Cilt Bakımı

Kahve Maskesi Nasıl Yapılır? Cilt Yenileyen Kahve Maskesi Tarifleri

Evde kolaylıkla hazırlayacağınız kahve maskesi ile yepyeni, taze, sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz. İşte cildinizi yenileyen kahve maskesi tarifleri.

Kahve, neredeyse her evde tüketilen bir keyif içeceğidir. Peki ya cildinizin keyfi? Bunun için de evinizde bulunan kahveyi kullanabilir ve hazırlayacağınız kahve maskesi sayesinde yepyeni, taze, sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sıkı Bir Cilt İçin Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

 Malzemeler:

  • 1/2 Bardak toz şeker
  • 1/2 Bardak kahve (öğütülmüş)
  • 1/4 Bardak Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı:

Cildinizi sıkılaştıracak kahve maskesi için, katı haldeki Hindistan cevizi yağını uygun bir kabın içine alarak ağır ateşte eritin. Yağın yanmadığından ve kaynamadığından emin olun. Eriyen Hindistan cevizi yağının içine şeker ve kahveyi ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize dairesel masajlar yaparak uygulayın. Maskeyi yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyin. Haftada ya da 15 günde bir uygulayacağınız bu kahve maskesi, düzenli kullanımda sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Siyah Noktalar İçin Kahve Maskesi Nasıl Yapılır?

 Malzemeler:

  • 1 Çay kaşığı kahve (öğütülmüş)
  • 1 Çay kaşığı karbonat
  • 2 Çay kaşığı bal

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri uygun bir kabın içine alarak, hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi boyun ve yüz bölgenize uygulayın. Uygulamanın ardından 20 dakika bekleyin ve kahve maskesini soğuk su ile temizleyin. Daha sonra cildiniz için uygun bir nemlendirici sürerek cilt bakımını tamamlayabilirsiniz. Bu kahve maskesi tarifini de, 15 günde bir uygulamanız yeterli olacaktır.

Ölü Hücreler İçin Kahve Maskesi Tarifi

 Malzemeler:

  • 1 Yemek kaşığı kahve (granül kahve)
  • 1 Yemek kaşığı yoğurt
  • 1 Yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Listede yer alan tüm malzemeleri bir kabın içinde güzelce karıştırın. Hazırladığınız kahve maskesi temiz bir cilde uygulanmalıdır. Bu nedenle cildinizi temizleyip, maskeyi yüzünüze uygulamanız daha etkili bir sonuç verecektir. Maskeyi yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra, ılık su yardımıyla ve dairesel hareketlerle cildinizden temizleyin. Bu işlemin ardından da, cilt kurumasını önlemek amacıyla nemlendirici sürmeniz gerekmektedir. Uygulamayı haftada bir kez tekrar edebilir ve ölü hücrelerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Türk Kahvesi Maskesi Tarifi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu