27 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaKadınCilt BakımıAt kılı fırçası sıkılaştırır mı? Selülite, çatlaklara iyi gelir mi?

At kılı fırçası sıkılaştırır mı? Selülite, çatlaklara iyi gelir mi?

Son dönemlerde doğal at kılı fırçası kullanımı çok popüler olmuştur. Kuru fırçalama yöntemi ile uygulanan at kılı fırçasının birçok faydası bulunmaktadır. Sindirim ve dolaşım sistemini de etkileyen at kılı fırçası gerçekten işe yarıyor mu? At kılı fırçasının ne gibi faydaları vardır? At kılı fırçası nasıl uygulanır? Tüm bu soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

İçerikleri

At kılı fırçası pürüzsüz bir cilde sahip olmak için tercih edilen ve son dönemde popüler hale gelen bir cilt bakım ürünüdür. At kılı fırçasının doğal olmasına dikkat edilmelidir. Doğal olmayan at kılı fırçaları fayda sağlamadığı gibi cilde zarar verebilir. Bu nedenle güvendiğiniz online satış sitelerinden at kılı fırçası almaya özen gösterin.

Doğal At Kılı Fırçası Faydaları Neler?

Son zamanlarda en merak edilen soruların başında doğal at kılı fırçası faydaları neler sorusu gelmektedir. At kılı eskiden beri kullanılsa da son dönemlerde daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. At kılı fırçasının dikkat çekmesine neden olan önemli faydaları şunlardır:

 • Kuru fırçalama lenf sistemini harekete geçirerek metabolizmayı hızlandırır.
 • Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Vücuttaki yağın atılmasını sağlar.
 • Vücutta incelme sağlar.
 • Selülitlere iyi gelir.
 • Kan dolaşımını hızlandırarak gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.
 • Ciltteki pullanmayı engeller.
 • Kıl dönmesi, nasır, sivilce ve akne sorunlarını azaltır.
 • Sağlıklı ve dinç bir cilde sahip olmayı sağlar.

At Kılı Fırçası Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

İnternette at kılı fırçası ile ilgili olumlu yorumları görenler at kılı fırçası gerçekten işe yarıyor mu yoksa abartılıyor mu merak etmektedirler. Kuru fırçalama tekniği ile uygulanan at kılı fırçası gerçekten işe yarıyor. Ancak bu uygulama ile beraber spor yapmaya ve düzenli beslenmeye dikkat edilmelidir.

At Kılı Fırçası Lekelere İyi Gelir Mi?

At kılı fırçası ile yapılan kuru fırçalama vücuttaki ölü derilerin atılmasına yardımcı olur. Ölü derilerin atıldığı vücuttaki lekelenmeler de azalır. Yani at kılı fırçası lekelerin giderilmesinde etkilidir.

At Kılı Fırçası Sıkılaştırır Mı?

Selülitlerinden kurtulurken incelmek isteyen kişiler at kılı fırçası sıkılaştırır mı öğrenmek istemektedirler. Gözeneklere nüfus ederek kirleri çıkaran at kılı fırçası gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Ayrıca vücuttaki yağların atılmasına yardımcı olduğu için sıkılaşarak incelmeyi sağlar.

At Kılı Fırçası Yüze Uygulanır Mı?

At Kılı Fırçası Yüze Uygulanır Mı?

At kılı fırçası vücudun birçok yerinde kullanılmaktadır. Etkisini hemen gösteren at kılı fırçası yüze uygulanabilir. Düzenli kullanıldığı zaman ölü deriyi yüzden uzaklaştıran at kılı fırçası gözenekleri de sıkılaştırır.

At Kılı Fırçası Islak Kullanılır Mı?

At kılı fırçasının kuru cilde uygulanması önerilmektedir. Kuru cilde uygulandığında etkisini daha çok gösteren at kılı fırçasını uyguladıktan sonra duş alabilirsiniz.

Doğal At Kılı Fırçası Çatlaklara İyi Gelir Mi?

At kılı fırçasının faydaları saymakla bitmez. Doğum ya da kilo alıp-verme nedeni ile çatlak sorunu yaşayanlar doğal at kılı fırçası çatlaklara iyi gelir mi diye sormaktadır. Her gün düzenli olarak çatlak ve selülit olan bölgeye at kılı fırçası kuru olarak uygulanmalıdır. Bu işlem yağ hücrelerini kırarak dağıtacak ve böylece selülit görünümünü azaltacaktır. Kan akışını da hızlandıran at kılı fırçası çatlak oluşumuna da engel olacak.

Selülit Kremi ve At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

Akşam vakitlerinde selülit kremi selülitli bölgeye masaj yaparak sürülür. Krem sürdükten sonra 15-30 dakika içerisinde ısınma etkisi görülür. Kremdeki etken maddelerin aktivasyonu ile oluşan ısınma selülitlere iyi gelir. Krem uyguladıktan sonra at kılı fırçası ile kuru fırçalama yapılır. Böylece var olan selülit giderilirken yeni selülit oluşumu da engellenmiş olur.

At Kılı Fırçası Duştan Önce Mi Sonra Mı?

At kılı fırçası ile ilgili bazı kafa karışıklıkları vardır. Örneğin at kılı fırçası duştan önce mi sonra mı kullanılır konusu kafaları karıştırmaktadır. At kılı fırçası işleminin duştan önce uygulanması önerilmektedir. Bu sayede ölü derilerin vücuttan tamamen atılması sağlanır.

Kuru Fırçalamanın Faydaları Neler?

 • Selüliti azaltır
 • Ölü derilerin atılmasını sağlar
 • Kan ve lenf dolaşımını artırır
 • Toksinlerden arındırır, su tutulmasını azaltır
 • Derinlemesine temizlik sağlar ve gözenekleri açar
 • Ferahlatıcı ve rahatlatıcı etki sağlar.

At Kılı Fırçası ve Selülit Kremi Kullananların Yorumları

At kılı fırçasını selülit kremi ile beraber kullananların sayısı bir hayli fazladır. Bu konuda yapılan yorumlara bakıldığında genel anlamda bu ikiliden memnun kalındığı görülmektedir. Ancak bazı yorumlarda kullanıcıların kremin ve at kılı fırçasının anında etki etmesini beklediği görülmektedir. At kılı fırçası ve selülit kremi düzenli kullanım ile etkisini göstermektedir. Bu nedenle sabırla işlemlerin uygulanması önerilir.

Selülitlerimden At Kılı Fırçası İle Nasıl Kurtuldum?