Sarımsağı balla karıştırın! Öyle etkileri var ki..

Pek çok hastalığın iyileşmesinde oldukça etkili olan bu karışım sarımsak ve bal ile oluşturulmaktadır.

Sarımsağı balla karıştırın! Öyle etkileri var ki..

Soğuk algınlığından yüksek tansiyona, iltihap, astım, yorgunluk ve halsizliğe, infertilite ve hatta kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, kötü kolesterol düzeyini düşürmeye ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yaramaktadır. Yaşa bağlı olarak veya genetik ve çevresel faktörlerle gözlerin görüş gücü düşüyor. Görme bozuklukları arasında en çok miyop tarzı görme bozukluğu öne çıkıyor.
 

Uzmanlarda bu sorundan doğal yollarla kurtulmanın mümkün olduğunu belirterek şu tarifi veriyor:

MALZEMELER:

3 diş sarımsak, 10 çorba kaşığı bal, 200 gr. keten tohumu yağı, 4 limon.

HAZIRLANIŞI:

Sarımsağı ince soyup öğütün ardından limonu soyup doğrayın.Ardından sarımsak, bal ve keten tohumu yağını ekleyin. Tahta kaşıkla iyice karıştırın. Cam kavanozla buzdolabında muhafaza edin. Yemek öncesi 3 öğün 1 kaşık tüketin.Sarımsak ağız kokusuna yol açtığı için çoğu kişi tüketmekten kaçınır. Ancak sarımsak yendikten sonra dişler fırçalanırsa neden olduğu ağız kokusu önlenebilir. Faydaları azımsanmayacak kadar çok olan sarımsak doğadan gelen mucizevi ve şifa kaynağı olan bir bitkidir. Ancak sarımsak yendikten sonra dişler fırçalanırsa neden olduğu ağız kokusu önlenebilir. Binlerce yıldır farklı kültürlerde birçok sağlık sorununa karşı alternatif bir reçete olarak kullanılmaktadır. Sarımsağın bilindik en önemli faydaları, kötü kolesterolü kontrol altına almak, kalp sağlığını korumak, tansiyonu dengelemek olarak sayılabilir.Fakat içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde daha pek çok sağlık sorununa karşı faydalıdır. Fakat içeriğinde yer alan vitamin ve mineraller sayesinde daha pek çok sağlık sorununa karşı faydalıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 13:56
loading...
YORUM EKLE
YORUMLAR
Harika
Harika - 1 yıl Önce

Klavye başına geçip sağdan soldan kopyala yapıştır yapıyorsunuz paylaşımları bizzat denediniz mi? Sayfanıza reklam getirisi için insanların sağlığıyla oynamayın lütfen.

Belma
Belma - 1 yıl Önce

Şu sarmısak her şeye de konuyor.Diş fırçalamakla da kokusu kesinlikle geçmiyor.Kimse kendini kandırmasın.Ağzınız kokmasa teniniz kokuyor.Ayrıca zannedilenin aksine beyine,epifiz bezine dolayısı ile hafızaya ispatlanmış ciddi zararları var.

Necla
Necla - 12 ay Önce

dogrusu cok yetersiz bir tarif turkcesi kotu ayni cumleler tekrar ediliyor limon suyu dogranirmi ,keten tohumunun kendisi mi yagi mi bastan soba fiyasko lutfen kendiniz yazan arkadaslar tekrar okuyun

Esra
Esra - 2 yıl Önce

Peki bu keten doğumu yağını kullanmazsak olur mu

Melek
Melek - 11 ay Önce

Yorumlar niye olumsuz

IŞükran
IŞükran - 9 ay Önce

Yani resimde defne yaprağı var karışımda yok çok komik. Evet satımsağı peygamberimiz de yemezmiş hafızaya ciddi zararları var

nesli
nesli - 9 ay Önce

Yalan reklamlarla bıryere varılmaz. Defne Yapragı koyup ballı sarımsak denmez .