17 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaDiyetKereviz suyu zayıflatıcı etkisi ile yağları hızlı yaktırıyor!

Kereviz suyu zayıflatıcı etkisi ile yağları hızlı yaktırıyor!

İçerikleri

Kerevizin zayıflatıcı etkisini mutlaka duymuşsunuzdur. Özellikle de sosyal medyada son dönemlerde meşhur olan kereviz suyu tarifi, kerevizi hayatımıza çok daha fazla sokmamıza yardımcı oldu. Basit bir şekilde yapabileceğiniz kereviz suyu ile çok hızlı bir şekilde kilo verecek ve hep istediğiniz fit görünüme, çok daha kısa bir sürede kavuşabileceksiniz.

Kereviz suyunu hazırlamanın en büyük avantajlarından bir tanesi de, sabah uyanıp okula ya da işe giderken 5 dakika içinde hazırlayıp, bir mataraya koyup bir saat içinde yavaş yavaş içebilecek olmanız diyebiliriz. Özellikle de spor ve sağlık için motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız, kereviz suyu hazırlayarak ihtiyaç duyduğunuz motivasyona kavuşabilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandırıyor

Çevrenizde metabolizmanızı hızlandırabilecek pek çok yiyecek ve içecek var. Fakat bu yiyecek ve içeceklerin büyük bir kısmının tadı kötü ya da hazırlaması zor. Ayrıca düzenli tüketimde, sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bu noktada kereviz suyu, ihtiyaç duyduğunuz, düzenli tüketime uygun bir besin olarak karşımıza çıkıyor.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisi sayesinde, kilo verme hızınızı ciddi oranda yükselten kereviz suyu, aşırıya kaçılmadığı müddetçe düzenli kullanımı konusunda herhangi bir risk taşımıyor. 2 güne bir, kahvaltıdan sonra içeceğiniz kereviz suyu, hem size kısa vadede ciddi kaloriler yaktırabilir hem de sağlığınız açısından yararlı olabilir. Yine de doktorunuza danışmadan düzenli tüketime geçmemeniz önemlidir. Ayrıca düzenli tüketimde herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşırsanız, içmeye devam etmemeli ve doktora görünmelisiniz.

Pratik Bir Şekilde Hazırlanıyor

Kereviz suyu, sabah sadece 5 dakika içinde hazırlayabileceğiniz, hem pratik hem de sağlıklı bir içecek. Sabah uyandıktan sonra yapacağınız güzel bir kahvaltıdan sonra, bu zayıflatıcı karışım için gerekli malzemeleri bir araya getirip, hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı, buz dolabına atıp soğuturken, siz de işe ya da okula hazırlanabilir, böylece hazırladığınız zayıflatıcı karışım, yolda size arkadaşlık edebilir.

Eğer kereviz suyu konusunda önyargılıysanız, bildiğiniz ya da hep aklınıza kazınmış olan o kereviz negatifliğini kafanızdan atarak 1 kere olsun denemeniz önemlidir. Çünkü kereviz suyu, kerevizin diğer hallerine kıyasla çok daha lezzetli bir içecektir. Özellikle de zayıflatıcı yanıyla ön plana çıkan, maydanoz suyu gibi içecekler ile kıyaslandığında kereviz suyu, marketlerden aldığınız o ufak atıştırmalıklar kadar lezzetli dersek yanlış olmaz.

Tadı Güzel Ve İçimi Kolay

Eğer ekşi tatlardan hoşlanıyorsanız, kereviz suyu tam size göre. İçerisine ekleyeceğiniz limon sayesinde ekşi, ferahlatıcı bir tada sahip. Yine de ekşiyi sevmeyenler, içerisine limon eklemeyebilir ya da limonu kabuğu ile az miktarda ekleyebilir. Böylece ekşiliği minimum seviyede içeceğe geçmiş olur.

Özellikle yaz aylarında, ferahlatıcı etkisi için tüketilebilecek bir içecektir kereviz suyu. Size kilo aldıracak, şekerli içecekler tüketmektense, bunun gibi bir içecek tüketmeniz, sizin için çok daha sağlıklı ve yararlı olacaktır.

Kereviz Suyu İçin Gerekli Malzemeler

Bu zayıflatıcı karışım için, birkaç basit malzeme yeterli oluyor. Bu da kereviz suyu karışımını pratikleştiren şeylerden birisi. Bu içeceği hazırlamak için gerekli malzemeler şunlar;

  • 4 adet kereviz sapı
  • 1 limonun Suyu
  • 1 bardak içme suyu
  • Blender

Kereviz Suyu Tarifi

Kereviz saplarını, bıçak ile parmak boyutunda bölüp blenderin içine atın. Limon suyunu ve içme suyunu ekledikten sonra blender ile iyice sıvı haline getirin. Kereviz suyunu süzmenize gerek yok fakat eğer süzdüğünüzde daha çok sevecekseniz. Suyunu bir mataraya ya da bardağa süzüp, içerisine birkaç buz atarak soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz. Eğer buz atmak istemiyor ya da işe, okula giderken içmek istiyorsanız, buzdolabında bekletebilirsiniz.

Kereviz suyu zayıflatıcı etkisi ile yağları hızlı yaktırıyor!