- Sponsorlu Bağlantı -

Canınızı acıtan boyun ağrısından kurtaran 5 egzersiz

Boynunuzda bulunan kasları rahatlatmak ve karşılaştığınız kramplardan kurtulabilmeniz için sizlere kendiniz için günde 4-5 dakika ayırmanızı teklif ediyoruz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Bu egzersizleri sabahları düzenli olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni ise uykunuzun daha kaliteli hale gelmesi ve ağrılarınızın azalması.

Egzersiz 1
Egzersiz 1
Egzersiz 1

Ellerimiz yan tarafımızda, ayakta durarak başlıyoruz. Omuzlarımızı olabildiğince yukarı kaldırıyoruz. Pozisyonumuzu değiştirmeden omuzlarımızı geriye doğru hareket ettiriyor ve başlangıç pozisyonumuza geri dönüyoruz. Kollarımızı kullanarak ileri ve geri yönde daireler çizerek hareketi tamamlıyoruz. Bu hareketi 25 kere tekrarlıyoruz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Egzersiz 2

 

İlk egzersizde olduğu gibi başlıyoruz fakat bu sefer omuzlarımızı geri yönde hareket ettiriyor ve yukarı yönde kaldırabildiğimiz kadar kaldırıyoruz. Hareketi omuzlarımızı öne doğru hareket ettirerek tamamlıyoruz. Bu hareketi de 25 kere tekrarlıyoruz.

Egzersiz 3 
Egzersiz 3

- Sponsorlu Bağlantı -

Egzersiz 3

Çenemizi göğsümüze yaklaştırabildiğimiz kadar yaklaştırıp, ardından başımızı yatırabildiğimiz kadar geriye yatırıyoruz. Bu hareketi 12 kere tekrarlıyoruz.

Egzersiz 4 
Egzersiz 4
Egzersiz 4

- Sponsorlu Bağlantı -

Çenemizi göğsümüze yaklaştırıyoruz ve başımızı yavaşça sola çevirip geri yaslıyoruz. Daha sonra başlangıç pozisyonumuza dönüyoruz. Burada önemli olan egzersiz süresince boynunuzu kasmadığınızdan emin olmanız bu nedenle aceleci davranmayın. Hareketi 6 kere tekrarlıyoruz ve daha sonra çenemizi göğsümüze yaklaştırıp başımızı sağa doğru çevirerek tekrarlıyoruz.

Egzersiz 5 
Egzersiz 5
Egzersiz 5

Başımızı çevirebildiğimiz kadar sola çeviriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken vücudumuzun düz kalması. Başımızı sola çevirdikten sonra başlangıç pozisyonuna geri dönüyoruz. Aynı hareketi bu sefer başımızı sağa çevirerek tekrarlıyoruz. Bu hareketi 10 kere tekrarlıyoruz.

- Sponsorlu Bağlantı -

Sizlerle paylaştığımız bu egzersizin faydasını gördünüz mü? Sizlerin yaptığı farklı egzersiz yöntemleri var mı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam