27 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaKadınCilt BakımıSkualan yağının cilde faydaları neler? Nasıl kullanılır?

Skualan yağının cilde faydaları neler? Nasıl kullanılır?

Her yıl yeni bir cilt bakım ürünü sahneye çıkıyor. Siz de yeni cilt kurtarıcınızı arıyorsanız skualan yağından başka bir şey aramayın!

İçerikleri

Skualan yağı ülkemizde kadınların en çok tercih ettiği ve cilde faydası oldukça fazla olan bir cilt bakım ürünüdür. Tamamen doğal olan bu ürün, temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen hanımların, ilk tercih ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Sadece cilt üzerine değil aynı zaman bu ürünün, sağlığa faydaları da vardır.

Bu ürünün önemli bir özelliği ise, antioksidan özelliğine sahip olması ve cilt üzerinde meydana gelebilecek alerjilerin önüne geçmesidir. Bu ürünü özellikle cilt kuruluğu yaşayan hanımlar tercih etmekte ve kısa süre kullanım sonrası da etkilerini hızlı şekilde görmektedir.

Skualan yağı kuru olan ciltler için oldukça etkili olup, cildin daha nemli olmasını sağlar. Güzel ve temiz bir cilde sahip olmak isteyen bayanların vazgeçmediği bir ürün olan skualan yağı, cilt üzerinde bulunan gözeneklere hızlı şekilde nüfuz ederek, soğuk havalarda cildin çatlamasını önler.

Skualan Yağının Cilt Bakımına Etkileri Nelerdir?

Ünlü cilt bakımı uzmanlarının tavsiye ettiği ve kullanılması halinde birçok faydasının görüldüğü skualan yağı, cilt bakımı için için oldukça önemli doğal bir güzellik ürünüdür.

Skualan yağının cilt bakımına etkileri şunlardır.

  • Her cilde uygulanma özelliğine sahip olan skualan yağı, cilt altına hızlı şekilde ulaşır ve meydana gelebilecek kuruluğun önüne geçer.
  • Doğal ve bitkisel bir ürün olması sebebi ile cildin alerji olması gibi bir yan etkiye sahip değildir.
  • Belirli periyotlar içerisinde cilde uygulanması ise, hızlı şekilde cildin daha güzel olmasını sağlar.
  • Cilt üzerinde meydana gelen sivilcelerin hızlı şekilde iyileşmesine fayda verir.

Bunların dışında cilt üzerinde kronik hale gelmiş olan yaraların iyileşmesinde de son derece etkilidir. Bayanların cilt bakımı için kullanması gereken önemli bir bitkisel ve doğal bir üründür. Hiçbir yan etkisi olmadığı gibi, yüksek miktarda omega 3 ve antioksidan içerir.

Cilt üzerindeki ölü hücrelerin yenilenmesi ve canlanmasına faydaları kısa süre içerisinde olur. Yaşın ilerlemesi gibi durumlarda meydana gelen sarkmalara karşı da hızlı şekilde etki gösteren ve sarkmaların oluşmasını önleyen skualan yağı, cildin ipeksi bir görünüm almasını sağlar.

Skualan Yağının Kullanılması Nasıldır?

Skualan yağı kullanım açısından kolay olan ve koku yapmayan bir cilt bakım üründür. Her ürünün kullanırken dikkat edilmesi gerektiği hususlar olduğu gibi, skualan yağını da kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat etmeniz ürünün kısa sürede etki göstermesini sağlayacaktır. Ürün gelişi güzel kullanılmamalı ve kullanılmadan önce bazı işlemler yapılmalıdır.

Skualan yağının kullanılması şu şekilde olmalıdır.

  • Ürünü cildinizin üzerine sürmeden önce, sürülecek olan bölgenin temiz olmasına dikkat edilmelidir.
  • Her zaman temiz bir cilde uygulanan skualan yağı, kısa sürede etki göstermeye başlayacaktır.
  • Ürünü kullanırken parmak ucunuza bir miktar skualan yağı alın ve uygulamak istediğiniz bölgeye, masaj yapar şekilde ve sekiz çizerek sürün.
  • Uygulama sonrası cildin üzerine kapatmayın ve hava almasını sağlayın.
  • Sürme işlemi sonrası cildinizin su ile temas etmesini engelleyin.
  • Aynı şekilde skualan yağını sürdüğünüz bölgeyi kapatmayın.

Skualan yağının cilt bakımı için önemi ve kullanılması oldukça önemlidir. Fakat bu mucizevi ürün cilt dışında saçlarınıza da uygulayabileceğiniz ve faydasını göreceğiniz bir üründür. İçeriğindeki zeytinyağı sayesinde saçlarınız beslenecek ve kırılmalara karşı dayanaklı olacaktır. Saçlarınıza uygularken ise, saçınızın dibine parmak uçlarınız ile kaşır vaziyette uygulayın.

Saç köküne yağı yedirdikten ve sürdükten sonra, yaklaşık bir saat su ile saçınızı yıkamayın. Saç dibine işleyecek olan skualan yağı, saçlarınız besleyecek ve canlı olmasını sağlayacaktır. Vermiş olduğu parlaklık etkisi ile de güneş ışığında saçlarınız, daha güzel görünecektir.

Skualan Yağının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Ne kadar cilt bakım ürünü olarak kullanılsa bile skualan yağının sağlığa faydaları oldukça fazladır. Mükemmel bir antioksidan olan bu ürün, cilt üzerinde oluşabilecek çeşitli rahatsızlıkların da önlenmesini sağlar. Özellikle cilt kanserine karşı son derece etkilidir. Cilt kanserine neden olan kanser hücrelerinin yok olmasını sağlar.

Cilt üzerinde bulunan hücrelerin korunması görevini ise, ürünün ana maddesi olan izoprenoid sağlar. Bu madde hücreleri koruma altına alarak, oluşabilecek farklı cilt rahatsızlıklarının da önüne geçmiş olur. Skualan yağı dışında cilt için fayda sağlayacak farklı ürünleri kullanan çok sayıda bayan, istedikleri sonucu alamadıkları için hüsrana uğramakta ve psikolojik olarak da kendilerini iyi hissetmemektedir.

Özellikle skualan yağını kullanan hanımlar, ürünün kendilerine sağladığı faydalardan oldukça memnun olmaktadırlar. Eğer cilt kanseri gibi rahatsızlığınız bulunuyorsa, bu ürünü doktor hekimin tavsiye edeceği şekilde kullanmanız halinde, cilt kanserinin zamanla iyileştiğini göreceksiniz. Cilt üzerinde oluşan çok sayıda farklı hastalıklara da iyi gelen bu ürün egzama, kurdeşen, akne ve sedef hastalıklarının tedavi edilmesinde de kullanılmaktadır.

Skualan yağına ulaşmak ise oldukça kolaydır. Siz de bu ürünün sağlığa olan etkilerinden faydalanmak ve daha parlak bir cilde sahip olmak isterseniz, ilgili kurumlar üzerinden bu ürünü temin edebilirsiniz.