Edin

Günümüz mağazacılık sektöründe reyonlar çok dikkat çekici ve planlı şekilde yerleştirilmektedir. Market alışverişinize etki edecek ve müdahale edecek uyarıcılar her daim bu şekilde planlı olarak sizlerin gözünün önüne konmakta. Bu yüzden çok dikkatli olarak önümüzdeki 2 haftalık süreç için tam tahıllı ürün reyonlarında, sebze ve yağsız protein ürünlerinin bulunduğu reyonlardan alışverişini yapmaya özen göster. Eğer bu konuda durdurulamaz bir zaafınız bulunuyorsa internet alışverişiyle bunu çözebilirsiniz. Artık hemen hemen her market ürünlerini internetten kolayca sipariş edip evine kadar getirtilmesini sağlayabilirsin. Bu şekilde de market uyarıcılarından uzak durmuş olursun.

Porsiyonlarını Gittikçe Azaltın

Her öğün, yediğin porsiyonların boyutunu azaltarak vücuduna bu süreç için destek vermelisin. Sabah ilgili besin türlerinden sıkı bir kahvaltıyla güne başlayıp öğlen doyurucu ve protein odaklı yemek tercih edip akşam da nispeten öğütülmesi kolay içerikler tüketip vücuduna destekçi olmalısın.

Egzersiz Yapın

Günde en az 30 dakika egzersiz yapmak vücudun sağlığı için çok önemlidir. Bunu yürüyüş yaparak koşu yaparak ya da egzersiz yaparak sağlayabilirsin. Egzersiz yapmak, ayrıca vücudun hormonel yapısını da çalıştıracağı için daha mutlu ve kendinden emin bir bünyeye sahip olacaksın. Daha fazla hareket içerisinde olman bu sebeple önündeki 2 hafta boyunca da kendini iyi hissederek hedefe ulaşman için pes etmemeni sağlayacaktır.

Göbek Yağları Nasıl Eritilir? Yağ Yaktıran 7 Yöntem