24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaKadınSaç BakımıSaç rengi nasıl açılır? Doğal saç rengi açma tüyoları

Saç rengi nasıl açılır? Doğal saç rengi açma tüyoları

İçerikleri

Hazır boyaların zamanla saçı yıprattığı gerçeği, doğal uygulamaları daha çok gündeme getirdi. Saçınızı boyadıktan bir süre sonra renginin matlaşması ise ayrı sorun. Farklı yollarla, doğaya başvurarak saç rengini daha etkili ve parlak hale getirmek mümkün. Ayrıca bazı bitkileri ve sebze kabuklarını kullanarak saçınızın rengini değiştirebilirsiniz.

Kimyasal boya olmadan renk değişimi istiyorsanız bazı doğal uygulamalardan söz etmek istiyorum. Saç tonunu ayarlama ve genel görünüşünü güzelleştirmenin yollarında doğa en iyi şekilde size yardımcı olacaktır.

Sarı saçlar için papatya ve nergis:

2 su bardağı sıcak suya kurutulmuş nergis papatya çiçeklerini koyun ve 30 dakika demlenmeye bırakın. Saçınızı yıkadıktan sonra bu losyon ile ıslatın. Ve havlu sararak bekleyin. Buzdolabında bu suyu saklayın ve her yıkamadan sonra uygulayın.. Saçlarınız daha sarı daha parlak olacaktır.

Koyu saça biberiye ile mükemmel sonuç: 

Biberiye ve adaçayından yarım fincan alarak bir tencereye koyun, üzerine sıcak su dökün. 2 gün boyunca demlenmesini bekleyin. Yıkayıp iyice kuruttuğunuz saçlarınıza sürün.. 20 dakika bekledikten sonra durulayın. Düzenli olarak yapmaya devam ederseniz saçlarınız iyice koyulaşır ve ışıltılı görünüm kazanır. Eğer bazı teller hafifçe beyazlamaya başlamışsa biberiye onları kapamada mükemmel bir doğal boya işlevi görür. Ayrıca uzamasını hızlandırır, telleri güçlendirir.

Siyah saç tutkunlarına: 

Siyah çay size en iyi doğal boyadır! 1 avuç çayı 30 dakika boyunca demleyin daha sonra durulayın. Hergün sürdüğünüzde saçınız gittikçe siyah bir görüntüye kavuşacaktır.

Cevizle gizemli siyahlık: 

Ceviz, saçı koyulaştırmak için çok etkili. Ama saça sürerken eldiven kullanın. 2 kaşığı ceviz kabuğunu bir tülbente bağlayarak kaynar suya koyun ve 2 saat bekletin. Şampuanladıktan sonra bu suyla durulayın. 1 saat geçince tekrar durulayın. Haftada 2 kez yapılan uygulamayla saçınızda gizemli bir siyahlık meydana gelir.

Tarçın ve bal:

Tarçının da saç rengini açan özelliği olduğunu biliyor muydunuz? 2 kaşık bal ve zeytinyağını karıştırın. İçine 1 çorba kaşığı tarçın ekleyin. Saçınıza sürün yarım saat kadar bekletin. Haftada 2 kez yapılırsa saçınız iki tona kadar açılır.

Kızıl renkte soğan kabuğu: 

Soğan kabuklarını suda kaynatın ve saçınızı bu suyla durulayıp yarım saat kadar bekletin. Düzenli kullanımda gerçekten güzel sonuçlar veriyor. Kızıla boyalı saçı olanlar her şampuandan sonra bunu yapmalı. Çok özel bir kızıla dönüşür.

Doğal oksidan: 

Bal, doğal oksidan özelliklere sahiptir. İçine bir miktar kabartma tozu ekledikten sonra saçınıza sürün. 1 saat sonra şampuanlayın. Saçınızın gittikçe açıldığını göreceksiniz.

Isırganla gelen siyahlık: 

2 avuç ısırganın üzerine sıcak su dökün ve 2 gün bekletin. Bu suyu saçınıza sürün ve 2 saat sonra durulayın. Koyu, çok parlak saçlarına sahip olursunuz. Günümüzde doğal yöntemlerden faydalanan herkes, çevresinde fark yaratan güzelliğe sahip olur. Cildinize, bedeninize nasıl uyguluyorsanız saçınızı da bu hazinelerden mahrum etmeyin. Yeşil örtüden gelen onlarca nimetin yarattığı etki saçınıza yansısın.