Video

Limon ve sarımsak kürü nasıl hazırlanır? Tarifi

İkisi de ayrı ayrı sağlık deposu olan limon ve sarımsak bir araya gelirse ne olur dersiniz? İşte limon ve sarımsak kürünün yüzde yüz kanıtlanmış faydaları ve limon-sarımsak kürü tarifi.

Bu formülü sizlerle paylaşmadan önce uzun bir süre araştırma yaptım. Şifalı bitkilerle uğraşan uzmanlardan, doktorlara kadar bir çok kişinin tavsiye ettiğini gördüm hatta yetinmeyip Rusya’da yaşayan bir arkadaşıma konuyu aktardım ve orada da son derece popüler bir karışım olduğunu öğrendim, sonra da hem kendim hazırlamak hem de en doğru tarifi sizlerle paylaşmak istedim. Rus doktorların tavsiye ettiği bu karışım son derece başarılı sonuçlar veriyor; tansiyon, damar sertlikleri, damar tıkanıklıklarına karşı ve bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi için destekleyici olarak tercih ediliyor.

Sarımsak Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

  • 2 litre hiç su katılmamış sıkılmış limon suyu
  • 40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak (Kastamonu sarımsağı tercih edilmelidir, Çin sarımsağı olmasın)
  • Ağzı sıkı kapanan koyu renkli bir kavanoz

Hazırlanışı:

2 Litrelik kavanozu dolduracak kadar limon satın alın. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye doldurun. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan ve ezerek limonun içine atıp şişenin kapağını sıkıca kapatın. 25 gün boyunca normal ılık bir yerde tutun ve her gün birkaç kez çalkalayın. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsakların limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

Kullanımı:

25 gün bekledikten sonra karışımı içmeye başlayabilirsiniz. Kahvaltıdan yarım saat önce, yarım çay bardağı ölçüsünde içebilirsiniz. Kendinizi rahat bir deneyim için hazırlayın ve tadına çok fazla takılmayın ayrıca içine şeker, tuz ve tatlandırıcı gibi eklemeler de yapmayın.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce yarım çay bardağı için. Bunu her gün düzenli olarak ve mümkünse aynı saatte yapın. Bu karışımın içine asla başka bir madde (şeker, tuz, tatlandırıcı vs. katmayın). Bu formülü yılda bir kez mutlaka uygulamalısınız.

Limon ve Sarımsak Küründen Fayda Gören Var Mı?

Dr. Ender Saraç bu kürü uygulayanlardan  kolesterolü, tansiyonu, ağrıları, damar kireçlenmesini  azalttığını söyleyen çok sayıda hastamız var dedi. Özellikle Rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar veriyor. Limon suyu ve sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları ve tansiyon gibi sorunları kalıcı olarak ortadan kaldırıyor.

Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren Rus tıp dünyası, bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediyor.  Limon suyu ve sarımsağın karışımında öyle büyük bir şifa var ki bunu sadece bir kere yapmanız yeterli, nasıl mı?

Sarımsaklı Limon Suyu Faydalı Mı?

“Ezilmiş veya parçalanmış 40 diş sarımsak, iki litre limon suyu içerisinde 20 gün bırakılıyor. Her sabah yarım çay bardağı bu sıvıdan içmenin sağlığı koruyup güçlendirdiği, kanseri önlediği, bağışıklığı desteklediği öne sürülüyor. Bu bilgi doğru mu?”

Eğer koku problemi sizi rahatsız etmiyorsa, özellikle ezilmiş ya da parçalanmış sarımsağı taze taze yemenin sağlığa mükemmel yararlar sağladığı kesindir. Akdeniz ve Ortadoğu mutfağının bu mükemmel lezzet unsuru yalnız iştahınızı açmaz, sağlığınızı da güçlendirir.

Sarımsakta bol miktarda bulunan allisin maddesinin kolesterolü azalttığı, kanı inceltip pıhtılaşmayı dengelediği, dolayısıyla başta koroner arter hastalığı ve felç olmak üzere damar sertliği ile ilgili problemleri geciktirdiği biliniyor.
Sarımsağın kanseri önlemede de güçlü bir doğal destek olduğunu artık herkes kabul ediyor. Diğer taraftan sarımsak bir antibiyotik gibi de çalışıyor, mikropları öldürmede de mükemmel bir doğal ilaç. Kısacası yukarıdaki yöntemin faydalı olup olmayacağını bilmem ama taze tüketilen sarımsağın sağlığa faydalı olduğu kesindir.

2 Yorum

  1. Yalan yazıyorsunuz, yalanınız şu şekilde;ben defalarca tarife uygun şekilde yaptım hiçbirinde Sarımsaklar limon suyunun ıçinde erimedi ve zaten erimezde .Evet bu kür yararlı ama lütfen biryerlerden alıp kopyala yapıştır yapmayın kendiniz deneyin ettiğiniz tecrübeleri yazın..

  2. Merhabalar ben bu karışımı 3.cu kez yaptım çok faydasını gördüm sunüźüt vardı bende gitmediğim d.r kalmadı burun akıntısı yaz ve kız devam ederken ilk yaptım bu karışımı karısim bitti bende burun akıntısı kalmadı ama sarimsak içinde hiç bizaman erimedi içer ken zor oluyor ama faydası dinç tutuyor ve girip olmuyorsun bu benim fark ettiklerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu