12 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviGribi şıp diye kesen harika doğal yöntem!

Gribi şıp diye kesen harika doğal yöntem!

Bu haberimizde sizlere gribi hemen kesecek hatta bir daha kolay kolay grip olmamanıza yardımcı olacak, hepsi birbirinden etkili 3 doğal yöntemden bahsedeceğiz.

İçerikleri

Sağlık uzmanı Luke Coutinho, son Instagram gönderisinde soğanın çeşitli sağlık yararlarını paylaştı. Sağlık uzmanına göre soğan soğuk algınlığı, öksürük, yüksek ateş, boğaz ağrısını iyileştirebilir ve bağışıklığı artırabilir.

Mutfaklarımızda her zaman soğan var çünkü neredeyse tüm yemeklerimiz onlarsız eksik. Ancak, soğanların yemeklerin aromalarını geliştirmenin yanı sıra sağlığınız için çok daha fazlasını yaptığını biliyor muydunuz?

Gribi Bitiren Soğan Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Gribe iyi gelen soğan suyu kürümüz için 1 adet küçük boy kuru soğanı kabuklarını soyarak ikiye bölüyoruz. İkiye böldüğümüz soğanın bir parçasını alarak rendenin ufak bölümü ile rendeleyerek soğanın suyunu çıkarıyoruz. 1 Çay kaşığı kadar soğan suyu yeterli olacaktır. Soğan suyunun içerisinde hiçbir lif ya da soğan parçasının olmamasına dikkat ediyoruz.

Elde ettiğimiz soğan suyundan 2 ya da 3’er damla önce sağ burun deliğimize sonra da sol burun deliğimize damlatıyoruz. Bu uygulamanın ardından grip mikrobunun adeta bir anda yok olduğunu göz yaşı şeklinde vücudunuzdan atıldığını hissedeceksiniz. Grip için soğan suyu uygulamasını 1 kez yapmak genellikle yeterli oluyor. Gribal enfeksiyonun ağrılığına göre sabah ve akşam olmak üzere 2 kez yapabilirsiniz.

Grip İçin Sirke Uygulaması

Genişçe bir tavanın içerisine bir miktar sirke dökerek ocağın üzerine kaynamaya bırakıyoruz. Kaynayan sirke buharını iyice genzimize çekiyoruz. Yüzümüz, gözlerimiz, kulaklarımız ve burun deliklerimizde sirke buharının iyice ulaştığından emin oluncaya kadar bekliyoruz. Bu işlemin sonunda kaynamış sirkeden 1 tatlı kaşığı içiyoruz. Sirke ile yapılan bu uygulama da gribal enfeksiyonun bünyemizden uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.

Grip İçin Süt ve Sarımsak Karışımı

1 bardak sütü ufak bir cezveye boşaltıyoruz. 4-5 diş sarımsağı bıçağın yan yüzeyi ile ezerek aromasının iyice çıkmasını sağlıyoruz. Ardından kabuklarını ayıkladığımız sarımsakları sütün içerisine doğruyoruz. Süt ve sarımsaklarımızı 10 dakika boyunca kısık ateşte yavaş yavaş kaynatıyoruz. Ardından hafif ılındıktan sonra içiyoruz.

Bu üç yöntemi birden denediğinizde gribal enfeksiyonunuz ne kadar ağır olursa olsun hastalığınızın hafiflediğini hatta geçtiğini göreceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir!

Gribi şıp diye kesen harika doğal yöntem!