13 Temmuz 2024 Cumartesi
Ana SayfaKadınMakyajTen Renginize Göre 10 Farklı Ruj Önerisi

Ten Renginize Göre 10 Farklı Ruj Önerisi

İçerikleri

Fakat doğru ruj seçimi sayesinde dudaklar hiç olmadıkları kadar güzel görüneceklerdir.

Nude Tonları

Yaz, kış fark etmeksizin birçok kadın nude tonlarına bayılmaktadırlar. Çok doğal bir görünüm oluşturması nedeni ile kadınların günlük yaşamda başlıca tercihlerinden biri olmaktadır. Nude tonları ayrıca farklı bir hava katması nedeni ile birçok kadın tarafından terci edilmektedir.

  • Esmerler nude tonlarında daha koyu, kahverengiyi andıran renkleri tercih edebilmektedirler. Bunun yanında turuncu alt tonlu rujları tercih etmeleri halinde mükemmel bir uyum sağlayabilmektedirler.
  • Beyaz tenliler ise bej alt tonlu nude rujlardan uzak durmalıdırlar. Bu rujları sürmeleri halinde dudakları tamamen ortadan kaybolacak ve çok çirkin bir görünüme sahip olacaklardır. Bu nedende dolayı da pembe alt tonuna sahip nude rujlar açık tenli kadınlara çok yakışmaktadır
  • Buğday tenliler ise karamel veya bej tonunda rujları tercih edebilmektedirler. Ten renginden biraz daha koyu seçilen ruj sayesinde çok çekici bir görünüm elde edebilmektedirler.
nude tonlari Ten Renginize Göre 10 Farklı Ruj Önerisi
Nude Tonları

Pembe Tonları

Özellikle bahar ve yaz aylarında birçok kadın pembe ruja asla hayır diyemeyecektir. Pembe tonlu rujlar sayesinde yazın enerjisi ve dinamikliği daha fazla yansıtılabilmektedir. Pembe tonları sayesinde kadınlar oldukça havalı ve enerjik bir görünüme sahip olmaktadırlar.

  • Esmer tenliler özellikle açık pembe rujlardan uzak durmalıdırlar Bunun yerine daha koyu veya fuşya rengine yakın tonlar daha fazla yakışmaktadır. Bunun yanında daha parlak rujlar sayesinde dudaklar daha ön plana çıkartılmakta ve çok çekici bir görünüm de elde edilmektedir.
  • Açık tenli kadınlar ise daha çok mercan tonlarında ruj kullanarak, daha göz kamaştırıcı bir görünüm elde etmektedirler. Pembe cilt tonuna sahip kadınlar ise şeker pembesi ruj kullanarak oldukça şirin ve göz kamaştırıcı bir görünüme ulaşmaktadırlar.
  • Buğday tenli kadınların ise kırmızıya çalan pembeler ile mükemmel bir uyum sağladığı görünmektedir. Bu nedenden dolayı kesinlikle pembe kırmızı arasında bir ruj ile çok havalı görüneceklerdir.

Kırmızı Tonları

Çekiciliğin ve asaletin rengi olan kırmızı, birçok kadının özellikle özel günlerde tercihi olmaktadır. Çok çekici ve havalı bir görünüm katması nedeni ile kırmızı ruj birçok kadının tercihidir. Ten rengine en uygun kırmızı tonu sayesinde her kadın istediği çekici görünümü elde edebilmektedir.

  • Esmerler özellikle parlak ve capcanlı kırmızı ruj tonlarını tercih etmelidirler. Bu sayede daha aydınlık bir görünüme sahip olabilirken istedikleri seksi görünümü de elde edebilmektedirler. Koyu ve mat kırmızılardan esmerler kesinlikle uzak durmalıdırlar.
  • Açık renk tonlu kadınlar ise kesinlikle mat ve soğuk kırmızı tonlarını tercih etmelidirler. Soluk pembe alıklar ile çok havalı ve çekici bir görünüm elde edebilmektedirler.
  • Bronz tenli kadınlar ise kırmızının mutlaka kan kırmızısına çalan rengini tercih etmelidirler. Bu dudaklarını ön plana çıkaracak ve çok sekssi bir görünüme ulaşmalarını sağlayacaktır.
  • Buğday tenli kadınlar ise kırmızı ruj tercihinde kiremit rengine veya turuncuya çalan tonları tercih etmelidirler. Bu sayede tenlerinin rengini ön plana çıkarırken, seksi bir görünüme ulaşmaktadırlar.
kirmizi tonlari Ten Renginize Göre 10 Farklı Ruj Önerisi
Kırmızı Tonları

2019 Ruj Modası

Her yıl kıyafetlerde olduğu gibi rujlarda da birçok renk trend olmaktadır. 2019 ruj modasında ise metalik renkler ön planda yer almaktadır. Kıyafetlerin yanında birçok kozmetik üründe de metalik renkler göz kamaştırıcı olmaktadır. Metalik pembe, kırmızı ve daha birçok renk tren olan rujların arasında yer almaktadır.