19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaKadınSaç BakımıArgan yağı saçı uzatır mı? Nedir, nasıl kullanılır?

Argan yağı saçı uzatır mı? Nedir, nasıl kullanılır?

Bakımlı ve sağlıklı saçları kim istemez ki… Saçlar bir insanın en dikkat çekici yerlerinden biri olmaktadır ve birçok nedenden dolayı çok çabuk yıpranmakta ve sağlıklı görünümünü kaybetmektedir...

İçerikleri

Bakımsız ve sağlıksız saçları ise uzatmak büyük bir problem olmaktadır. Kadınlar hem istedikleri gibi şekil verememekte hem de sağlıksız bir görünüme sahip olmaktadırlar.

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı sadece Fas’a özgü bir bitkiden elde edilmekte ve tamamen doğal olmaktadır. İçeriğinde ise A, E, C vitaminlerinin yanında omega- 6 ve steroller yer almaktadır. Saç bakımının yanında cilt bakımında da önemi çok büyük olmaktadır.

argan yagi nasil kullanilir Argan yağı saçı uzatır mı? Nedir, nasıl kullanılır?
Argan Yağı Nedir?

Argan Yağı ile Saç Ne Kadar Uzar?

Argan yağı ve saç uzatma arasında büyük bir bağ bulunmaktadır. İçerdiği mineraller, vitaminler sayesinde saçlara ihtiyacı olan bakımı başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Her insanın saç uzama sürelerinde çok fazla farklılık bulunmaktadır. Argan yağı sayesinde ise saçlar daha hızlı bir şekilde uzamaya başlamaktadır. Genel olarak 1 ayda 10 cm. ye kadar argan yağı ile saç uzatmak mümkün olmaktadır.

Argan Yağını Saça Uygulama

Argan yağı kokusuz olan ve etrafa kötü kokular yaymayan bir yağ olmaktadır. Bunun yanında birçok açıdan saçı belsemsi nedeni ile uzama süresini kısaltarak, ihtiyacı olan bakımı yapmaktadır. Argan yağını saça uygulamada birçok yöntem yer almaktadır.

 • Argan yağı direkt olarak kuru saça uygulanmaktadır. Avuçlara alınan argan yağı saç diplerinden itibaren masaj yapılarak ve yedirilerek, uçlara kadar sürülmektedir. Daha sonrasında ise saçlar streç film ile kaplanmalıdır. Yaklaşık olarak 1 saat sonra saçlar 1 defa yıkanmalıdır. Bu işlem ise haftada 1- 2 defa uygulanabilmektedir.
 • Duştan çıktıktan sonra da argan yağı uygulanabilmektedir. Çok miktarda argan yağı uygulanmamalıdır. Aksi takdirde saçlarda yağlı bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Saçlara argan yağı uygulandıktan sonra saçlar kurutma makinesi ile kurutulmalıdır.

Argan Yağı Saç Maskeleri

Argan yağının etkisi çeşitli yağlar veya malzemeler ile karıştırılarak arttırılabilmektedir. Argan yağı saç maskeleri sayesinde saçın uzama süresi daha fazla kısaltılabilmektedir.

 • Argan yağı zeytinyağı ile karıştırılarak uygulanabilmektedir. Zeytinyağı koyulduğundan dolayı saçların mutlaka yıkanması gerekmektedir.
 • Yumurta ile argan yağı karıştırılarak da saça uygulanabilmektedir. Öncelikli olarak saç uzunluğuna bağlı olarak 1 veya 2 adet yumurta çırpılmalı ve daha sonrasında argan yağı eklenmelidir. Bu karışım ise saçta 15 dakika kadar tutulmalı ve daha sonra yıkanmalıdır.

Dökülen Saçlarda Argan Yağı Kullanımı

Saç dökülmesi yaşayan birçok kişinin merak ettiği bir konu olmaktadır ve bu sorunun cevabını çok fazla merak etmektedirler. Argan yağının saç üzerinden etkisi çok fazla olmaktadır. Saç uzamasını hızlandırdığı gibi saç dökülmesinde de etkisi çok fazla olmaktadır. Argan yağı ile dökülen saçlar tekrar çıkmaya başlamaktadır.

argan yagini saca uygulama Argan yağı saçı uzatır mı? Nedir, nasıl kullanılır?
Dökülen Saçlarda Argan Yağı Kullanımı

Argan Yağının Saç İçin Faydaları

Argan yağı her anlamda birçok faydaya sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı da birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca tamamen doğal olması nedeni ile de birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Argan yağının saç için de birçok faydası bulunmaktadır.

 • Argan yağı saçlara bakım yapmakta ve çok çabuk uzamasını sağlamaktadır.
 • Saç diplerini besleyerek, saçların gürleşmesini sağlamaktadır.
 • Saça tamamen doğal bir şekilde bakım yapmaktadır.
 • Saçların ısı karşısında daha fazla dayanıklı olmasını sağlamaktadır.
 • Saçların kırılmalarını azaltmaktadır.
 • Kepek problemi ile başı dertte olanların imdadına yetişmektedir.
 • Saçların daha rahat bir şekilde şekil almasını sağlamaktadır.