Kanserin Erken Belirtilerini Yok Sayıyoruz!

Çağın hastalığı kanser herkesi korkutuyor. Erken dönemde yapılan  teşhisin hayat kurtardığı kanserle ilgili yapılan araştırmalar, toplumun büyük bir çoğunluğunun bu öldürücü hastalığın erken uyarılarından habersiz olduğunu ortaya koyuyor.Vücudumuz, bize bir şeylerin yanlış olduğunu bildiren belirtiler olarak sinyal gönderir. Ne yazık ki, çoğumuz böyle işaretler görüyoruz ancak önlem almak yerine her şeyin yoluna gireceğini düşünüyoruz.

Aşağıda yer alan belirtilerden herhangi birini kendinizde ya da yakınlarınızdan birinde görürseniz, hemen telaşa kapılmayın. Bu belirtilerin birçoğu çok farklı hastalıklarla ilgili olabilir ancak yine de bir doktora danışmak en iyisi.

1. Deride kızarıklıklar Neoplazmalar deri veya meme kanseri belirtileri olarak düşünülür. Diğer semptomlar şunları içerir. Göğüste ve / veya koltuk altlarındaki sert düğümler. Bir gıda veya kozmetik alerjiyle ilgili olmayan tahriş veya bilinmeyen orijinli kızarıklıklar. Neoplazmanın merkezinde ıslak bir ülser ortaya çıkıyor. Bir doğum lekesi büyümesi veya şekli değişir.

2. Sürekli öksürük Uzun süren bir öksürük, diğer bulgularla ilişkili olabilen bir akciğer hastalığının semptomlarından biridir. İştah azalması. Ani vücut ağırlığı kaybı. Daha sonraki aşamalarda, akciğer kanseri kan ve öksürüğe neden olabilir.

3. Deri döküntüleri Çoğu durumda, deri döküntüleri tümörlerle ilişkili değildir, ancak klinik deneyim belirli bir bağlantıyı göstermektedir. Uterus neoplazmı genital kaşıntıya neden olur. Beyin kanseri burun deliklerinde kaşıntıya neden olabilir.

4. Bağırsaklarda fonksiyon değişikliği Bağırsak hastalığı aşağıdaki semptomlara neden olabilir. Tuvalette kan görme Mukus veya pürülan sekresyonları.

5. İdrar yaparken zorlanma Bu, diğer bazı belirtilerle de ilişkili olan bir böbrek kanseri belirtisi olabilir. İdrar yaparken kan. Yüksek tansiyon. Böbreklerde ağrı. Kronik zayıflık.

6. Ani kilo kaybı Mide kanseri olduğunda açıklanamayan bir kilo kaybı meydana gelebilir. İlk aşamalarında, klinik olaylar o kadar açık değildir. Bununla birlikte, takip eden belirtiler oldukça yaygındır: Ete karşı nefret ediyorum. Erken doymuş (aslında çok az yemek yediğiniz zaman çok fazla yemiş hissi). Anemi. Bağırsakta yemek hareketinin zorluğu.

7. Boğaz ağrısı Boğazın uzun süren acısı, aşağıdakilerle de ilişkili olan larenks kanseri semptomu olabilir. Solunum ve yutma güçlüğü. Boğazda bir yumru hissi neoplazmanın büyümesiyle birlikte ortaya çıkar. Konuşmanın susama, ses kaybına yol açar. Kan dökmek, ağız kokusu almak.

Bu gözlemler, diğer hastalıklarla ilişkili olabileceği için kendinizi teşhis etmek için kullanılmamalıdır, ancak, yukarıdakilerden herhangi birini fark ettiyseniz onları görmezden gelme. Doktorunuza mutlaka danışın.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 17:18

SORU/CEVAP

Please enter your comment!
Please enter your name here