21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaKadınCilt BakımıTravazol krem yüze, göz çevresine, vajinaya sürülür mü?

Travazol krem yüze, göz çevresine, vajinaya sürülür mü?

Travazol krem son günlerde en çok aranan listelerde ilk sıralarda yer almaktadır. Genellikle ciltte oluşan mantar ve egzama gibi rahatsızlıklar için kullanılan travazol krem ne işe yarar? Travazol krem nasıl kullanılır? Travazol krem ile ilgili tüm merak edilenleri sizler için yanıtladık.

İçerikleri

Bir tür medikal krem olan travazol sadece eczanelerde satılmaktadır. Bakteri rahatsızlıkları için kullanılan bu kremin doktor önerisi olmadan kullanılmaması önerilmektedir. Çünkü her kremde olduğu gibi bu kremde de etken maddeler vardır. Bu etken maddelerden birine karşı alerjiniz var ise durumunuz daha da kötüye gidebilir.

Travazol Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Kaşıntı, egzama, mantar, ağrılı iltihaplar ve bakteri rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarında kullanılan travazol krem cilteki enfeksiyonların tedavisi için doktor tarafından reçete edilmektedir. Travazol krem ne işe yarar derseniz bu soruya çeşitli cevaplar verilebilir. İyileştirici bir fonksiyonu olan bu krem sayesinde sorunlu bölgedeki ağrı, sızı ve kaşıntı azalmaktadır.

Ciltte meydana gelen sağlık sorunlarını tedavi eden travazol kremin uzman bir hekim tavsiyesi ile kullanılması gerekir. Bileşimindeki maddelerin etkisi ile alerjik rahatsızlıkları gidermede de etkilidir. Sık sık meydana gelen cilt problemlerinde yanma, ağrı, sızıntı ve kaşıntı görülebilmektedir. Travazol krem tüm bu şikayetleri ortadan kaldırır.

Özellikle mantar hastalıklarında faydası bilinen travazol krem bebeklerde, çocuklarda ve erişkinlerde pişik tedavisinde de kullanılır. Yaz sıcaklıklarında baş gösteren yanık sonucunda iltihaplanmalarda travazol krem işe yarar. Sinek ısırması, arı sokması, böcek ısırığı gibi durumlarda da fayda sağlar. Ayak, el ve genital bölgedeki mantarlı dokuların temizlenmesine yardımcı olur.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Etkileri anlaşılan travzol krem nasıl kullanılır dikkat edilmelidir. Travazol kremin doktorun önerdiği şekilde kullanılması önemlidir. Doktor tarafından nasıl kullanılacağı söylenmemiş ise krem içerisindeki prospektüsün detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Önerilen miktardan fazla kullanımın ve sürenin aşılması durumunda ciltte istenmeyen durumlar oluşabilir

Ciltteki problemli bölgeye önerilen miktarda travazol krem hafif masaj yaparak uygulanmalıdır. Etken maddesi Diflukortolon Valerat ve İzokonazol Nitrat olan kremi kullanırken beklenen sonucu alamadığınızda ya da sorunlu bölgenin daha kötüye gitmesi durumunda kremi kullanmayı derhal durdurmalı ve doktorunuza danışmalısınız.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?
Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Ciltteki sivilce ya da diğer cilt sorunları için travazol krem yüze sürülür mü merak edenler için kremin yüzdeki sivilcelere kullanılması önerilmemektedir. Uzun süre kullanılan travazol kremin tüylenme sorunu yaratacağı da unutulmamalıdır.

Travazol Krem Göz Çevresine Sürülür Mü?

Travazol kremi kullanırken göz çevresine çok yakın uygulanmaması önemlidir. Göz kapağına, göz çevresine ve göz içine travazol krem sürülmemelidir.

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür Mü?

Genital bölgede çeşitli nedenlerle mantar ve enfesikyon hastalıkları görülebilir. Bununla beraber yanma, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunlar meydana gelebilir. Travazol krem bu sorunların giderilmesi için vajina kısmına sürülebilir. Vajinanın iç kısmına sürülmemesi önerilir.

Travazol Krem Yan Etkileri Neler?

Her krem ya da hapların yan etkileri olması mümkündür. Travazol kremin içeriğindeki etken maddelere karşı duyarlı olan kişilerde bazı yan etkiler oluşabilir. Kıl kökü iltihabı, ağız çevresinde iltihaplanma, deride yumuşama, isilik seyrek görülen yan etkilerdir. Travazol krem deri yoluyla emilir ve çeşitli organlara geçer. Bu şekilde vücuttan idrar ve dışkılama yoluyla atılır. Bu nedenle hamile ve emziren annelerde kullanılmamalıdır .Kremin herhangi bir yan etkisi ile karşılaşırsanız eczacınıza ya da doktorunuza danışmalısınız.

Travazol Krem Muadili Hangi Krem?

Bazen travazol kremi bulamayabilirsiniz. Bu durumda travazol krem muadili hangi krem olduğunu bilirseniz tedavinize bu kremlerle devam edebilirsiniz. Travazol kremin muadili kremler şunlardır:

  • Fuggy krem
  • Izıcort krem
  • Troderm
  • Mantazol krem
  • Fungoid krem
  • Tevarol krem
  • Travacort krem

Travazol Krem Kullananların Yorumları

Travazol krem kullananların yorumları incelendiğinde, travazol kremin mantar tedavisinde kısa sürede etki ettiği görülmektedir. Doktor tavsiyesi ile kremi kullananlar kremin kısa sürede etki ettiğini ve yaşanılan sorunların kısa sürede giderildiğini söylemişlerdir. Çok az da olsa kremden fayda sağlamadığını belirten yorumlar da mevcuttur. Travazol krem ​​kullanıcıları mantar tedavisinde kullanılan en iyi kremlerden biri olduğu yorumunu yaptı.

Travazol Krem ​​Hakkında Tüm Sorular

Açık yaraya Travazol krem ​​sürülür mü?

Travazol merhem asla açık yaralara veya yanıklara uygulanmamalıdır.

Sporcu ayağı için Travazol krem ​​kullanılır mı?

Mantar tedavisinde kullanılsa da sporcu ayağı için kesinlikle doktorunuzdan reçetesiz kullanmayınız.

Travazol krem ​​cinsel organlara sürülür mü?

Travazol merhem genital bölgeye uygulansa da tedaviden sonra belli bir süre kullanılır.

Travazol krem ​​egzamaya iyi gelir mi?

Egzama için kullanılan travazol asla egzama tedavisi yapılmadan kullanılmamalıdır.

Travazol krem ​​genital bölgeye uygulanabilir mi?

Genital bölgedeki enfeksiyonlar ve mantarlar için vajinal bölgeye uygulanır.

Travazol krem ​​günde kaç kez kullanılır?

Aksi belirtilmedikçe krem ​​günde 2 defadan fazla kullanılmamalıdır.

Kortizonlu Travazol krem?

Travazol merhem kortizonlu krem ​​sınıfının bir ürünüdür. Kortizon içerdiğinden, asla reçete edilenden daha uzun süre kullanmayın.

Travazol mantarı kaç günde iyileştirir?

Kişiden kişiye değişen duruma rağmen genellikle 1 hafta veya 10 gün içinde mantar düzelir.

Travazol krem ​​sivilcelere uygulanabilir mi?

Travazol akne kremi değildir. Sivilceler için asla önerilmez.

Travazol krem ​​saç uzamasına neden olur mu?

Krem uzun süre kullanıldığında saç uzamasına neden olur.

Travazol krem ​​yanıklara iyi gelir mi?

Travazol yanık kremi değildir. Travazol kremin yanıklarda kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez.