Sağlık Personeli

Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alımına başvurular ne zaman başlıyor? ÖSYM tercih kılavuzunu yayınladı mı?

Süreç Adım Adım İlerliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilecek olan 12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımında süreç adım adım ilerliyor. Hangi branşlara alım yapılacağının Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmasından sonra adayların büyük bir merakla beklediği personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı sorusu da yanıtını buldu. İşte o sorunun yanıtı…

Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak Branşlar

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin alınacağı branşları açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bakanlığımızın taşra teşkilatında bulunan hizmet birimlerinde görev yapmak üzere KPSS puanının esas alınmasıyla ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan merkezi yerleştirmeyle 12 bin sözleşmeli sağlık personelinin istihdam edilmesine karar verilmiştir.

12 bin sözleşmeli sağlık personelinin görev yapacağı branşlar ise 7 bin hemşire, bin 700 ebe, 2 bin 864 sağlık teknikeri/teknisyeni, sosyal çalışmacı, biyolog, psikolog, çocuk gelişimcisi, fizyoterapist, diyetisyen, dil ve konuşma terapisti, iş ve uğraşı terapisti, sağlık fizikçisi ve perfüzyonist unvanlarından olacaktır.

12 bin sözleşmeli sağlık personeli ile ilgili il ve sağlık tesislerini belirten liste ÖSYM Başkanlığı’na teslim edildi.” ifadelerine yer verdi.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

12 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı direkt olarak ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme ile yapılacak ve yerleştirmeler için herhangi bir mülakat yapılmayacak.

ÖSYM’nin internet sitesinde yayınlayacağı aday tercih kılavuzu ve başvuru tarihleri ile ilgili bir açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, “2020-KPSS Ön Lisans branş bazındaki sıralamalar 30 Kasım Pazartesi günü açıklanacaktır. Sağlık Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilecek olan 12 bin sözleşmeli pozisyon ile ilgili tercihler ise 1-7 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır.” dedi.

ÖSYM Başkanı tarafından yapılan bu açıklamadan sonra 12 bin sözleşmeli personel tercih başvurularının 1 Aralık tarihinde başlayacağı netlik kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu