İşte Çocuğunuza Geçen Bitten Kurtulmanın Kesin Yöntemi

Bitler şüphesiz çocukların baş belası ve anneler için de endişe kaynağıdır. Çocuklarınızın okula, kreşe veya parka gittiğinde bit kapması (tıbbi ismi pedikülozistir) olasıdır. Bu yazımızda, bit ve sirkelerden kurtulmak için en etkili doğal yöntemlerden bazılarını öğrenebilirsiniz.

İşte Çocuğunuza Geçen Bitten Kurtulmanın Kesin Yöntemi

Küçük bir çocuk başını hararetli bir biçimde kaşıdığında aklımıza ilk gelen şey başında bit olduğudur. Küçükken herkese bit geçmiştir. Çocuklukta hatırlamak istemediğimiz en kötü anlardan biridir. Çocuklar bit tarağıyla taranmayı sevmez. Canları çok yanar.Bitler yetişkinlerden daha çok çocuklara geçer. Okul ortamı bunun için çok müsaittir. Yan yana asılan kabanlar ve ceketler bitlerin başka çocuklara geçişini kolaylaştırır.

Bit her ne kadar ölümcül olmasa da son derece can sıkıcıdır. Çok çabuk üremeleri de bir dezavantajdır. Bitler için özel şampuanlar üretilmiştir ancak hiçbirinin çok etkili olduğu söylenemez.

Bitle savaşmak için neden ev yapımı yöntemleri tercih etmelisiniz?

Ev yapımı çözümler bitten kurtulmak için en iyi alternatiftir, çünkü yan etkileri yoktur ve tamamen güvenlidirler. Günümüzde bir çok bit şampuanı ve tedavisi olduğu ortada, ama bu ürünler toksik ögeler taşır ve bunlar cildinizi kötü etkileyip tahrişe sebep olabilir. Aslında, bu ürünlerin çoğu uzun süre kullanmamayı öğütlüyor çünkü neredeyse hepsi olumsuz yan etkilere sahiptir. 

Sizler içinde bir önerimiz var. Hem ucuz hem de kimyasal içermiyor.

Malzemeler:

  • Bit tarağı
  • Ağız çalkalama suyu
  • Beyaz sirke
  • Duş bonesi
  • Havlu

Uygulanışı:

1- Çocuğun saçını ağız çalkalama suyu ile ıslayın. Sonra da başına duş bonesi geçirin. Bir saat boyunca öylece beklesin. Bitler, ağız çalkalama suyunun kokusundan nefret ederler.
2- Saçını yıkayın ve kurulayın. Bu sefer de beyaz sirke ile ıslayın. Sirke, yumurtalardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Sirkeli saçların üstüne tekrardan bone geçirip bir saat bekletin.
3- Şimdi saçlarını normal şampuanla yıkayıp bit tarağıyla tarayın.
4- Çocuğunuzun gittiği okuldaki arkadaşlarında da bit varsa okula göndermeden önce saçına sprey şişesinin içine koyduğunuz ağız çalkalama suyunu püskürtün.

Healthy Life Center’dan aktarılanlara göre hem ucuz hem de doğal olan bu yöntemle çoğu kişi olumlu sonuçlar elde etmiş.

Yöntemden çocuğu olan arkadaşlarınızı da haberdar edin. Mutlaka birilerinin işine yarayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 17:06
YORUM EKLE