Doğal Tedavi

Limon, tuz ve biberin çözebileceği 9 sağlık problemi

Kış aylarında soğuk havaların gelmesiyle birlikte bağışıklık sistemimizin zayıflamaya başladığı günlerde size, sağlık problemlerinize karşı doğal yollarla savaşmanın sağlıklı tariflerini vermek istiyoruz..

Modern teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, bazı basit şeylerin ne kadar da önemli olduğunu unutuyoruz. Elbette, hasta olduğunuzda zamanlarda doğrudan eczaneye ya da hastaneye gidersiniz. Ancak, ilaç almak istemeyeceğiniz zamanlar olabilir. Peki o zaman ne yapmalısınız?

Mesele şu ki, büyükannelerimiz daha iyi olmak ve sağlıklı kalabilmek için elimizde bulunanların hepsini kullanmaya alışkındırlar. Bu nedenle, bugün insanlara tuz, biber ve limon yardımı ile tedavi ettikleri 9 sorunu anlatmaya karar verdik. Bunlar her evde bulunacak maddelerdir, ancak bu maddelerle tedavi edilen sağlık problemlerini öğrendiğinizde hayran kalacaksınız.

Limon, tuz ve karabiber üçlüsünün iyi geldiği 9 hastalık

Yemeklerinize farklı bir aroma katmak için kullandığınız tuz, limon ve karabiber, aynı zamanda birçok sağlık problemine iyi geliyor. İşte tuz, karabiber ve limon üçlüsünün iyi geldiği rahatsızlıklar…

Boğaz ağrısı

Tuz, karabiber, limon suyu ve ılık su karışımı, boğaz ağrısı hissettiğinizde kullanmanız gereken etkili doğal bir ilaçtır. Bu maddeleri karıştırarak sadece günde birkaç kez gargara yaparsanız sonucuna şaşıracaksınız.

Burun tıkanıklığı

Hapşırmak burun tıkanıklığını gidermek için mükemmeldir, fakat eğer hapşıramıyorsanız? Kendiniz karabiber, tarçın, kimyon ve kakule yardımıyla hapşırmaya çalışın. Tozu teneffüs edin hapşırarak burun tıkanıklığından kurtulun.

Safra taşı

Safra taşı probleminde insanlar genellikle cerrahi olarak yardım alırlar, ancak bazıları zeytinyağı, karabiber, tuz ve limon suyu karışımının safra taşlarını çözmek için mükemmel bir karışım olduğunu ve safra taşını düşürdüğünü  iddia ediyorlar.

Pamukçuk

Ağzındaki bu nahoş küçük şeyler doğal yöntemle tedavi edebilirsiniz. Sadece biraz tuzu ılık suda eritin ve iyileşme sürecine yardım etmek ve bakterileri öldürmek için bir gargara yapın. İçine limon suyu da ekleyebilirsiniz, ancak sızlatabilir.

Kilo verme

Sadece iki çay kaşığı limon suyu, bir çorba kaşığı organik bal ve bir çay kaşığı karabiberi bir bardak ılık suya katın ve iyice karıştırarak için. Bu karışım sadece yağ yakmayacak, aynı zamanda yağ hücrelerinin oluşmasını önleyecektir.

Bulantı

Bu kötü duygudan kurtulmak için biraz karabiberle limon suyunu suya ekleyin  ve yavaş yavaş için. Bir süre sonra mide bulantınız yok olacaktır.

Soğuk algınlığı

Bal ve limon yardımı ile soğuk algınlığından kolayca kurtulabilirsiniz. Limon, kaynatılmış ve ılıtılmış su ve baldan oluşan bu karışım ile soğuk algınlığını tedavi edebilirsiniz.

Diş ağrısı

Diş ağrısını hafifletmek için, ağrıyan dişinizi karabiber ve karanfil yağı ile ıslatın. Karışımı ağrıyan dişe uygulayın. Bununla birlikte, daha sonra diş hekiminize gitmeyi ihmal etmeyin

Burun kanaması

Burun kanamalarını durdurmak için, pamuklu bir beze limon suyunu koyun ve kanayan burun deliğine tampon yapın.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu