16 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaKadınSaç BakımıSaçlarınızı deli gibi uzatacak doğal karışım!

Saçlarınızı deli gibi uzatacak doğal karışım!

Saç büyümesini % 272 oranında artıran bu doğal yöntemi çok az kişi biliyor! Birkaç uygulama ile dolgun ve gür saçlara kavuşacaksınız.

İçerikleri

Saç her zaman kadın ve erkeklerin en güzel fiziksel varlıklarından biri olarak görülmüştür. Bu nedenle çoğu insan dolgun, esnek saçlara sahip olmak ister. Saç dökülmesini yavaşlattığı ve iyileştirdiği kanıtlanmış birkaç doğal tedavi ve tarif vardır. İşte saçların hızlı uzaması için çok etkili muz, bal ve yumurta sarısından oluşan doğal karışım.

Güneşe sürekli maruz kalma, kirlilik ve toksik ürünler nedeniyle saçlar zarar görür, bozulur ve parlaklığını kaybeder. Saçları korumak ve beslemek için çeşitli kozmetik ürünler tasarlanmıştır , ancak % 100 doğal formüllerden daha iyisi yoktur.

İşte Saç Maskesi İçin Doğal Tarif

Bu doğal formül aşırı saç dökülmesi problemleri ve ince saçlar için önerilir.

Malzemeler:

  • 1/2 muz,
  • Bir yumurta sarısı,
  • 1 çorba kaşığı bal
  • 1/2 yüzde 100 malt ve şerbetçi otundan imal edilmiş bira

Hazırlık:

Yumurta sarısını bir kaseye koyun ve 1-2 dakika çırpın. Daha sonra püre elde edene kadar yarım muzu ezin, yumurtaya ekleyin ve iyice karıştırın. Son olarak, birayı ve balı ekleyin, pürüzsüz ve kremsi bir macun elde edene kadar her şeyi karıştırın (çırpma teli veya blenderi kullanabilirsiniz).

Nasıl uygulanır?

Karışımı nemli saça uygulayın, tüm saç derisini ve etkilenen bölgeleri kaplayacak şekilde küçük tellere ayırmaya çalışın. Saçınızın tamamını bir duş bonesi ile örtün ve bileşiklerin en az iki saat çalışmasına izin verin. Saçınızı ılık suyla durulayın Bu karışımın kullanımını haftada iki veya üç kez tekrarlayabilirsiniz.

Bileşenlerin Faydaları Neler?

Muz: Pek çok tıbbi özelliği olan çok besleyici bir meyvedir. Serbest radikalleri yok eden ve saçınızı koruyan vitaminler ve antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Muzda bol miktarda bulunan A, B, C ve E vitaminleri foliküllerin ve saç derisinin yenilenmesini canlandırmaya ve canlandırmaya yardımcı olur . İçeriğindeki magnezyum, çinko, demir ve potasyum sayesinde aşırı saç dökülmesinin azaltılmasında da oldukça etkilidir.

Bal: Arı kovanlarından elde edilen bu sıvı, nemlendiren, saç derisini ve saçı besleyen, kökleri güçlendiren mineraller ve eser elementler açısından oldukça zengindir. Bal ayrıca saçınızın rengini açmaya yardımcı olur.

Yumurta: Saç derisini ve saç köklerini iyileştirmeye yardımcı olabilecek protein ve yağ asitleri içerirler. Yumurta saçı daha sağlıklı, daha güçlü, daha yumuşak ve daha parlak yapar.

Bira: Saçınızı nemlendirmeye yardımcı olan, aşırı saç dökülmesine karşı savaşmak için saç köklerini güçlendiren ve hasarlı tırnak etlerini onarmaya yardımcı olan proteinler ve antioksidanlar açısından oldukça zengin bir içecektir. Ayrıca bira mayasında bulunan biotin saç dökülmesinin önlenmesinde önemli rol oynar. Bira ayrıca protein açısından zengin malt ve şerbetçiotu içerir, hasar görmüş saçları onarmaya ve ona hacim kazandırmaya yardımcı olur.

Bira ile haftada 1 defa gece yatmadan önce saçları yıkayıp durulamadan (kokusu yarım saatte uçuyor) havluya sarmak ve ertesi sabah durulamak suretiyle birkaç uygulama sonunda saçlar eskisinden çok daha güçlü, hacimli ve parlak hale gelmektedir. Hollywood ünlülerinin güçlü ve dolgun saçlara sahip olmalarının sırrı bu uygulama sayesindedir.

Uzun Saçlar İçin Pirinç Suyu Mucizesi

Saçlarınızı deli gibi uzatacak doğal karışım!