19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaDiyetÜnlüler Böyle Zayıflıyor.Tarçınlı Su İçerek Kilo Verin!

Ünlüler Böyle Zayıflıyor.Tarçınlı Su İçerek Kilo Verin!

Su tüketimi zayıflamak isteyenler için her diyetisyen tarafından önerilen ve günde 2-3 litrenin altına düşmeden kullanılması gereken bir sıvıdır. Birde üstüne tarçın ile karıştırarak tüketmek zayıflamak isteyenler için iki kat faydalıdır.

İçerikleri

Zayıflamak için tarçınlı su kullanımı önerilir fakat tek başına zayıflamanız için sadece tarçınlı su içmek yeterli değildir. Diyet yaparken diyetinize yardımcı olacak ve daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacak bir karışımdır. Bu karışımın nasıl zayıflamanıza yardımcı olduğu ve nasıl içilmesi gerektiği ile ilgili detayları dikkatlice okursanız tartıda bir kaç gün içinde değişimi çok rahatlıkla görebileceksiniz. Öncelikle tarçınlı su nasıl zayıflatır buna bakalım.

Tarçınlı Su Nasıl Zayıflatır?

Tarçın Antioksidan bakımından oldukça zengindir. Ama diyet yapanlar için söz konusu maddenin bu etkisi değil diğer 2 etkisi çok daha fazla önemlidir. Bu gıdanın zayıflamanız da etki eden en önemli özelliği; Tarçın Kan şekerinizi düzenleyen bir besindir. Diyet ile ne alakası var diyenler için konuyu biraz daha açalım.

Pankreas organı kanda bulunan şekeri kontrol etmesi ve hücrelere söz konusu şekerin yani tıp terimi olarak glikoz’un ulaşmasını sağlayan hormon olan insülin hormonunu üretir. hücreler de söz konusu hormon aracılığı ile taşınan glikozu yakarak enerjiye çevirirler. Yani kalori diye bahsettiğimiz durum ile glikoz aynı şeylerdir diyebiliriz. Siz bir gıda maddesi tükettiğinizde midenizde öğütülerek anında kana glikoz olarak karışır. kanda ne kadar fazla glikoz var ise buna göre pankreas insülin hormonu üretir.

Gıda tükettiğimizde kandaki glikoz seviyesi sürekli dalgalanır. Buna  paralel olarak da insülin seviyemiz sürekli artar ve düşer. Kan da insülin yükselmesi vücut için gerekli olan tüm enerjinin kanda mevcut olduğunu stoklarda bulunan enerjinin yani yağlarımızın enerjiye çevrilmesine gerek olmadığı anlamına gelir. Bu durumda vücut fazla olan enerjiyi depolar ve yağa dönüştürür. Tarçınlı su işte tam bu noktada devreye giriyor ve zayıflamanıza yardımcı oluyor. Tarçınlı su içmek kandaki insülin dalgalanmalarını önlem ve kontrol altına alır. Bu da yağ yakımınızın öğünlerden sonra durmasına engel olarak daha çabuk zayıflamanızı sağlar.

Tarçın Tokluk Hissi Oluşturuyor!

Tarçının bir başka etkisi de Tarçın kullanan kişilerde daha uzun süre tokluk hissi olur. Tarçın tokluk hissini arttırıcı bir etki ile öğün aralarında daha az açlık hissi çekmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede diyet ile çok daha rahat baş edebilirsiniz. Tarçın kan şekerini kontrol altına alarak kilo kontrolünde yardımcı oluyor. Her gün tarçınlı su formülünü kullanarak kilo verebiliyorsunuz. Saglikhaberleri.com olarak tarçınlı su formulünü sizler için derledik..

İşte Malzemeler;

  • 5-6 adet çubuk tarçın
  • Karanfil
  • 2 bardak su

Hazırlanışı;

Tarçın ve suyu 10 dakika kaynatın. Ocağı söndürmenize yakın 2-3 adet karanfil ekleyebilirsiniz. Günde 3 defa içmelisiniz. Çayınız bu şekilde hazır. İçmeden önce içine limon ekleyebilirsiniz. Çayınızı içince kendinizi daha tok ve zinde hissedeceksiniz.

Ünlüler Böyle Zayıflıyor!

Şeyda Coşkunun da desteğini arkasına alarak diyetine başlayan Gülben Ergen özellikle kış aylarında aldığı kilolardan kurtulmak için sıkı bir diyete başlıyor. Diyetinde özellikle tarçın diyeti yaparak zayıfladığını dile getiriyor. Tarçın diyeti yaparak zayıflayan ünlülerden birisininde Demet Akalın olduğunu aktararak diyet boyunca tarçını nasıl kullandığını anlatmaya devam ediyoruz.

Gülben Ergen, diyetinin ilk 15 gününde 5 kilo vermeyi başararak tarçın diyeti ve sağlıklı beslenmenin sonuçlarının canlı göstergesi haline geliyor. Tarçını, tarçın çubuğu olarak günde 3 defa su ve karanfil ile kaynatarak içtiğini öğrendiğimiz Ergen bu sayede 5 kilo verdi.

Tarçınlı Limonlu Su Zayıflatır mı ? Kilo Verdirir mi ?

Tarçınlı limonlu su içmek zayıflamak için önerebileceğimiz ikinci özel yoldur diyebilirim. Canınız tatlı bir şeyler istediğinde çikolata şekerli gıdalar yada hamurlu tatlılar tüketmeniz çok yüksek oranda kalori almanıza sebep olacaktır. Fakat limonlu tarçınlı su ile bu durumun önüne geçebileceksiniz. Bu yöntem ile tatlı krizlerinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi tok tutucu özelliği de üstüne şerbet gibi olacaktır.

Tüm yazıdan da anlaşılacağı üzere tarçınlı su ile zayıflama tek başına mümkün görünmüyor fakat diyet yaparken bu karışımı kullanmak belkide en etkili ve en pratik yöntemlerden birisidir. Zayıflama işlemi 3 parçadan oluşur. Diyet yaparak özel tarifler kullanarak ve hareketli bir yaşam sürmeyi alışkanlık haline getirerek zayıflamak mümkün. İlk 2 si burada açıklandı. Spor önerileri için de sitemizden en etkili bölgesel zayıflama için yada genel zayıflama spor önerilerini bulabilirsiniz.