19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaKadınCilt BakımıVectavir krem sivilce, aft ve uçuk için kullanılır mı?

Vectavir krem sivilce, aft ve uçuk için kullanılır mı?

Vectavir krem, topikal antiviral grubuna ait virüslerin çoğalmasını engelleyen bir kremdir. 2 gramlık tüplerde satılan Vectavir krem nedir? Vectavir krem ne için kullanılır? Vectavir krem neye iyi gelir? Vectavir krem nasıl kullanılır? Gelin merak ettiğiniz bu soruların yanıtına beraber bakalım.

İçerikleri

Krem rengi olmasının verdiği avantaj ile uçuklarım üzerini kapatarak kısa sürede uçukları iyileştiren Vectavir krem birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Yıllardır uçuk kremi olarak satılan Vectavir krem kısa sürede etkisini göstermektedir.

Vectavir Krem Nedir?

Etken maddesi Pensiklovir olan Vectavir krem, çıkan uçuğun gelişmesini ve yayılmasını engellemektedir. Bu sayede vücudun da enfeksiyonla savaşmasına yardımcı olmaktadır. Bir-çok kişi Vectavir krem nedir sorusunun yanıtını öğrenmek istemektedir. Eczanelerde satılan Vectavir krem kullanmaya başladıktan hemen sonra etkisini göstermeye başlamaktadır.

Vectavir krem özellikle gebelik ve emzirme dönemlerinde doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Diğer kişiler ise uçuk belirtileri olan kabarma ve kaşıntı var ise Vectavir kremi kullanmaya başlayabilir. Bu krem ağız içine, burun içine ve göz çevresine kesinlikle sürülmemelidir.

Vectavir Krem Ne İçin Kullanılır?

Uçuklar genelde viral bir enfeksiyon nedeni ile ortaya çıkmaktadır. Uzun süre durağan kalan virüs tetiklendiği zaman uçuklar ortaya çıkmaktadır. Bu noktada Vectavir krem ne için kullanılır sorusu gündeme gelmektedir. Uçuk olan bölgeye sürüldüğü zaman uçuğun ağrısını hafifleten bu krem uçuğun kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır.

Antiviral bir ilaç olan Vectavir krem, virüslerin çoğalmasını durdurmaktadır. Uçucu iyileştiren bu krem bulaşıcılığı engellemez. Yani uçuğunuz iyileşmeye başlasa bile başka kişilere uçuk virüsünün bulaşma riski bulunmaktadır. Bu nedenle dikkat edilmelidir.

Vectavir Krem Ne İşe Yarar?
Vectavir Krem Ne İşe Yarar?

Vectavir Krem Ne İşe Yarar?

Vectavir krem Pensiklovir içermektedir. Herpes Simpleks virüsü ve enfeksiyonun neden olduğu uçukları tedavi etmektedir. Virüsü direkt öldürmeyen Vectavir krem, virüsün çoğalmasını ve yayılmasını engellemektedir. Bu sayede enfeksiyon kontrol altına alınarak vücudun bağışıklık sisteminin virüse karşı dayanıklı hale gelmesi sağlanmaktadır.

Vectavir Krem Neye İyi Gelir?

12 yaş üstü çocuklarda ge yetişkinlerde kullanılan Vectavir krem neye iyi gelir detaylı olarak anlattık. Virüslerin dağılmasını engelleyen Vectavir krem uçuk kremi olarak satılmaktadır. Kremin etken ve yardımcı maddelerine karşı alerjisi olan kişilerin bu kremi kullanmaması gerekmektedir. Bu nedenle allerjik durmu olan kişilerin mutlaka doktora danışmanları tavsiye edilmektedir.

Vectavir Krem Nasıl Kullanılır?

Etkili sonuçlar elde etmek için Vectavir krem nasıl kullanılır detaylı olarak öğrenmek gerekmektedir. Vectavir krem 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılmalıdır. Vectavir tedavisine 4 gün devam edilmelidir. 4 gün sonunda uçukta iyileşme olmaz ise doktora danışılmalıdır.

Vectavir Krem Günde Kaç Kere Sürülür?

Vectavir krem gün içerisinde 2 saat aralıklar ile günde 8 kere sürülmelidir. 4 gün boyunca düzenli kullanım ile uçuk iyileşecektir. İyileşme olmaz ise doktora gidilmelidir.

Vectavir Krem Gebelikte Kullanılır Mı?

Vectavir kremin gebelikte kullanımı güvenli değildir. Bu nedenle sadece doktor önerdiği zaman gebelikte kullanılmalıdır. Vectavir krem gebelikte kullanılır mı doktor karar vermelidir. Hastanın keremden sağlayacak fayda ile bebeğin riski değerlendirilerek kullanıma izin verilmektedir.

Vectavir Krem Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Vectavir kremin emziren annelerde kullanımı tartışma konusu olabilmektedir. Emzirme döneminde genelde annelerin ilaç kullanılması önerilmez. Çünkü ilacın süte geçerek bebeğe zarar vereceği düşünülür. Vectavir kremin emzirme döneminde kullanılması da doktorun vereceği bir karardır. Emziren annelerin doktora danışmadan Vectavir kremi kesinlikle kullanmaması tavsiye edilmektedir.

Vectavir Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Vectavir krem sivilceler için kullanılmaz. Sivilceler için doktorunuzdan uygun kremi reçete etmesini isteyebilirsiniz.

Vectavir Krem Mantara İyi Gelir Mi?

Vectavir kremin mantar hastalığı üzerinde bir etkisi yoktur. Bu nedenle mantar için kullanılmamalıdır.

Vectavir Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?
Vectavir Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Vectavir Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Vectavir krem uçağa iyi gelir mi sorusuna yazımızın başlangıcında cevap vermiştik. Vectavir krem bir uçuk kremidir. Dolayısıyla uçuk virüsünün yayılmasını ve gelişmesini önleyerek uçuğu iyileştirmektedir.

Vectavir Krem Uçuğu Kaç Günde Geçirir?

Vectavir kremin ilk etapta 4 gün kullanılması önerilmektedir. Genelde bu sürede uçuk iyileşmektedir. Ancak bazı kişilerde 4 günde uçuk geçmeyebilir. Bu durumda mutlaka doktora danışılması önerilmektedir.

Vectavir Krem Vajinal Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Vectavir krem vajinal bölgede kullanılmaz. Vajinal kaşıntıya da iyi gelmez.

Vectavir Krem Aft İçin Kullanılır Mı?

Vectavir krem uçuk kremidir. Bu nedenle aft için kullanılmamalıdır.

Vectavir Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Vectavir krem genital bölgede kullanılır özellikle genital mantar ve kaşıntı sorunu yaşayan kişilerin merak ettiği bir sorudur. Vectavir krem kesinlikle genital bölgede kullanılmamalıdır.

Vectavir Krem Vajinal Mantar İçin Kullanılır Mı?

Vectavir krem vajinal mantar tedavisinde etkili değildir.

Vectavir Krem Ağız İçine Sürülür Mü?

Vectavir krem ağız içine, burna ve gözlere sürülmez. Yanlışlıkla gözle teması halinde gözler hemen yıkanmalıdır.

Vectavir Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Vectavir krem yukarıda da bahsettiğimiz gibi vajinal bölgeye sürülmemelidir.

Vectavir Krem Yüze Sürülür Mü?

Vectavir krem yüze sürülebilir..

Vectavir Krem Burun İçine Sürülür Mü?

Vectavir krem burun içine sürülmemelidir.

Vectavir Krem Ağız İçine Sürülür Mü?

Bir uçuk kremi olan Vectavir krem dudakta oluşan uçuğa sürülebilirken ağız içine sürülmemelidir.

Vectavir Krem Göz Çevresine Sürülür Mü?

Vectavir krem kesinlikle göz çevresine sürülmemelidir. Gözle teması halinde hemen gözler bol su ile temizlenmelidir.

Vectavir Uçuk Kremi Devlet (SGK) Karşılıyor Mu?

Vectavir krem SGK kapsamında değildir. Yani devlet tarafından karşılanmaz. Bu kremi ücretli olarak satın alabilirsiniz.

Vectavir Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Vectavir krem reçetesiz olarak eczanelerden satın alınabilir.

Vectavir Krem Fıyatı Ne Kadar?

Vectavir krem fiyatı 108 TL’dir.

Vectavir Krem Muadili Kremler Hangileri?

Sizler için Vectavir krem muadili kremler hangileri siye araştırdık. Vectavir krem bulunamadığı zaman Pensivir krem, Eklovir krem ve Ex-lovir krem kullanılabilir.

Vectavir Krem Yan Etkileri Neler?

Kullanmanız gerekenden daha fazla Vectavir kullandığınız zaman cildimizde irritasyon oluşabilir. Bunun dışında bir yan etkisi yoktur.

Vectavir Krem Kullananlar ve Yorumları Neler?

Vectavir krem kullanan kişiler, krem ile ilgili deneyimlerini olumlu veya olumsuz olarak aktarmaktadır. Genel anlamda yorumlar olumludur. Vectavir kremin kısa sürede uçuk ağrısını hafiflettiği ve uçuğu 4 güne kadar iyileştirdiği söylenmektedir.

Bunlar da ilginizi çekebilir;