21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaKadınCilt BakımıFuracin krem sivilceye iyi gelir mi, yüze sürülür mü?

Furacin krem sivilceye iyi gelir mi, yüze sürülür mü?

Furacin krem, son dönemlerde en çok adından söz ettiren ve merak edilen kremlerin başında gelmektedir. Mutlaka doktor kontrolünde kullanılması önerilen Furacin krem, vücuttaki bakterilerin oluşmasını ve çoğalmasını engeller. Peki Furacin krem ne için kullanılır? Özellikleri nelerdir? Furacin krem nerelerde kullanılır? İşte bu soruların yanıtı ve daha fazlası yazımızın devamında sizleri bekliyor.

İçerikleri

Furacin kremin etken maddesi Nitrofurazondur. Antiseptik bir ilaç olan bu krem, ameliyat sonrasında yaraların enfeksiyon kapmaması için kullanılmaktadır. Ancak tek kullanım alanı bu değildir. Bu yazımızda Furacin krem ile ilgili aklınızdaki tüm soruları yanıtlamayı hedefliyoruz.

Furacin Krem Nedir, Niçin Kullanılır?

Bir cilt kremi olan Furacin, cilt yüzeyinde oluşan bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını engelleyen bir kremdir. Antiseptik özelliğe sahip olan Furacin krem nedir, niçin kullanılır sorularının yanıtını hemen vereceğiz. Genelde ameliyat sonrasında oluşan yaraların hızla iyileşmesi ve enfeksiyon kapmaması için kullanılan Furacin krem aşağıdaki durumlar için de kullanılmaktadır:

 • Vücudun mikroplara karşı dirençli olmasını sağlar.
 • Deri bozukluğuna iyi gelir.
 • İltihabın sökülmesine iyi gelir.
 • Deri üzerindeki deformasyonu engeller.
 • Ameliyat sonrası dikiş izlerini iyileştirir.
 • Yara enfeksiyonlarına iyi gelir.
 • Yanık enfeksiyonlarına iyi gelir.
 • Pyoderma tedavisinde etkilidir.
 • İnvaziv enfeksiyonlarının gelişmesini engeller.
 • İlihaplı sivilcelerde etkilidir.
 • İltihaplı aknelerde etkilidir.
 • Ciltteki hasar, yara ve kesikleri iyileştirir.
 • Enfekte olan yanıkları tedavi eder.
 • Cilt enfeksiyonlarına iyi gelir.

Furacin Krem Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Kullanılan krem ya da ilaçların ne kadar süre kullanılabileceği çok önemlidir. Süresi geçen kremlerin kullanılması ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle furacin krem açıldıktan sonra ne kadar kullanılır dikkat edilmelidir. Furacin krem açıldıktan sonra kutu üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar kullanılabilir.

Furacin Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Son günlerde kadınların en çok konuştuğu kremlerden olan Furacin krem bebeklerde kullanılır mı doktora danışılmalıdır. Furacin krem bebeklerde kullanılmaz. Çocuklarda ise doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Furacin Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?
Furacin Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Furacin Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Özellikle ergenlik dönemine geçişte hormonların değişmesi ile beraber yüzde iltihaplı sivilceler görülür. Bu durum genç yaştaki bireylerin özgüveninde zedelenmeye sebep olmaktadır. Furacin kremin iltihaplı deri rahatsızlıklarındaki etkisi düşünüldüğünde Furacin krem sivilceye iyi gelir mi sorusuna evet yanıtı verilebilir. Ancak kremi kullanmadan önce doktora danışmanız çok önemlidir.

Furacin Antibiyotik Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Antibiyotik özelliği gösteren Furacin kremle ilgili birçok sorunun cevabı merak edilmektedir. Bu sorulardan biri de furacin krem vajinaya sürülür mü sorusudur. Furacin kremi vajinaya kullanmadan önce doktorunuza danışabilirsiniz. Ancak prospektüs incelendiğinde furacin kremin vajinada kullanılamayacağı belirtilmektedir.

Furacin Merhem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

Furacin merhem birçok yerde ve hastalıkta kullanılabilir. Furacin krem dikkatli olmak koşulu ile genital bölgede kullanılabilir. Ancak yine de kremi kullanmadan önce doktora danışmanız önerilir.

Furacin Krem Basura İyi Gelir Mi?

Önemli kremlerden biri olan Furacin krem basura iyi gelir mi araştıran birçok kişi var. Furacin krem basur tedavisinde kullanılmamalıdır. Ağrılı bir hastalık olan basur için doktorunuzun tavsiye ettiği kremi kullanmalısınız.

Furacin Krem Burun İçine Sürülür Mü?

Enfeksiyon ve stres gibi çeşitli nedenlerle burun içerisinde yaralar çıkabilmektedir. Bu durumda ateş, acı ve ağrı hissini azaltmak için çeşitli krem arayışına girilir. Etkisi ile dikkat çeken Furacin krem kesinlikle burun içine sürülmez.

Furacin Merhem Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

Furacin krem çeşitli yaraların tedavisinde etkilidir. Bunu bilen bazı kişiler ciltlerindeki sorun için furacin merhem cilt lekelerine iyi gelir mi doktorlarına danışabilirler. Cilt yüzeyinde bakteri oluşumunu, gelişimini ve çoğalmasını engelleyn Furacin krem cilt lekelerine de iyi gelmektedir. Ancak cilt lekeleri için bu kremi kullanmadan önce doktorunuzun tavsiyesini alınız.

Furacin Merhem Çıbana İyi Gelir Mi?

İltihaplı bir cilt sorunu olan çıban ağrılı bir süreç yaşanmasına neden olur. Antiseptik içerikli olan Furacin krem, çıbana iyi gelmektedir. Doktorunuza danışarak çıban sorunu için bu kremi kullanabilirsiniz.

Furacin Merhem Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Birçok sorun için kullanılan Furacin merhemin çatlaklara herhangi bir faydası yoktur. Çatlaklar için doktorunuza danışarak uygun bir krem kullanabilirsiniz.

Furacin Krem Dolamaya İyi Gelir Mi?

Kişinin yaşam kalitesini yüksek derecede düşüren dolama, genel olarak parmak boğum kısımlarında meydana gelen iltihaplanmadır. İltihaplı hastalıkların tedavisinde etkili olan Furacin krem dolamaya iyi gelir mi merak edenlere sevindirici cevabı verelim: Furacin krem dolama tedavisinde etkilidir.

Furacin Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Birçok kişide görülen can sıkıcı deri hastalıklarından biri de egzamadır. Çeşitli kremlerle tedavi edilen egzamaya Furacin krem kullanılmaz.

Furacin Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Pişik sorunu büyük-küçük birçok kişinin başına gelmektedir. Antiseptik özellikli Furacin krem doktor tavsiyesi olmadığı sürece pişik için kullanılmaz.

Furacin Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Güneş yanığı ağrılı ve sıkıntılı bir durumdur. Enfekte olan yanıkları tedavi eden Furacin krem güneş yanığına da iyi gelmektedir. Doktorunuza danışarak güneş yanıklarında bu kremi kullanabilirsiniz.

Furacin Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Genel olarak ciltte görülen kızarıklık, yanma, batma ve kaşıntı durumlarında Furacin krem kullanılması önerilmektedir. Kısa sürede etkisini gösteren Furacin krem kaşıntıyı azaltmaktadır.

Furacin Krem Mantara İyi Gelir Mi?

Kaşıntı ve yanma hissi ile kendini belli eden mantar hastalığı dikkate alınması gereken bir cilt sorunudur. Furacin krem mantar hastalıklarında kullanılmamaktadır.

Furacin Krem Tahrişe İyi Gelir Mi?

İltihapsız deri hastalıklarını iyileştiren furacin krem tahrişe iyi gelir mi derseniz evet yanıtını verebiliriz. Zedelenme ve hasar sonucunda ortaya çıkan tahriş durumlarında kullanılan Furaci krem kısa sürede etkisini göstermektedir.

Furacin Krem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Cilt üzerinde gelişmeye başlayan bakterilerin yok edilmesine yardımcı olan Furacin krem uçuk tedavisinde kullanılmaktadır.

Furacin Krem Yanık İçin Kullanılır Mı?

Furacin krem için bir anlamda yanık kremi denilebilir. Yanık sorunlarından sonra kullanılabilen bu kremi güneş yanıklarının tedavisinde de kullanabilirsiniz. Ancak herhangi bir yanık ya da diğer cilt sorunları için Furacin krem kullanmadan önce doktora gitmeniz ve muayene olduktan sonra doktor tavsiyesi ile bu kremi kullanmanız önerilmektedir.

Furacin Krem Kullananların Yorumları