16 Nisan 2024 Salı
Ana SayfaKadınCilt BakımıCoresatin sarı krem ne işe yarar? Kullananların yorumları

Coresatin sarı krem ne işe yarar? Kullananların yorumları

Coresatin sarı krem, son günlerin en çok aranan kremlerinden biridir. Cildi rahatlatan bir yapıya sahip olan Coresatin sarı krem, cildi nemlendirirken cilt sorunlarına da iyi gelmektedir. Krem yapısı sayesinde kolay bir şekilde kullanılan Coresatin sarı krem cilt tarafından da kolaylıkla emilmektedir. Coresatin sarı krem içeriği nedir? Coresatin sarı krem ne işe yarar? Coresatin sarı krem ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtına gelin beraber bakalım.

İçerikleri

Birden fazla Coresatin krem çeşidi bulunmaktadır. Bu yüzden ilk olarak cilt tipinizi öğrenmeli ve cilt sorunlarına uygun olan Coresatin sarı kremi tercih etmelisiniz. Tercih konusunda doktorunuzdan da fikir alabilirsiniz. Coresatin sarı kremi genelde hassas, kuru ve sorunlu cilt yapısına sahip kişilere önermektedirler. Cildi eski yumuşaklığına kavuşturan bu kremin kullanımı da önemlidir.

Coresatin Sarı Krem Nedir?

Son zamanlarda kadın platformlarında Coresatin sarı krem nedir sorusunun çok sık sorulduğunu görüyoruz. Uzmanlar tarafından bazı cilt sorunları için önerilen Coresatin sarı krem 3 ayrı seçeneği ile karşınıza çıkmaktadır. Coresatin sarı krem temelde sivilce, akne, yara ve leke gibi cilt sorunlarını tedavi etmektedir. Doktorlar tarafından reçete edilen Coresatin sarı kremin mavi, mor, yeşil ve pembe gibi farklı renkleri bulunmaktadır.

Cildi yenileyen ve hücreleri onaran Coresatin sarı krem ciltte peeling etkisi yaratmaktadır. Bu sayede cildi gerginleştirerek daha canlı ve daha parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Coresatin sarı kremi eczanelerden ya da e ticaret sitelerinden satın alabilirsiniz. Ancak bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Coresatin Sarı Krem İçeriği Nedir?

Kremlerin içeriğinde bulunan etken maddeler son derece önemlidir. Bu etken maddelerden birine alerjiniz olması durumunda ürünü kullanmayı bırakmalısınız. Son dönemlerin popüler ürünü Coresatin sarı krem içeriği nedir merak edilmektedir. Coresatin sarı kremin içinde B6 vitamini, Aloe Vera, Allantoin ve E vitamini bulunmaktadır. Bu doğal içeriği sayesinde cildi besleyerek cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Coresatin Sarı Krem Kortizon İçerir Mi?

Coresatin sarı krem kullanıcıları, kremin kortizon içerip içermediğini merak etmektedir. Coresatin sarı krem kortizon içermeyen bir kremdir. Bu özelliği ile herhangi bir tehdit oluşturmamaktadır. Kremin içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cilt yeni doğmuş gibi olmaktadır.

Coresatin Sarı Krem Ne İşe Yarar?
Coresatin Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Coresatin Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Şimdi sizlere Coresatin sarı krem ne işe yarar anlatacağız. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan Coresatin sarı krem cilt sorunlarını tedavi etmek amacıyla reçete edilmektedir. Doktorların sık sık önerdiği Coresatin sarı kremi doktor önerisi olmadan kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Coresatin sarı kremin genel faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Kurumaya bağlı cilt tahrişlerini önler.
 • Döküntü ve pullanmaya iyi gelir.
 • Cildi onarır.
 • Cilt hücrelerini yeniler.
 • Sedef hastalığına iyi gelir.
 • Egzamaya iyi gelir.
 • Alerji sorunlarını ortadan kaldırır.
 • Cildi rahatlatır.
 • Cilde parlaklık kazandırır.
 • Nemlendirici özelliğe sahiptir.
 • Cildi derinlemesine nemlendirerek cildin esnekliğini artırır.
 • Sivilce oluşumunu engeller.
 • Ciltteki bakteri ve iltihabı yok eder.
 • Tonik ve peeling etkisi gösterir.

Coresatin Sarı Krem Nasıl Kullanılır?

Coresatin sarı kremin düzenli kullanılması etkinliği için çok önemlidir. Doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız önerilmektedir. Coresatin sarı kremin prospektüsünde kremin sabah ve akşam düzenli olarak kullanılması önerilmektedir. Cilt yüzeyinde oluşan sorunlu bölgeye hafif masajlar yaparak uygulanmalıdır. Uygulama öncesinde cilt temizlenerek kurulanmalıdır.

Coresatin Sarı Krem Vitiligo İçin Kullanılır Mı?

Dermotolojik bir sağlık sorunu olan Vitiligo birçok kişide görülmektedir. Arındırılmış ve taze cilde uygulanan Coresatin sarı krem vitiligoyu alenen geçirmektedir. Ancak Coresatin sarı kremi vitiligo rahatsızlığınız için kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

Coresatin Sarı Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Coresatin sarı krem egzamaya iyi gelen bir kremdir. Ancak en kısa sürede en etkili sonucu almak için Coresatin sarı kremin doktorun önerdiği şekilde düzenli kullanılması gerekmektedir.

Coresatin Sarı Krem Saça Sürülür Mü?

Cilde sağladığı faydaları ile dikkat çeken Coresatin sarı krem saça sürülür mü merak edilmektedir. Çünkü ciltte meydana gelen döküntü, pullanma ya da egzama gibi sorunlar saçlarda da görülebilmektedir. Coresatin sarı kremi saçınızdaki egzama sorunu için kullanabilirsiniz.

Coresatin Sarı Krem Yüze Sürülür Mü?
Coresatin Sarı Krem Yüze Sürülür Mü?

Coresatin Sarı Krem Yüze Sürülür Mü?

Coresatin sarı krem ciltte görülen çeşitli sorunları tedavi etmesi amacıyla kullanılmaktadır. Buna göre, Coresatin sarı krem yüze sürülebilir. Göz dışında yüzüm her yerine Coresatin sarı kremi sürebilirsiniz.

Coresatin Sarı Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Coresatin sarı kremi hamilelerin veya hamilelik şüphesi olan kişilerin asla kullanmaması gerekmektedir. Bu durumda öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Hamile olduğunuzu kremi kullandıktan sonra fark ederseniz, Coresatin sarı kremi kullanmayı bırakarak mutlaka doktorunuza danışınız.

Coresatin Sarı Krem Fiyatı Nedir?

30 gramlık kavanozlarda satılan Coresatin sarı krem fiyatı 62 TL’dir.

Coresatin Sarı Krem Yan Etkileri Neler?

Coresatin sarı krem içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olan kişilerde yan etki görülme riski yüksektir. Bu nedenle öncelikle kremin içeriğini incelemeli ve alerjiniz var ise Coresatin sarı kremi asla kullanmamalısınız. Coresatin sarı kremin olası yan etkileri şunlardır:

 • Mide bulantısı
 • Baş dönmesi
 • Krem uygulanan bölgede kızarıklık
 • Deri tahrişi
 • Ciltte pullanma
 • Nefes alıp vermede zorlanma

Coresatin Sarı Krem Kullananları Yorumları Neler?

Coresatin sarı krem kullananların yorumları farklıdır. Genelde Coresatin sarı kremi düzenli kullananlar yaşadıkları sorunun kısa sürede geçtiğini söylemişlerdir. Bazı kişilerde hafif yan etkiler yarattığı görülen Coresatin sarı krem hakkında söylenenler genel itibari ile olumludur.