12 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal Tedaviİncirli Sütün İnanılmaz Faydalarını Biliyor Musunuz?

İncirli Sütün İnanılmaz Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kabızlıktan zayıflamaya, bronşitten öksürüğe kadar mucizevi faydaları bulunan incirli süt kürünün bu faydalarını daha önce hiç duymadınız.

İçerikleri

İncirin insan sağlığına mucizevi faydaları bulunmaktadır. Peki, kuru inciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde, faydalarının iki katına çıktığını biliyor muydunuz? İnciri sütün içerisinde bekletip içtiğinizde sağlığınız açısından mucizevi etkiler sağlıyor. İşte incirli sütün inanılmaz faydaları.

İncirle süt bir araya geldiğinde sağlık açısından çok faydalı hale geliyor ve birçok hastalığa şifa olarak kullanılıyor. İşte incirli sütün bir şifa olduğu hastalıklar ve kullanma formülleri…

Kabızlık için incirli süt nasıl yapılır?

Kaynayan sütün içerisine 3 veya 4 tane incir atın. Daha sonra incirlerle beraber 5 dk kaynamasını sağlayın. Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra incirli süt karışımını robottan geçirin. İncirler sütün içerisinde püre haline geldiğinde karışımı içebilirsiniz. En az yarım saatin sonunda kabızlık sorununa veda edeceksiniz.

Öksürük için incirli süt nasıl yapılır?

İncir, göğsü yumuşattığı için bronşit ve öksürük gibi sağlık problemlerinde balgam söktürerek rahatlatır. Öksürük İçin: İki su bardağı çiğ sütün içine iki tane kuru inciri doğrayıp sütü kaynatın. Yirmi dakika kadar bekletip süzün ve günde 2 defa bu sütten sıcak olarak için.

Boğaz ağrısı için incirli süt nasıl yapılır?

1-2 adet kurutulmuş inciri 2 çay kaşığı balla birlikte sıcak suda karıştırıp çay gibi içebilirsiniz. Birkaç kullanımdan sonra boğaz ağrınız ilaçsız bir şekilde iyileşecektir.

Süt içmeyen incir yesin!

Herhangi bir sebepten süt tüketemiyorsanız bu durumu dert etmenize gerek yok. Kuru incir meyvesi de sütün yerine geçiyor.İncirin içerisinde yer alan kalsiyum ve fosforla kemik ve dişlerin oluşumu ile sağlıklarını garantiler. Bu nedenle süt içmeyen kişilere günde 3 adet kuru incir yemeleri tavsiye edilir.

İncirin sağlığa faydaları

İncirler anti diyabetik, anti-inflamatuar, yumuşatıcı, onarıcı, afrodizyak ve müshil özelliklere sahiptir. Şeker, yüksek tansiyon ve kardiyovasküler hastalık gibi sorunları kontrol etmek için incir, potasyum, magnezyum ve sodyum açısından düşük olması nedeniyle kullanılır. Meyve, kan kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olan pektin içerir. Üstelik kolon kanseri, meme kanseri ve bazı iltihaplanmaları önleyebilir. İncir lif bakımından zengindir, sıklıkla kilo verme programlarına dahil edilirler.

Bu meyvenin düzenli tüketilmesi hafızayı iyileştirmeye ve uyku bozukluklarını hafifletmeye yardımcı olur.