16 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviSabahları İçin İdeal Zeytinyağı ve Limon Tedavisi

Sabahları İçin İdeal Zeytinyağı ve Limon Tedavisi

Sabahları yorgun ve enerjisiz mi uyanıyorsunuz? Bu zeytinyağı ve limon karışımı vücudunuzu detoks edecek ve temizleyecek.

İçerikleri

Bugün en eski zamanlardan beri bilinen ve gözden kaçırmamanız gereken bu harika tedaviye bakacağız. Tek bir kaşık zeytinyağı ve limonun sağlığınız için yapabileceklerini biliyor musunuz? Gelin beraber keşfedelim.

Bir yemek kaşığı zeytinyağı ve limon alın ve sağlığınıza sağlık katın!

Bildiğiniz gibi zeytinyağı Akdeniz diyetinin en temel parçalarından biridir. Kötü kolesterolle başa çıkmamıza yardımcı olan esas yağ asitlerini sağlar; ayrıca vücudu toksinlerden temizlemek için harika bir yoldur. Yunan ve Romalılar onun değerini biliyorlardı ve zeytinyağına altın sıvı diyorlardı. Peki zeytinyağından günün hangi zamanında en iyi şekilde yararlanacağınızı biliyor musunuz? Sabahları. Nedenlerini açıklayalım.

1- Kabızlıkla savaşmak için

Bu doğal karışım kabızlık için idealdir. Eğer zeytinyağı ve limonu karıştırırsanız sindirim mukusunun gelişime yardımcı olur ve bu da karaciğerle safra kesesini aktive eder. Bu basit karışım bizi içeriden korur ve toksinlerden kurtulmamız için çok güçlü bir antioksidandır. Vücudu temizler ve ona bakım yapar. Tüm bunlar sindirimi canlandırır ve ihtiyacımız olmayan şeylerden kurtulmamıza yardımcı olur.

2- Kalbi korumak için

Daha önce bahsettiğimiz gibi zeytinyağı yağ asitleri açısından zengindir ve bunlar vücudumuzun kan dolaşımı ve aşırı kötü kolesterolden kurtulmak için gereklidir. Ayrıca muhteşem bir iltihap gidericidir ve limonla beraber kullanıldığında bize vitamin sağlar. Bu yüzden sadece sizin için önermiyoruz, çünkü küçükler de bir kaşık zeytinyağı ve bir kaç damla limondan faydalanabilir. Denemeye değer.

3- Damarsal ve römatik problemlere yardımcı olmak için

Bu maddelerin sırrı iltihap giderici olmalarında. Eğer düzenli kullanır ve her gün boş mideye alırsak, eklem ağrılarıyla savaşabiliriz. Gününüze bu altın sıvı ile başlamak sizin için çok iyi olacak.

4- Karaciğer ve safra kesesini dengelemek için

Bu en önemli gerçeklerden biri. Kendimizi şişkin, ağır, yorgun ve bitkin hissettiğimiz zamanlar olur. Bazen vücudumuz zayıf beslenme yüzünden zehirlenmiş olabilir ya da bu vücudun temizleme sistemindeki problemlerden kaynaklanabilir. Bu faktör temel olarak karaciğer ve safra kesesinde aşırı yüklenmeden dolayı yaşanır.

Ne yapabiliriz?

Bu yorgunluk ve rahatsızlıkla savaşmak için özellikle sabahları saf zeytinyağı ve limondan iyisi yoktur. Herkesin vücudu farklı olduğu için bunları alıp nasıl hissetmeye başladığınızı takip etmelisiniz, genelde neredeyse her zaman iyi sonuçlar alınır.

Eğer uyandığınızda ağzınızda asidik bir tat hissediyorsanız bu karışımı uygulamak harika fikir olacak. Bazen kötü uyuduğumuz günler olur, sindirimimiz yavaşlar ve bazen başımız bile ağrır. Bu durumda vücut toksin doludur ve detoks yapmalıyız demektir. Bir kaşık saf zeytinyağı ve bir kaç damla limon suyu. Hemen kalktıktan sonra ve hatta duş alıp hazırlanmadan önce almalısınız. Yarım saat sonra her zamanki gibi kahvaltınızı edebilirsiniz. Ne kadar iyi hissetmeye başladığınızı fark edeceksiniz.