21 Haziran 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkŞifalı BitkilerBamya suyunun hiç bilmediğiniz mucizevi faydaları!

Bamya suyunun hiç bilmediğiniz mucizevi faydaları!

Bamya suyu 10 yaş gençleştirir, yüksek şekeri düşürür ve metabolizmayı hızlandırarak kilo verdirir. Daha birçok faydası için haberimize göz atın.

İçerikleri

Yaşınız büyük olmasına rağmen çok daha küçük yaşlarda görünmek, için yüzünüze bamya suyu sürün. 10 yaş genç bir cilt görünümüne sahip olabilmek için neler yapmanız gerektiğini öğrenin. Sadece 1 hafta gibi çok kısa bir sürede bel ve kalça yağlarınızla vedalaşın. Sorunlu ve varisli bacaklardan kısa sürede kurtulun. Hem de ameliyat gibi cerrahi işlem gerektirmeden. 14 günde kolayca kilo verin. Nasıl mı? İşte detaylar..

Bamya Suyu Neye İyi Gelir?

Yüksek şeker bamya suyu ile tarihe karışıyor. Çünkü bamyanın suyu yüksek şekeri düşürüyor.. Kanser hastalıklarını engelleyen bamyanın bilinmeyen mucizevi faydalarını sizler için bir bir sıralıyoruz.

Doğada bulunan her besin aslında birer şifa kaynağı. Ancak bamya suyu son zamanlarda çok fazla tercih edilen besleyici gıdalar arasında yer alıyor. Üstelik bamya suyu sağlığımız açısından da oldukça faydalı.

İşte Bamya Suyunun Mucizevi Faydaları;
İşte Bamya Suyunun Mucizevi Faydaları;

Bamya Suyunun Faydaları Neler?

Kalp hastalıklarını ortadan kaldırır: bol lifli bir besin olan bamya, vücutta bulunan metabolik toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Kalp krizi riskini en aza indirir. Sindirim sistemi sayesinde tüm zararlı toksinleri vücudumuzdan uzaklaştırır.

Ülser oluşumunu engeller: Ülser hastalığının tedavisinde nemli rol oynayan bamya, sindirim sistemimiz üzerinde bulunan asidi devre dışı bırakır.

Kararaktı önler: Göz de oluşan katarakt hastalığını önler gözü korur.

Sindirim sistemini korur: Sindirim sitemine büyük faydalar sağlayan bamya, stresi yok ederek depresyonuda azaltmaktadır mide ve bağırsak sorunlarını en aza indirger. Düzenli bir bağırsak çalışması oluşturur.

Bağışıklığı günlendirir: Bol c vitaminine sahip yapısı ile bağışıklık sitemini güçlendirmeyi destekler. Böylece her türlü hastalığa karşı daha dirençli bir vücudun oluşmasına sebep olur.

Boğaz enfeksiyonlarına iyi geliyor : Bamya suyu kışın oluşan boğaz enfeksiyonlarına, boğazda meydana gelen iltihaplanmalara ve boğaz şişmesine iyi geldiği söylenir.

Şeker hastalarına tavsiye ediliyor : Bamyanın diyabetlere karşı mükemmel olduğu doğrulandı. Fareler üzerinde test edildi ve bamya özütünün farelerde kan şekeri ve lipit profilinin seviyelerini normalleştirebileceğini gösterdi.

Kabızlığı önlemede yardımcı: Bamya suyu içenlerde kabızlık görülmediği anlaşılmıştır. Kabızlık ve hemorid problemi olanların bamya suyu içmesi tavsiye ediliyor. Ayrıca idrar da söktürür.

Folik asit zengini : Folik asit bakımından zengin olan bamya suyunun özellikle gebelere ve çocuklara iyi geldiği söyleniyor.

Kemikleri sağlamlaştırır: İçeriğindeki K vitamini ile güçlü kemik oluşumunu destekler. Güçlü kemiklere sahip olmak için bol bol tüketilmelidir.

Zayıflatır: Lifli yapısı ile diyet listelerinin olmazsa olmaz besinidir. Sindirimin uzun süre devam etmesini sağlayarak uzun süre tokluk hissi verir.

Bamya Suyu Kürü Nasıl Yapılır?

Bir bardak bamya suyu elde etmek için 3-4 adet bamyanın sap kısımlarını kesin. Daha sonra bamyaları bir kavanoza koyarak üzerine su ekleyin. 8 saat boyunca bu karışımı bekletin ve süre dolduğunda bamyaların emdiği sudan yararlanabilmek için bamyaları iyice sıkıp suyunu çıkarın. Emdiği suyu verdikten sonra posa haline gelecek bamyaları atabilirsiniz. Bamya suyunu afiyetle için.

Kullanımı:

Sabah kahvaltı öncesi bamya suyunu için, 1 gün boyunca kullandığınızda şekeriniz normal seviyelere düşecektir.

Bamya suyunun hiç bilmediğiniz mucizevi faydaları!