19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviBurun tıkanıklığına 25 saniyede kesin çözüm!

Burun tıkanıklığına 25 saniyede kesin çözüm!

Grip, soğuk algınlığı ve alerjiye bağlı olarak ortaya çıkan ve oldukça can sıkan burun tıkanıklığına 25 saniyede kesin çözüm yazımızda.

İçerikleri

Soğuk havaların gelmesiyle birlikte grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar iyiden iyiye yaygınlaşmaya başladı. Soğuk havaların etkisi ile burun tıkanıklığı da yaygınlaştı. Burun tıkanıklığı can sıkan özellikle de geceleri uykusuz geçirmenize yol açan bir durumdur. Burun tıkanıklığından kurtulmak için bazı alternatif yöntemler bulunmaktadır.

25 Saniyede Burun Tıkanıklığını Geçiren O Yöntem

Soğuk havaların kapımızı çaldığı şu günlerde grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklar kaçınılmaz oldu.  Bu hastalığın en sıkıntılı tarafı ise burun akıntısı ve burun tıkanıklığı… Kişiye oldukça sıkıntı veren bu durumu yapacağınız 25 saniyelik bir yöntemle geçirebileceğinizi biliyor muydunuz?

İşte burun tıkanıklığını 25 saniye içerisinde hiçbir ilaç kullanmadan geçiren yöntem…

1. Adım 

Dilinizin ucunu, ağzınızın iç kısmının en yüksek noktasına kadar değdirin.

2. Adım 

Orta parmağınızı ve işaret parmağınızı birleştirip kaşınızın tam ortasından olacak şekilde ileriye ve geriye hareketler yapın.

1.ve 2. adımı sırayla 20 saniye boyunca uygulayın.

Son olarak da nefesinizi tutun. Nefesinizi tutmak beyin yaşama iç güdüsünü dikkate alarak burun deliğinizi temizliyor.

Burnunuzu tıkayın ve kafasını çok fazla olmayacak şekilde geriye doğru yaslayın. Rahatsız olacak duruma geldiğinizde parmaklarınızı çekin ve burun tıkanıklığına elveda deyin.

Burun Tıkanıklığına 25 Saniyede Kesin Çözüm! Video

Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Doğal Yöntemler

Buhar Teneffüsü

Mentol içeren (Vicks VapoRub) krem ile buhar teneffüsü yapmanız halinde buhar teneffüsü geçici olarak tıkanıklığı temizler ve bir saat ya da iki saat daha kolay nefes almanızı sağlar. Üst dudağınız ve burnunuz arasındaki bölgeye bir miktar Vicks VapoRub sürün soluyun. Kısa sürede burun tıkanıklığınızı açacaktır.

Kendi burun solüsyonunuzu yapın

Tuzlu su, ilaçsız salin solüsyonu olarak fayda sağlar. Bir fincan suya bir çay kaşığı tuz ekleyin ve eriyerek karıştırın. Bir göz damlası yardımı ile karışımdan birkaç damlayı bir burun deliğinize damlatın. Çözeltiyi burun deliğinden dışarı sümkürün ve diğer burun deliğinize de uygulayın. Bu karışımı kendi kendinize yapmak istemiyorsanız, eczanelerden salin solüsyonları satın alabilirsiniz.