Ceviz Kabuğu Kürü İle Siyah ve Uzun Saçlara Kavuşun!

Dökülen, beyazlaşan ve uzamayan saçlar için ceviz kabuğu kürü mucizevi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Ceviz kabuğu kürü ile hayaliniz olan saçlara kavuşun.

Cevizin faydaları neler, diye bir soru yöneltilse herkes bildiği kadar faydasını sayar ancak cevizin yeşil kabuğu ne işe yarar veya nasıl yarar sağlar diye bir soru sorulsa istisnalar dışında herkes ceviz kabuğunun faydasının olmadığını söyler. Çünkü cevizin faydalarının bilindiği gibi cevizin yeşil kabuğunun faydası olduğu bilinmez. Ceviz kabuğunun saç boyası olarak kullanıldığını ve saçı güçlendirdiği, gürleştirdiğini söylersek? Evet cevizin yeşil kabuğunun saça bir çok eşsiz faydası bulunuyor, bu faydaları hep birlikte irdeleyelim.

Ceviz Kabuğu Kürü Mucizesi

Ceviz kabuğu eski çağlardan beri saç bakımında kullanılan doğal bir yöntem. Yapılan araştırmalara göre ceviz kabuğu bünyesinde birçok vitamin ve mineral bulunduruyor. Bu yönüyle saç köklerinin güçlenmesini sağlayan ceviz kabuğu sıklıkla kullanıldığında saç renginin değiştiğini gözlemleyebilirsiniz. Saç renginizin simsiyah ve saçınızın gür olmasını istiyorsanız ceviz kabuğu kürü hazırlayarak kullanabilirsiniz. Ceviz kabuğu kürü nasıl yapılır nasıl uygulanır diyorsanız hemen söyleyelim.

Ceviz Kabuğu Kürü Nasıl Yapılır?

Gür saçlarınız olsun istiyorsanız ceviz kabuğu kürünü ara vermeden kullanmalısınız. Bir ay sonra etkisini göreceksiniz. İşte o mükemmel kür.

İlk olarak ceviz kabuklarını kurutup ezelim. Toz haline getirdiğimiz ceviz kabuğuna az miktar su ekleyerek karıştıralım. Pamuk yardımıyla bu kürü her akşam uyumadan önce saçlarımıza sürelim. Ancak saçların temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kirli ve boyalı saçlarda daha geç etki gösterecektir. Her gün düzenli şekilde kullanarak etkisini kısa sürede görebiliriz.

Farklı şekilde de bu kürü uygulayabilirsiniz. Yaş ceviz kabuklarını çok az miktarda su ekleyerek kaynatalım. İyice kaynayıp suya siyah rengini veren ceviz kabuklarını bir müddet kaynatılmış suda bırakalım. Koyulaşan suyu kullanmadan önce ceviz kabuklarını sudan çıkaralım ve pamuk yardımıyla sürelim. Bir süre kurumasını beklediğimiz saçları streç yardımıyla saralım. 6-7 saat bekledikten sonra ılık suyla yıkayalım. Düzenli şekilde kullanıldığı sürece etkisini görebilirsiniz.

Ceviz kabuğu kürü saçları gürleştirerek hacim kattığı gibi beyazların görünmesine de engel oluyor. Bunların yanı sıra ceviz kabuğu tüketildiği zaman sağlığa birçok yarar sağlıyor. Peki bu yararlar neler bir bakalım.

Ceviz Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

  • Bağırsaklarda oluşan solucan ve kurtları temizleme yönünden oldukça etkili olan ceviz kabuğu çay gibi kaynatılıp tüketildiği zaman kurtların dökülmesine yardımcı oluyor.
  • Sivilce ve cilt lekeleriyle savaşan ceviz kabuğu, sıklıkla kullanıldığında bu gibi sorunların önüne geçiyor. Ceviz kabuğu suyunu sıkarak sivilce ve cilt lekelerine uygulayarak etkisini görebilirsiniz. Kısa sürede cildinizin parlak ve lekesiz bir görünüme kavuştuğunu hayretle göreceksiniz.
  • Tırnak bakımında da kullanılan ceviz kabuğu, kırılan ve incelen tırnaklara uygulanarak sağlıklı tırnakların oluşmasını sağlıyor.

Gördüğünüz gibi ceviz kabuğu faydaları saymakla bitmiyor. Ancak ceviz kabuğu etkisini en fazla saç üzerinde gösteriyor. Bu bilgiyi unutmamak gerekir.

Ceviz Kabuğu Neye İyi Gelir?

Dr. Suna Dumankaya, Dr. Tuna Karadeniz ceviz ve ceviz kabuğunun faydalarına dikkat çekerek tüketilmesi ve kullanılması bakımından sağlığa birçok faydası olduğunun altını çiziyor. Gür ve hacimli saçlara kavuşmanın mümkün olduğunu söyleyen uzmanlar ceviz kabuğu kürlerinden faydalanarak bu dileğin gerçekleşeceğini belirtiyor. Siz de parlak, hacimli ve gür saçlara kavuşmak istiyorsanız uzmanlara kulak vermeli ve ceviz kabuğu kürünü günlük olarak saçınıza uygulamalısınız.

Beyaz Saçlara Evde Yapabileceğiniz Doğal İlaç

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam