Diyet

Zencefil Suyu: Göbek Ve Basen Yağlarını Eriten En Sağlıklı İçecek

Zencefil suyu, vücudunuzdaki yağ yakma süreçlerini uyarmada oldukça etkilidir. Özellikle en inatçı alanlar olan kollarınız, kalçalarınız ve göbeğinizdeki yağ yakımını hızlandırır.

Kilo vermek kolay bir iş değildir. Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam alışkanlıkları olan kişiler için değişim süreci biraz zor olabilir. Yaşam biçiminizde önemli bir değişiklik yaparak zayıflama programı başlattıysanız bile, zaman zaman istediğiniz kadar kilo veremediğiniz olmuştur.

Bunun ana sebebi, vücut ve organların zaten toksinler ve kimyasallarla dolu olması ve işlevlerinin tehlikeye atılmasıdır. Üstelik metabolizma yavaş bir hızda çalışır; bu nedenle vücudun detoksifikasyonu önemlidir. Bu bitkisel kür, toksinlerden vücudunuzu temizleyecek ve metabolizma çalışmalarınızı hızlandıracaktır. Bundan sonra kilo vermeniz çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

Vücudunuzu detoks için en iyi yol doğal olanıdır. Zencefil suyu faydalı özelliklere sahip olduğu gibi aynı zamanda bel, sırt, karın ve uyluk bölgelerinden yağ yakımında da çok etkili olur. Bu çözüm yeni bir şey değildir ve binlerce kişi bu yöntemi kullanarak kilo vermişlerdir.

Zencefil Suyunun Sağlığınıza Faydaları

Yüksek tansiyonu düşürür

Zencefil suyunu düzenli olarak içmek kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olur ve kan pıhtılarının oluşmasını önler.

Antioksidan özelliği bulunur

İçeriğin güçlü antioksidan özellikleri vardır ve vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşarak organlara ve dokulara zarar vermesini önler.

Kolesterol seviyenizi düşürür

Yüksek kolesterol seviyelerini azaltmada etkilidir ve bu soruna bağlı hastalıkların gelişimini önler.

Enfeksiyonlara karşı savaşır

Zencefil suyu birçok bulaşıcı hastalıklara karşı çok güçlüdür. Böylece osteoartrit ve eklem ağrısı riskini azaltarak, iltihaplarla savaşır

Antienflamatuar etkisi vardır

Enflamasyonu önler, bu nedenle her türlü kansere karşı mücadelede güçlü bir yardımcıdır.

Şifa kaynağı zencefil karışımı tarifi

Malzemeler :

  • Zencefil kökü ( Birkaç ince dilim )
  • 1 limon suyu
  • ½ litre su

Hazırlanışı:

Suyu bir tencereye boşaltın ve ocağa koyun. Su kaynama noktasına geldiğinde zencefili ekleyin ve 15 dakika daha kaynatın. Tencereyi ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Soğuyan zencefil suyunu içerisindeki parçacıklardan ayırmak için süzün ve limon suyu ekleyin. Bir şişeye koyduğunuz zencefil suyunu gün boyunca tüketebilirsiniz. Etkisini daha fazla hissetmek için, sabah kahvaltıdan önce bir bardak mutlaka tüketin.

Şifa kaynağı zencefil karışımının faydaları

  • Kilo verdirir,
  • Dolaşımı geliştirir,
  • Besin emilimini iyileştirir,
  • Gribe karşı korur,
  • Sindirimi hızlandırır,
  • Bağışıklık sisteminizi güçlendirir,
  • Eklem ağrılarını hafifletir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu