Diyet

Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek!

Bazı yiyecekler vardır ki kilo verme aşamasında size büyük yardımları dokunur. Bu amaç doğrultusunda işinize yarayacak 5 yiyeceği sizler için derledik.

KIRMIZI BİBER

Kırmızı biber içindeki Capsaicin isimli madde sayesinde kilo vermenize yardımcı olur. Aynı zamanda açlığı geciktirmedeki ve verilen kiloların geri alınmasını engelleyici etkileri bilim dünyasında yer etti. Şanslıyız ki kırmızı biberi tüketmek oldukça kolay. Yemeklerin üzerine serperek başlayabilirsiniz!

zayiflamanizi hizlandiracak 5 yiyecek 1 Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek!
YEŞİLÇAY
Yeşilçayın metabolizmayı hızlandırdığını, antioksidan açısından oldukça zengin olduğunu, her gün mutlaka içilmesi gerektiğini sağır sultan bile duydu. Yapılan pek çok bilimsel araştırma da yeşil çayın mucizevi yağ yakıcı etkilerini gösteriyor.

zayiflamanizi hizlandiracak 5 yiyecek 2 Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek!
GREYFURT
Tatlı aşerenler için birebir. Biraz ekşi ama olsun. Kilo verdirme etkisi son zamanlarda iyiden iyiye konuşulan greyfurt ekşi olmasına rağmen lezzetli bir tatlı alternatifi. Hatta ufaktan pudra şeker bile atabilirsiniz. Merak etmeyin azıcık pudralı greyfurt baklava gibi çok kalorili tatlılardan kat kat iyidir.

zayiflamanizi hizlandiracak 5 yiyecek 3 Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek!

ELMA
Elma da yeşil mercimek gibi bir lif kaynağıdır. Uzun süre tok tutar, az kalorilidir. Elmanın içindeki ursolik asit de kilo verdirme konusunda etkili olduğu yapılan çalışmalarla ispatlanmıştır. Sabah 10 gibi mideniz mi kazındı? Bir elma yiyin. Çikolata değil, gofret hiç değil, elma yiyin. Farkı göreceksiniz!

zayiflamanizi hizlandiracak 5 yiyecek 4 Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek!
YEŞİL MERCİMEK
Çocukken sevilmeyen büyüyünce hastası olunan yeşil mercimek muhteşem bir lif kaynağı. Bilmeyenler için, lif kaynağı demek daha uzun sürede sindirilen demek. Daha uzun sürede sindirilen demek ise daha uzun süre tok kalmak ve yediğinden tatmin yaşamak demek. Kalorisi az, lezzeti çok yeşil mercimek, çorbasından salatasına pek çok tüketme seçeneğine sahip. Birini seçin ve yemeye başlayın!

zayiflamanizi hizlandiracak 5 yiyecek 5 Zayıflamanızı hızlandıracak 5 yiyecek! Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 14:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu