28 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaKadınGüzellik SırlarıKoyu Renkli Saçlara En Çok Yakışacak Makyaj Önerileri

Koyu Renkli Saçlara En Çok Yakışacak Makyaj Önerileri

İçerikleri

Koyu renkli saçlı kadınlar makyaj konusunda diğer kadınlara göre daha şanslı diyebiliriz. Çünkü kızıl saçlı bir kadın her tonda ruju süremeyebilir ya da sarı saçlara sahip bir kadın nude tonlarda ruj pek kullanamaz. Çünkü sarı saç biraz daha özenli makyaj ve gösterişli makyaj ister, kızıl saç ise saç yeterince renkli olduğu için gözde ve dudakta çok rengi kaldıramaz ve hoş görünmez. Bu sebeple koyu kahve siyah tonlarında saçları olan kadınlar makyaj konusunda çok daha özgür davranabilirler. Koyu saçlara yakışan makyaj, sadece bir stil de değil oldukça çeşitlidir.

Buğulu Gözlerin Cesareti

Buğulu göz makyajı her zaman için gizemli, çekici ve cesur olarak algılanmaktadır. Koyu renk saçlarınızla bütünleşecek olan buğulu göz makyajınız sizi çok daha asil bir görünüme ulaştıracaktır. Saçlarım koyu renk makyajımı hafif tutmalıyım diye asla yanılgıya düşmemelisiniz, oldukça şık bir görünüm oluşacaktır.

Işıltılı Göz Kalemleri

Göz kalemleri makyajda her zaman kurtarıcı bir görev üstlenir. İster kalemi düz bir şekilde kirpik dibinize sürerek bırakabilir, isterseniz sürdükten sonra biraz dağıtarak daha buğulu ve gizemli bir göz makyajına sahip olabilirsiniz. Saç renginiz koyu olduğu için, ışıltılı bakır, bronz gibi göz kalemlerini göz makyajınızda kullanırsanız harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu göz kalemlerinde dikkat etmeniz gereken, kalemin yumuşak olup kolay dağılabilir olmasıdır. Hatta geçişli bir göz rengine sahipseniz ela rengi gibi, ışıltılı bakır rengi bir göz kalemi sizde harika duracaktır.

Eyelineri Makyajınızdan Eksik Etmeyin

Eyeliner gösterişli bir makyajın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Koyu saçlara yakışan makyaj çeşitleri içinde eyeliner makyajı her zaman için bambaşka boyutlara taşımaktadır. Eyeliner gözleri olduğundan daha büyük daha küçük gösterme özelliğine sahiptir. Önemli olan göz şeklinizi iyi tanıyıp ona göre eyeliner uygulaması yapmaktır. Küçük gözler eyelinerı gözün bütününe değil yarım şekilde çekerse göz olduğundan büyük ve daha çekik görünecektir. Büyük gözler de göz pınarından başlayarak ince bir şekilde göz bitimine kadar uygulama yapabilir. Eyeliner en çok siyah saçlara yakışmaktadır, bakışları daha esrarengiz ve çekici kılar.

Parlak Renklerden Korkmayın

Saçlar koyu renkli olduğu için makyajda istediğiniz renk tonunu kullanabilirsiniz. Cildinize gözlerine ve yüzünüzün şekline göre makyaj yaparak olduğunuzdan daha güzel görünmeniz oldukça kolaydır. Ruj seçiminde canlı kırmızılar, mercan renkleri, bordolar koyu saçlara yakışan makyaj seçimlerinden bir tanesi olmaktadır. Bu tür canlı renkleri dudağınızda kullandığınızda göz makyajınızı dudağa göre nötr tutarak daha alımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer canlı kırmızı tonlarında bir ruj sürdüyseniz, gözlerinize sadece maskara kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.