24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviKaraciğer Yağlanmasını Kısa Sürede Temizleyen Doğal Kür

Karaciğer Yağlanmasını Kısa Sürede Temizleyen Doğal Kür

İçerikleri

Karaciğerimiz vücudumuzdaki en büyük ikinci organdır ve sindirim, besin kullanımı, zararlı maddelerin uzaklaştırılması ve pıhtılaşma düzenlemesi gibi çeşitli vücut fonksiyonlarını yerine getir. Stres, sigara içme ve kötü beslenme alışkanlıkları gibi faktörler karaciğerimize zarar verebilir.

Yağlı bir karaciğere sahip olmak en yaygın karaciğer problemlerinden birisidir. Bu durum, vücudunuzda işlenemeyen fazla yağ miktarı nedeniyle gelişir.

Karaciğer Yağlanmasını Ne Temizler?

Karaciğer yağlanmasını temizleyen için özel bir ilaç olmadığından, daha iyi beslenme alışkanlıkları (az yağlı diyet), kilo kaybı ve düzenli fiziksel aktivite gibi yaşam tarzı değişiklikleriyle tedavi edilir.

Bu durumu düzeltmeye yardımcı olmak için, bugün size sadece ikisi de karaciğeriniz için mükemmel olan iki malzeme ile basitçe oluşturulan güçlü bir tarif önereceğiz.

Limon; Asidik özellikleri ve sindirim suyunun üretimini uyarma kabiliyeti sayesinde, limon suyu, mide içindeki yiyeceklerin ayrışmasına yardımcı olarak karaciğerin yükünü hafifletir.

Ayrıca, limon suyu normalde karaciğer tarafından yapılan bir iş olan zararlı maddeleri filtrelemeye yardımcı olan doğal bir temizleyicidir.

Pancar; Pancar, antioksidanlardaki en zengin sebzelerden bazılarıdır. Özellikle yağlı bir karaciğerden muzdarip insanlar için hepatik temizleyici olarak işlev gören beta karotenleri, karotenoidleri ve flavonoidleri içerir.

Bir araştırma, yağlı bir karaciğerden muzdarip insanların pancar suyunu içtikten sonra önemli ölçüde karaciğerlerinin temizlendiğini göstermiştir. Karaciğerlerindeki yağ seviyeleri, iltihabın kendisi ile birlikte düşmüştür. Artık malzemeleri biliyorsunuz, işte tarif:

Karaciğer Yağlanmasını Temizleyen Bitkisel Kür

Karaciğer yağlanmasını temizleyen bitkisel kür ile karaciğeriniz yeniden doğmuş gibi sağlıklı olacak.

Malzemeler;

  • 2 Adet limon,
  • 1 Orta boy pancar,
  • 1 Bardak su.

Uygulanışı;

Pancar ve suyu bir karıştırıcıda karıştırın ve sonra karışımı süzün. Tamamlandıktan sonra, limonları sıkın ve meyve suyuna ekleyin.  Bütün bir hafta boyunca günde üç kez içmeniz önerilir. İçme zamanı geldiğinde daima taze olarak hazırlayın.

saglikhaberleri 2018 4 Karaciğer Yağlanmasını Kısa Sürede Temizleyen Doğal Kür
Karaciğer Yağlanmasını Kısa Sürede Temizleyen Doğal Kür