21 Haziran 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviSiğiller nasıl geçer? Siğilleri anında geçiren doğal yöntemler

Siğiller nasıl geçer? Siğilleri anında geçiren doğal yöntemler

Siğillerin çıkmasını sonsuza dek durdurmanıza yardımcı olacak en iyi doğal yolları bir araya getirdik. İşte siğillerden kurtulmanın doğal yolları…

İçerikleri

Siğil, bağışıklık sisteminin zayıflamasıyla ortaya çıkar. Görsel olarak canınızı sıkan siğiller, bazen bulaşıcı bile olabilir. Bu yüzden önlem almak için geç kalmamalısınız. Peki, siğil tedavisinde doğal yollarla kökten çözüm durumu söz konusu olabilir mi? Siğil tedavisinde kesinlikle doğal yollar vardır ve bu yollar kökten çözüm sunabilir.

Siğiller için evde uygulayabileceğiniz 4 tedavi yöntemimizi sizlerle paylaşmadan önce söylemek isteriz ki bu siğiller genital bölge siğilleriyle aynı şey değildir. Bu sebepten size vereceğimiz yöntemleri genital bölge siğil tedavisinde uygulamayınız.

Siğilleri Düşüren Doğal Yöntemler

Siğil probleminize kökten çözüm sunabilecek 4 doğal yöntem nelerdir gelin bir bakalım…

Sarımsaklı Limon Yöntemi;

Siğil tedavisinde olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacak muhteşem karışım ‘’ sarımsaklı limon…’’ Sarımsağın antiviral etkisi ve limonun asidi birleşince ortaya onarıcı, zararsız ve doğal bir yöntem çıkıyor. Sarımsak ve limon karışımı siğillerin yayılmasını önler, kurutur ve yok eder.
Bu yöntem için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 diş sarımsak ve 10 ml limon suyudur.

Yapılışı ise; sarımsağı ezin ve limon suyu ile karıştırın. Siğil üzerine uygulayın ve 40 dakika bekletin. Ardından suyla yıkayın. Bu yöntemi siğiller geçene kadar her gün uygulamanız gerekir.

Aspirin ve Yoğurt Yöntemi;

Aspirin ve yoğurt karışımı cildinizi temizler ve cildin pH dengesini korur. Üç adet aspirini toz haline getirin ve daha sonra 2 yemek kaşığı yoğurt ile aspirin tozunu karıştırın. Karışımı siğillerin üzerine uygulayın ve 30 dakika bekletin. Ardından sıcak suyla durulayın.

Karbonat ve Hindistan Cevizi Suyu;

Bu karışım da sarımsak ve limon karışımı gibi antiviral özelliğe sahiptir, ölü hücreleri yok eder. 1 çorba kaşığı karbonatı ve 15 gram hindistan cevizi suyunu kremsi bir hal alana kadar karıştırın. Kremi siğilin üzerine sürün ve yaklaşık 5 dakika o bölgeye masaj yapın. 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Siğil geçene kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera ve Elma Sirkesi Reçetesi;

Aloe vera jeli antiviral ve antibiyotik özelliğe sahip olmasıyla bilinir. Bu özellikler elma sirkesinin asidi ile birleşince siğillerin boyutlarının küçülmesi için etkili bir çözüm elde etmiş oluyorsunuz.

30 Gram aloe vera ile 1 çorba kaşığı elma sirkesini karıştırın. Karışımı siğillerin üstüne sürün ve öylece bırakın, durulamayın. Bu yöntemi siğillerinizin geçtiğini göreceğiniz güne kadar her gün uygulayabilirsiniz.

Siğillerden Kurtulmanızı Sağlayacak 10 Yol

Siğiller nasıl geçer? Siğilleri anında geçiren doğal yöntemler