Diyet

Zayıflamanın 8 gizli formülü

Kişiye kilo aldıran pek çok sebep vardır. Bunlar kısaca, yaş, cinsiyet, yanlış beslenme, hareketsizlik, bazı hastalıklar veya bazı ilaçlar, stres gibi v.s nedenlerdir. Kilo almamak ve zayıflamak için, bilinçli beslenme ve bilinçli tedavi ve egsersizin önemi büyüktür.Yağ metabolizmasını çalıştırıp, zayıflamaya yardımcı olan yiyecekeler. Kilo vermek isteyenler dikkat! Zayıflamanın 8 gizli formülü olduğunu söyleyen uzmanlar, şu besinleri tavsiye ediyor…

zayiflamanin 8 gizli formulu 13 Zayıflamanın 8 gizli formülü

1-TARÇIN: 
Yağ dokularını kolayca eritir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için etkilidir. Tarçının içerisindeki enzimler, karın bölgesindeki kan damarlarını uyararak özellikle karın zayıflaması ve göbek eritme sürecini hızlandırır.

zayiflamanin 8 gizli formulu 14 Zayıflamanın 8 gizli formülü

2-FASULYE: 
Lif zengini fasulye, midenizin boşalma hızını yavaşlatarak doğal bir iştah düzenleyici olarak çalışan kolesistokinin hormonu seviyelerini artırır. Kendinizi tok hissetmenizi sağlar.Yine lifler sayesinde kabızlık çeken kişilere iyi gelir bu durumda da kilo verme şansınız artar.

zayiflamanin 8 gizli formulu 15 Zayıflamanın 8 gizli formülü

3- HİNDİSTAN CEVİZİ SÜTÜ: 

Hindistan cevizi sütü yağlı olsa da, içerdiği yağlar metabolizmanız için gereklidir.Sadece bir öğünlük tüketiminin sonrasında bu iyi yağlar metabolizma hızını daha da artırabilir.Bu da kilo vermenize yardımcı etkendir.

zayiflamanin 8 gizli formulu 16 Zayıflamanın 8 gizli formülü

4-ISPANAK: 
Ispanaktaki proteinler öğünler sonrasında vücudumuzdaki açlık hormonlarını azaltmaya yardımcı olur.Sağlıklı zayıflamak için ana öğünlerde bir kase yoğurtlu ıspanak tüketmek iyi bir seçim olacaktır.

zayiflamanin 8 gizli formulu 17 Zayıflamanın 8 gizli formülü

5-ZERDEÇAL: 

Zerdeçalın etken maddesi curcumindir.Hint baharatlarından biri olan zerdeçaldaki etken madde yağları yakılmasını sağlıyor.Ayrıca yüksek proteinli gıdaların çözülmesini sağlayarak sindirime yardımcı oluyor.

zayiflamanin 8 gizli formulu 18 Zayıflamanın 8 gizli formülü

6-DOMATES:
Domates, C vitamini ve içeriğindeki asitler sayesinde metabolizma sürecini hızlandırmayı sağlar.Bu durumda da kilo vermeniz kolaylaşır.

zayiflamanin 8 gizli formulu 19 Zayıflamanın 8 gizli formülü

7-KARABİBER: 
Karabiberin içerdiği etken piperin maddesi, sinir sisteminizi alarma geçirir ve metabolizma sürecinizi ateşler.Ayrıca metabolik süreci etkileyerek, yeni yağ hücresi oluşumunu da engeller.

zayiflamanin 8 gizli formulu 20 Zayıflamanın 8 gizli formülü

8-ANANAS: 
İçerdiği özlerle yağ yakıcı sulu meyve, proteini parçalayan ve vücudun metabolizma hızını artıran bromelain enzimi kaynağıdır. Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 15:50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu