24 Haziran 2024 Pazartesi
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviEgzama için Saraçoğlu dut ve defne yaprağı kürü tarifi

Egzama için Saraçoğlu dut ve defne yaprağı kürü tarifi

Alternatif tıbbın önemli isimlerinden biri olan İbrahim Saraçoğlu, el ve ayaklarda görülen egzama rahatsızlığına şifa olan iki doğal kür tavsiye ediyor. Tamamen doğal olan bu kürlerden ilki dut kurusu kürü, ikincisi ise defne yaprağı kürüdür. Egzama hastalığının tedavisinde her iki kürde oldukça etkilidir.

İçerikleri

Egzama rahatsızlığı günümüzde çok fazla rastlanan bir sağlık problemi olduğu için ‘Egzama nedir?’ sorusunun yanıtı çok fazla araştırılmaktadır. Bu hastalığın en yaygın görülen belirtileri arasında dirseklerde, ellerde ve diz kapaklarında çatlamalar ya da kaşıntılar yer almaktadır. tıpta kesin bir tedavi yöntemi olmayan egzama rahatsızlığına beyaz dut kurusu mucizevi bir şekilde şifa olmaktadır.

Peki, egzama rahatsızlığının tedavisi için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hangi kürleri önermektedir? Vücudun egzama rahatsızlığı ile etkili bir şekilde savaşması için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından ilk önce beyaz dut kurusu kürü önerilmekte, bu kürün hastalığın tedavisinde yetersiz kalması halinde de defne yaprağı kürünü tavsiye etmektedir. Beyaz dut kurusu kürü ya da defne yaprağı kürü ile egzama rahatsızlığı çok rahat bir şekilde tedavi edilerek bu hastalıktan kurtulmak mümkündür. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye edilen beyaz dut kürü ve defne yaprağı kürünün tariflerine haberimizin içeriğinden ulaşılabilir.

Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Beyaz dut kurusu kürünün tarifini bizzat Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kendisi vermiştir. El ve ayaklarda görülen egzama rahatsızlığı ile mücadelede bu kürden yüzde 90 gibi yüksek bir oranda olumlu sonuç almak için 5-6 defa uygulanması gerekmektedir. Egzama rahatsızlığından şikayeti olanların bu kürü uygulaması tavsiye edilmektedir.

Beyaz dut kurusu kürünü hazırlamak için gereksinim duyulan malzemeler;

  • 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu
  • Yarım litre klorsuz su

Beyaz Dut Kurusu Kürü Nasıl Yapılır?

Dut kurusu kürünü hazırlamak için öncelikle yarım litre su kaynatılmalıdır. Su kaynayınca da 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu suyun içine atılmalı ve kısık ateşte, ağzı kapalı halde 6 dakika daha kaynatılmaya devam edilmelidir. Bu sürenin sonunda ocağın altı kapatılmalıdır.

Bu karışım elleri yakmayacak derecede soğukluğa gelinceye kadar beklenmeli, daha sonrada diz kapakları, eller, ayaklar ya da dirsekler bu suyun içerisinde yaklaşık 10 dakika kadar bekletilmelidir.

Suyun sıcaklığının dayanılabilecek seviyede olması daha iyidir. Egzamalı bölge suyun içerisinde 10 dakika bekletildikten sonra çıkarılmalı ve 1 saat beklendikten sonrada durulanmalıdır.

Beyaz dut kurusu kürünün 3-4 seans uygulanmasından sonra egzama olan bölgede belirgin bir iyileşme fark edilecektir. Ancak bu iyileşme fark edildikten sonra kür kesinlikle bırakılmamalı, üç gün arayla 1-2 seans daha uygulanmalıdır. Bu kürün 5-6 seans uygulanmasının ardından egzama olan bölgelerde hiçbir iyileşme belirtisi görülmüyorsa, vücuttaki kaşıntı ve kızarıklığın altında bir başka hastalık yatabilir.

Beyaz dut kurusu kürünün uygulanmasıyla birlikte kaşıntı ve kızarıklıklar geçmesine rağmen bir süre sonra yeniden tekrarlıyorsa, bu durum egzama hastalığının başka bir türü ile karşı karşıya olunduğuna işaret etmektedir. Böyle bir durumda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bir başka kür olan defne yaprağı kürü uygulanmalıdır.

Defne Yaprağı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Defne yaprağı kürünü hazırlamak için gereksinim olan malzemeler;

  • 1 avuç defne yaprağı
  • 2 bardak klorsuz su

Defne yaprağı kürünü hazırlamak için öncelikle 2 su bardağı klorsuz suyun içerisinde 1 avuç defne yaprağı yaklaşık 10 dakika süreyle kaynatılmalıdır. Daha sonra bu suyun içerisinde egzama görülen bölge 10-15 dakika aralığında bekletilmelidir. Suyun sıcaklığı ise elleri yakmayacak derecede olmalıdır. Yani eller, suyun sıcaklığına dayanabilmelidir.

Beyaz dut kurusu kürü ile defne yaprağı kürü kesinlikle bir arada uygulanmamalıdır. Beyaz dut kurusu küründen olumlu bir sonuç alınmadığı ya da beyaz dut kurusu kürü uygulanmasına rağmen egzama tekrar ettiği takdirde defne yaprağı kürünün uygulanması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: