19 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaKadınCilt BakımıHametan krem sivilceye, sivilce izlerine iyi gelir mi?

Hametan krem sivilceye, sivilce izlerine iyi gelir mi?

Hametan krem, cilt problemlerini gidermek amacı ile kullanılan çok popüler bir kremdir. Ciltte oluşturduğu harika etkisi ile herkesin favorisi hâline gelen Hametan krem nedir, Hametan krem ne için kullanılır, Hametan krem nasıl kullanılır sorularının yanıtına gelin beraber bakalım.

İçerikleri

Neler Okuyacaksınız?

Eski zamanlardan bu yana her evde bulunan Hametan krem pomad ve krem şeklinde eczanelerde satılmaktadır. Pomad şeklindeki Hametan daha yağlı bir kıvama sahiptir. Yıllardan bu yana olumlu etkileri ile konuşulan Hametan krem düzenli olarak kullanılmalıdır.

Hametan Krem Nedir?

Kullanımı çok fazla olduğu için Hametan krem nedir birçok kişinin fikri vardır. Hametan krem raflarda 30 gr ve 50 gr olarak satılmaktadır. Etken maddesi Hamamelis virginiana olan Hametan krem birçok farklı cilt sorununu tedavi etmektedir. Kremin iltihap giderici bir özelliği bulunmaktadır. Bu sayede yaralardan sivilcelere kadar birçok soruna iyi gelmektedir.

Hametan krem yalnızca cilt sorunlarını tedavi etmez. Medikal nemlendirici arayanların gözdesi olan Hametan kremin temel amacı yanık ve yara izlerini iyileştirmektir. Fakat diğer cilt sorunlarını da kolay bir şekilde tedavi etmektedir. Bir-çok kişi tarafından önerilse de doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır. Çünkü kremin içeriğindeki etken maddeler alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Hametan Krem İçeriği Nedir?

Hametan krem içeriği nedir özellikle alerjik cilt yapısına sahip olan kişiler için önemlidir. Çünkü etken maddelere alerjisi olan kişilerde yan etki ortaya çıkabilmektedir. Hametan kremin ana etken maddesi Hamamelis virginianadır. Krem içerisinde % 25 oranda ana etken madde bulunmaktadır.

Hametan Pomad ile Krem Arasındaki Fark Nedir?

Hametan kremin mavi ve sarı olmak üzere iki farklı seçeneği bulunmaktadır. Bu iki krem aynı özelliklere sahip olsa da, farklı özellikler de taşımaktadır. Cilt yüzeyinde oluşan kuruluk, sıyrık, yara ve hafif yanıklar için Hametan krem kullanılmalıdır. Hametan pomad ise merhem formunda olsa da, kremden daha yağlı bir yapıya sahiptir. Hametan pomad derin cilt rahatsızlıklarını tedavi etmektedir.

Hametan Krem Sarı ve Mavi Arasındaki Fark Nedir?

İnternette en çok araştırılan soruların başında Hametan krem sarı ve mavi arasındaki fark nedir gelmektedir. Sarı ve mavi Hametan arasındaki farklar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sarı renkli Hametan krem formundadır. Mavi Hametan ise pomad formundadır. Pomad formun yağ oranı daha yüksektir.
 • Sarı Hametan yüzeysel cilt sorunlarını iyileştirmektir. Mavi Hametan ise derinlemesine etki etmektedir.

Hametan Krem Antibiyotikli Mi?

Hametan krem antibiyotik değildir. Ancak iltihap kurutucu etkiye sahiptir.

Hametan Krem Ne İçin Kullanılır?

Hametan krem çok yönlü bir kremdir. Bir-çok cilt sorunu için Hametan krem reçete edilmektedir. Öncelikle bebeklerde ve ufak çocuklarda pişik, 1.ve 2.derece yanık, güneş yanığı gibi sorunlar için Hametan kullanılmaktadır. Çizik ve kesik benzeri yüzeysel deri lezyonunda da Hametan krem etkilidir. Emziren annelerde meme uçları için Hametan krem reçete edilmektedir.

Hametan Krem Neye Yarar, Faydaları Neler?
Hametan Krem Neye Yarar, Faydaları Neler?

Hametan Krem Neye Yarar, Faydaları Neler?

Hametan krem faydaları ile dikkat çekmektedir. Kullanımı çok kolay olan Hametan kremi düzenli kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilmektedir. Hametan kremin sağladığı faydalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sivilce izlerini yok eder.
 • Pişik, tahriş ve kızarıklıkları tedavi eder.
 • Yara izlerini iyileştirir.
 • Kuruyan ve çatlayan cilde bakım yapar.
 • Yıpranmış cildi onarır.
 • Cildin renk tonunu eşitler.
 • 1.ve 2. derece yanıkları tedavi eder.

Hametan Krem Neye İyi Gelir?

Bir-çok cilt sorununu tedavi eden Hametan krem neye iyi gelir merak edenler için araştırdık. Etken maddeleri sayesinde tahriş, pişik, sivilce ve yanığa iyi gelen Hametan krem, iltihaplı sivilcelerin kısa sürede kurumasına yardımcı olur. Ayrıca yanıkları da hızlı bir şekilde iyileştirmektedir. Hametan krem iltihaplanma ve kanamayı durdurmaktadır.

Hametan Krem Mavi Ne İşe Yarar?

Hametan krem mavi ve sarı renk olarak iki türlü satılmaktadır. Mavi Hametan pomad formuna sahiptir. Kullanım alanı fazla olan mavi Hametan krem cilt sorunları dışında cilt bakımı için de kullanılmaktadır. Cildi nemlendiren kremin cildi onarma etkisi de bulunmaktadır.

Hametan Krem Nasıl Kullanılır?

Hametan kremin kullanımı konusunda net olarak belirlenmiş bir kısıtlama yoktur. İhtiyaç halinde yeteri kadar kullanılacağı belirtilmektedir. Pişik için kullanılacağı zaman kesinlikle doktora danışılmalıdır.

Hametan Krem Günde Kaç Defa Kullanılır?

Hametan kremin kullanımında bir kısıtlama yoktur. Ancak genel olarak kremin günde bir kere kullanılması tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Açıldıktan Sonra Ne Kadar Kullanılır?

Hametan krem açıldıktan sonra üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar kullanılabilir. Son kullanma tarihi geçen Hametan kremi kullanmamanız tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Gebelikte Kullanılır Mı?

Hametan krem gebelikte dikkatli kullanılmalıdır. Tedavi esnasında hamile olduğunuzu anladığınız zaman kremi kullanmayı bırakarak doktora danışmanız tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Emziren Anneler Kullanabilir Mi?

Hametan krem emziren anneler kullanabilir mi sorusuna evet yanıtı verilmektedir. Emziren annelerde meme ucu yaraları için Hametan krem kullanılabilir. Ancak emzirme öncesinde göğsünüzü temizlemeniz gerekmektedir.

Hametan Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Hametan kremin prospektüsünde genital bölgede kullanılacağına dair bir bilgi yoktur. Hassas bir bölge olan genital bölgede Hametan krem kullanmak için doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Gözenek Sıkılaştırır Mı?

Hametan krem içerisinde bulunan Hamamelis virginiana sayesinde cildi rahatlatarak gözenekleri sıkılaştırmaktadır. Aşırı yağlı cilde sahip olan kişilerde cildin sebum üretimini dengelemektedir.

Hametan Krem Güneşte Kullanılır Mı?

Hametan krem güneş yanığına iyi gelmektedir. Hametan kremi kullandıktan sonra bir süre direkt güneş ışığına maruz kalmamanız tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?
Hametan Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Hametan Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Hametan krem pişik için kullanılır annelerin araştırdığı bir sorudur. Hametan krem pişik sorunlarında doktor tarafından reçete edilmektedir. Cildi iyileştirici etkisi olan Hametan krem tahrişi azaltarak pişiği tedavi eder.

Hametan Krem Uçuk İçin Kullanılır Mı?

Uçuğa iyi gelen kremlerin başında Hametan krem gelmektedir. Aslında uçuk kremi olmayan bu krem uçuğa iyi gelmektedir.

Hametan Krem Ayak Mantara İyi Gelir Mi?

Mantar hastalığı vücudun birçok yerinde görülmektedir. Mantar için birçok krem kullanılmaktadır. Ancak Hametan kremin içeriği mantar hastalığının tedavisi için uygun değildir.

Hametan Krem Alerjiye İyi Gelir Mi?

Hametan krem alerji için kullanılan bir krem değildir. Doktorunuza danışarak alerji için uygun kremi reçeteye yazdırabilirsiniz.

Hametan Krem Basura İyi Gelir Mi?

Hametan bir deri kremidir. Bu nedenle deriyi onararak iyilestirmektedir. Basur ise damar ile ilgilidir. Bu nedenle Hametan krem basura iyi gelmez.

Hametan Krem Cilde İyi Gelir Mi?

Yüzde oluşan farklı cilt sorunlarına Hametan krem çok iyi gelmektedir. Kuruyan ve çatlayan cildi nemlendiren Hametan krem yara, tahriş, yanık gibi cilt sorunlarını tedavi etmektedir.

Hametan Krem Çatlaklara İyi Gelir Mi?

Özellikle kadınları estetik açıdan olumsuz etkileyen çatlaklar için Hametan krem çatlaklara iyi gelir mi araştırdık. Tahriş olan deriyi onaran Hametan krem çatlakları iyileştirmektedir. Ayrıca çatlaklar oluşmadan önce düzenli olarak kullanıldığı zaman çatlakları önlemektedir.

Hametan Krem Çıbana İyi Gelir Mi?

Çok yönlü kullanıma sahip Hametan krem böcek ve sinek ısırıklarında kullanılmaktadır. İltihap kurutucu etkisi ile çıbana da iyi gelmektedir.

Hametan Krem Çillere İyi Gelir Mi?

Cilt rengini eşitleyen Hametan krem bu sayede koyu lekelerin geçmesini sağlar. Ancak direkt olarak çillere etkisi yoktur.

Hametan Krem Makat Çatlağına İyi Gelir Mi?

Hametan krem makat çatlağı rahatsızlığına iyi gelmektedir. Doktor önerisi ile düzenli kullanıldığı zaman ağrılı makat çatlağını tedavi eder.

Hametan Krem Dudak Çatlaklarına İyi Gelir Mi?

Mucizevi kremlerden biri olan Hametan krem dudak çatlaklarına iyi gelir mi araştırdığımızda kremin dudak çatlağını kısa sürede tedavi ettiğini görüyoruz. Kuruyan ve çatlayan dudaklara bakım yapan Hametan krem kısa sürede etkisini göstermektedir.

Hametan Krem Topuk Çatlaklarına İyi Gelir Mi?

Her derde deva Hametan krem topuk çatlaklarına da tedavi etmektedir. Kremin prospektüsünde topuk çatlağı ile ilgili bir bilgi yoktur. Ancak doktorlar tarafından topuk çatlağı için reçete edildiğinde, topuk çatlaklarının kısa sürede geçtiği görülmüştür.

Hametan Krem El Çatlaklarına İyi Gelir Mi?

Kuruyan, çatlayan ve tahriş olan cildi onaran Hametan krem el çatlakları için de kullanılmaktadır.

Hametan Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Hametan krem egzama için kullanılan bir krem değildir. Egzama için bu kremi kullanmayınız.

Hametan Krem Güneş Lekelerine İyi Gelir Mi?

Hametan krem güneş lekelerine iyi gelir mi özellikle güneşe maruz kalan kişiler için önemlidir. Cilt rengini eşitleme etkisi bulunan Hametan krem, güneş lekelerini düzenli kullanım ile tedavi etmektedir.

Hametan Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?
Hametan Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Hametan Krem Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilce probleminden muzdarip olan kişiler Hametan krem sivilceye iyi gelir mi? merak etmektedirler. İltihap kurutucu etkisi bulunan Hametan krem sivilceye iyileştirmektedir. Etkili sonucu alabilmek için düzenli kullanım önemlidir.

Hametan Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Hameten krem sivilce izlerine iyi gelir mi, sivilce izlerini yok eder mi sıklıkla araştırılan bir konudur. Hametan krem sivilce izlerine iyi gelir ve sivilce izlererini yok eder.

Hametan Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Uçuğa iyi gelen kremlerin başında Hametan krem gelmektedir. Uçuğa neden olan mikropları kısa sürede öldüren Hametan krem uçuğu tedavi etmektedir.

Hametan Krem Mantara İyi Gelir Mi?

Hametan krem mantar hastalığını tedavi etmez.

Hametan Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Hametan krem böcek ve sinek ısırıkları nedeni ile oluşan kaşıntıya ve acıya iyi gelir.

Hametan Krem İltihaba İyi Gelir Mi?

Hametan kremin iltihap kurutucu etkisi bulunmaktadır. Bu sayede iltihabı kısa zamanda geçirmektedir.

Hametan Krem Böcek Isırığına İyi Gelir Mi?

Hametan krem böcek ısırıklarında kullanılmaktadır. Böcek ısırığı nedeniyle oluşan ağrı ve kaşıntıyı ortadan kaldırmaktadır.

Hametan Krem Sinek Isırığına İyi Gelir Mi?

Hametan krem böcek ısırığı gibi sinek ısırığında da kullanılmaktadır. Sinek ısırığı olan bölgedeki kaşınma ve kızarıklığa iyi gelmektedir.

Hametan Krem Kulak Deliğine İyi Gelir Mi?

Kulak deldirme sonrasında birçok kişide yara görülmektedir. Hametan krem iyileştirici etkisi ile kulak deliği yarasını tedavi etmektedir.

Hametan Krem Morluklara İyi Gelir Mi?

Hametan krem morluklar için kullanılmaz.

Hametan Krem Şişliğe İyi Gelir Mi?

Hametan kremin şişliğe bir faydası yoktur.

Hametan Krem Tırnak İzine İyi Gelir Mi?

Hametan krem ile alakalı merak edilen sayısız sorudan biri de Hametan krem tırnak izine iyi gelir mi sorusudur. Hametan krem, yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır. Tırnak izini de düzenli kullanım ile tedavi etmektedir.

Hametan Krem Tahrişe İyi Gelir Mi?

Hametan kremin kullanım alanlarından biri de, tahrişlerdir. Ciltte oluşan tahrişi tedavi eden bu krem kızarıklığa ve kaşıntıya iyi gelmektedir.

Hametan Krem Vajinal Kaşıntıya ve Vajinal Mantara İyi Gelir Mi?

Hametan kremin vajina bölgesinde kullanılması pek önerilmez. Zorunlu kullanım durumlarında ise kremin vajina içine sürülmemesi önerilmektedir.

Hametan Krem Varise İyi Gelir Mi?

Hametan krem varis için kullanılmaz.

Hametan Krem Açık Yaraya Sürülür Mü?

Birçok kremin açık yaraya sürülmemesi önerilmektedir. Ancak Hametan krem ameliyat yarası, yatak yatası ve açık yaraya sürülmektedir.

Hametan Krem Burun İçine Sürülür Mü?

Hametan kremin burun içine sürülmemesi önerilmektedir.

Hametan Krem Bebeklerde Yüze Sürülür Mü?

Bebeklerde yüze Hametan kullanmadan önce doktora danışılması gerekmektedir. Bebek ciltleri çok hassas ve alerjiye müsait bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle bebeklerin yüzünde kullanmadan önce doktora sorulması tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

Genital bölge vücudun en hassas bölgelerinden biridir. Bu nedenle Hametan krem kullanılması tavsiye edilmez. Ancak bazı durumlarda doktor tarafından kullanılması önerilebilir.

Hametan Krem Bikini Bölgeye Sürülür Mü?

Hametan krem bikini bölgesine sürülmez.

Hametan Krem Cilde Sürülür Mü?

Cildi onarıcı etkisi bulunan Hametan krem cilde sürülmektedir. Göz çevresi ve burun içine sürülmemesi önerilen Hametan krem, cilt sorunlarını kısa sürede tedavi etmektedir.

Hametan Krem Göz Çevresine, Göz Altına Sürülür Mü?

Hametan krem göz altına sürülmektedir. Ancak kesinlikle gözlerin içine sürülmemelidir.

Hametan Krem Dudaklara Sürülür Mü?

Dudaklarda mikrop nedeniyle oluşan uçuk ve soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar için Hametan krem kullanılabilir.

Hametan Krem Dövmeye Sürülür Mü?

Dövme yapılan yerde kızarıklık ve ağrı hissedilmektedir. Bu durumda Hametan krem dövmeye sürülür sorusu gündeme gelmektedir. Hametan krem dövme yapılan yere sürülmektedir. Yaşanan şikâyetler geçene kadar kremi kullanabilirsiniz.

Hametan Krem Cinsel Organa Sürülür Mü?

Hametan krem cinsel organa kesinlikle sürülmemelidir.

Hametan Krem Vajinaya, Vajina İçine Sürülür Mü?

Hametan kremin vajinal bölgede kullanılması önerilmez. Ancak zorunlu durumlarda doktor önerisi ile vajina içine sürmeden kullanılabilir.

Hametan Krem Piercinge Sürülür Mü?

Piercinge yapılan yerde oluşan tahriş için günde 1 – 2 kez Hametan krem kullanılabilir.

Hametan Krem Güneşte Leke Yapar Mı?

Hametan kremin güneşte leke yaptığına dair bir çalışma ya da bilgi yoktur.

Hametan Krem Sivilce Yapar Mı?

Hametan krem sivilce yapar merak edenler için cevaplayalım: Hametan krem sivilce, akne ve lekeleri tedavi eder. Bu kremin yan etkilerinde sivilce yoktur. Ancak ilk kullanımlarda iltihaplı sivilceleri cilt yüzeyine çıkaracağı için sivilceler artmaktadır. Bu durum kremin bir yan etkisi değildir.

Hametan Krem Tüylenme Yapar Mı?

Hametan kremin tüylenme etkisi yoktur. Ancak bazı kullanıcılar tüylenme yaşadıklarını belirtmektedir. Böyle bir durumda kremi kullanmayı bırakarak doktorunuza danışmanız tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Yüzü Yakar Mı?

Hametan kremin böyle bir etkisi yoktur. Ancak alerjisi olan kişilerde yüzde kızarma ya da tahriş görülebilir. Bu kişilerin kremi kullanmayı bırakarak doktora danışmanları tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Cildi Karartır Mı?

Hametan krem cildi kararmaz. Aksine ciltteki lekeleri iyileştirerek cildin renk tonunu eşitler.

Hametan Krem Alerji Yapar Mı?

Hametan kremin alerji etkisi yoktur. Fakat kremin etken maddelerine karşı alerjisi olan kişilerde bazı alerji belirtileri görülebilir.

Hametan Krem Aile Hekimi Yazabilir Mi?

Hametan krem aile hekimi tarafından yazılabilmektedir.

Hametan Krem Devlet (SGK) Karşılıyor Mu?

Hametan krem SGK kapsamındadır. Bu nedenle devlet tarafından karşılanmaktadır.

Hametan Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Hametan krem reçetesiz satın alınabilir.

Hametan Krem Fiyatı Ne Kadar?

Hametan krem 2023 fiyatı 55 TL’dir.

Hametan Krem Muadili Kremler Hangileri?

Hametan krem muadili kremler hangileri öğrenmeniz büyük önem arz etmektedir. Hametan kremi bulamadığınız zaman kullanabileceğiniz kremler şunlardır:

 • Hamazinc krem
 • Hamederm Plus
 • Wilkinson Pomad

Hametan Krem Yan Etkileri Neler?

Hametan kremin yan etkileri çok fazla görülmez. Alerjik yapıya sahip kişilerde yüz, dudak ve gırtlakta şişme görülür. Bunlar en ciddi yan etkilerdir. Bu yan etkilerden bir tanesi sizde görüldüğü zaman hemen hastaneye ya da doktora gitmeniz tavsiye edilmektedir.

Hametan Krem Kullananlar Yorumları Neler?

Hametan krem hemen her evde bulunmaktadır. Mucizevi etkilere sahip olan Hametan kremi kullananlar kremin etkilerinden oldukça memnudur. Kısa sürede yaraları iyileştirdiği söylenen Hametan kremin koruyucu etkilerinden de bahsedilmektedir.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Hametan krem sivilceye, sivilce izlerine iyi gelir mi?