25 Haziran 2024 Salı
Ana SayfaKadınSaç BakımıYaz aylarında yıpranan saçlara maske tarifi

Yaz aylarında yıpranan saçlara maske tarifi

İçerikleri

Yaz aylarında denizin, klorun ve güneşin etkisi ile yıpranan saçlarınıza doğal maskelerle hayat verebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak uygulayacağınız saç maskeleri, yazın saçlarınızın yıpranmasını da engelleyecektir.

Yıpranan Saçlarınızı Doğal Maskelerle Canlandırın

Yaz döneminde saçlar, birçok etmene maruz kalır. Terleme, klor, güneş gibi etkenler saçların sağlığını da etkiler. Saçları yazın canlı tutmak için doğal maskeler uygulayabilirsiniz.

Yazın saçlar için doğal maske tarifi için zeytinyağı, yoğurt, bal, sarımsak ve yumurta gibi malzemeleri rahatlıkla bir arada kullanabilirsiniz.

Yazın yıpranan saçlara bıldırcın yumurtası tarifi

Yumurtalı saç maskesi yapmak için bir çay kaşığı yoğurt, bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırarak karışıma bir bıldırcın yumurtası kırın. Hazırladığınız maskeyi saç uçlarınıza yedirerek 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile duş alın. Tarif, omuz hizasında ve seyrek saçlar içindir, daha uzun ve gür saçlar için malzeme oranını iki katına çıkarabilirsiniz.

Yazın saçları nemlendiren sirke maskesi

Yaz aylarında elma sirkesi maskesi, saçlarınızın nem dengesini koruyarak saçlarınızı parklatır. Saçı nemlendiren sirkeli maske tarifi için bir yarım çay bardağı elma sirkesini bir çorba kaşığı bal ile karıştırın, karışıma bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı saç dipleri ile saç uçlarına yedirin ve 20 dakika sonra ılık suyla duş alın. Maskeyi haftada bir uygulayabilirsiniz.

Saçı parlatan bal maskesi

Yazın yıpranan saçlarınıza parlak bir görünüm kazandırmak için bal ile basit bir maske hazırlayabilirsiniz. Saçı parlatan maske tarifi bir çorba kaşığı bal ve iki çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ile hazırlanır. Karışımı, 10 dakika buz dolabında beklettikten sonra saç dipleri ve saç uçlarına yedirin. Saçlarınızı 15 dakika maske ile dinlendirin ve tarağınıza bir parça zeytinyağı dökerek saçlarınızı tarayın. Ilık su ile duş alın.

Seyrelen saçlar için sarımsaklı maske tarifi

Seyrelen saçlarınıza hayat vermek için 2 diş sarımsağı döverek bir çorba kaşığı zeytinyağıyla karıştırın. Karışımı saç diplerinize masajla uygulayın ve kalan maskeyi saç uçlarına doğru yedirip ılık duş öncesi yarım saat bekleyin. Sarımsaklı saç maskesi tarifini yaz aylarında iki haftada bir uygulayabilirsiniz.