17 Nisan 2024 Çarşamba
Ana SayfaKadınCilt BakımıKoltuk altı terlemesine yeni çözüm

Koltuk altı terlemesine yeni çözüm

İçerikleri

Yazın gelişiyle birlikte terleme problemleri de başladı… Hepimizin yaz  aylarında en çok yaşadığı, giydiğimiz kıyafetlerde de iz şeklinde beliren  sıkıntılardan en önemlisi hiç şüphesiz koltuk altı terlemesi.Uzm. Dr Dilek Peker koltuk altı terlemesinin yeni çözümü Secret Altın İğne teknolojisi ile ilgili bilgiler verdi.

Uzm.Dr Dilek Peker 5 cm çapındaki terleme izlerini normal kabul ettiklerini ancak 15 cm nin üzerindeki ter izinin patolojik sayılabileceğini söylerken, Secret Altın İğne uygulamasının koltuk altı ter sorununu kısa zamanda çözümlemesi ve etki süresinin botox gibi diğer çözümlerden fazla olması nedeniyle son dönemlerde çok fazla tercih edilen bir yöntem olduğunu dile getirdi. Yaklaşık 3 – 3.5 milimetre derinliğinde cilt altına ucundaki 25 adet altın iğne aracılığı ile inerek, o bölgede aşırı ter bezi aktivasyonunun sınırlandırıldığını belirten Uzm.Dr. Dilek Peker, uygulama şeklinin ise genel olarak aynı bölge üzerinden 3 farklı derinlikte ve 3 farklı radyo frekans değeri ile tekrar tekrar geçme üzerine dayandığını söyledi.

Yapılan uygulama ile  ter bezlerinin 60-80 dereceye  kadar ısıtıldığını ve bu sayede etkinliklerinin azaltılmasının  hedeflenmesi ile daha normal oranda terleme sağlandığını dile getiren Uzm.Dr Dilek Peker bir ay arayla yapılabilen uygulamanınen fazla 3 seans uygulandığını söyledi.
SecretAltın İğne uygulamasının cerrahi bir yöntem olmaması, çalışanlar için yemek molasında yaptırılabilecek kadar kolay bir uygulama olması nedeniyle tercih edilen bir yöntemlerden biri olduğunu anlatan Uzm.Dr Dilek Peker uygulama kolaylığı ve etkinliğinin oldukça iyi olması ile bazı hastalarda diğer uygulamalara üstünlük sağlamaktadır, dedi.