19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal Tedaviİbrahim Saraçoğlu’ndan vertigo (baş dönmesi) için bitkisel kür önerisi

İbrahim Saraçoğlu’ndan vertigo (baş dönmesi) için bitkisel kür önerisi

İçerikleri

Vertigo Nedir?

Vücutta denge problemi yaşanması neticesinde ortaya çıkan baş dönmesi ve mide bulantısı olan Vertigo, bir çok kişinin en ciddi problemleri arasında yerini alıyor. Vertigo hastalığına karşı bitkisel tedavi kürlerini paylaşan İbrahim Saraçoğlu; soğan kürü başta olmak üzere aslanpençesi, çobançantası ve meşe külü ile hazırlanan mucizevi vertigo kürlerini önemle tavsiye ediyor…

Vertigo Soğan Kürü (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler:

  • 1 buçuk su bardağı klorsuz su
  • Orta boy kuru soğan

Vertigo Soğan Kürü Nasıl Yapılır?

Vertigo Soğan Kürünün Hazırlanışı: Öncelikle 1 buçuk su bardağı klorsuz suyu kaynatalım. Suyumuz kaynarken bir orta boy soğanı soyalım ve dört parçaya bölelim. 4 parçaya ayırdığımız bu soğanı kaynamakta olan suyun içerisine atın. Bu şekilde 5 dakika kadar daha kısık ateşte birlikte kaynatın. 5 dakika dolduktan sonra ocağın altını kapatalım ve karışımı ılımaya bırakalım. Ilık hale geldikten sonra süzün ve kürünüz hazır. Bu kürü 15 gün boyunca aç karnına öğleden önce ve sonra olmak üzere günde 2 kere tüketin. Dilerseniz gündüz müsait değilseniz akşam yemekten önce ve yatmadan önce olmak üzere de uygulayabilirsiniz. Bu kürü her defasında taze olarak hazırlamanız gerekir. Soğan ise açık kahverengi olan bildiğimi yemeklik soğandır Başka soğan kullanılmamalıdır.

Testeredişli Aslanpençesi ile Vertigo Kürü (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler:

  • 200 ml (1 bardak klorsuz su)
  • 1 buçuk tutam aslanpençesi

Aslan pençesi ile Vertigo Kürü Nasıl Yapılır?

Vertigo Kürü Yapılışı: Önceden kaynatmış olduğunuz 1 bardak suyun içerisine 1 buçuk tutam aslanpençesini ilave edin. Bu şekilde kısık ateşte yaklaşık 6-7 dakika daha kaynatın. Ardından süzerek ılımasını bekleyin. Ilık hale geldikten sonra tüketebilirsiniz. Her defasında taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Aslanpençesi kürünü aşağıda vereceğimiz çobançantası kürü ile birlikte uygulayabilirsiniz. Aslanpençesi kürünü öğleden önce çobançantası kürünü ise öğleden sonra tüketmelisiniz. Tatlandırmak için herhangi bir katkı maddesi ilave etmeyin. Vertigo kürünü 1 ay boyunca uygulayın.

Çobançantası Kürü (İbrahim Saraçoğlu Tarifi)

Malzemeler:

  • 1 bardak klorsuz su
  • 1 tutam çobançantası (yaklaşık 5-6 gram)

Çobançantası Kürü Nasıl Hazırlanır?

Çoban Çantası Kürünün Hazırlanışı: Önceden kaynattığınız 1 bardak suyun içine 1 tutam çobançantası ilave edin. Bu şekilde 5-6 dakika boyunca kısık ateşte kaynatın. Kaynattıktan sonra süzerek ılımaya bırakınız. Öğleden sonra tüketiniz. Her defasında taze olarak hazırlayınız. Dilerseniz çobançantası ve aslanpençesi kürlerini birlikte karıştırarak hazırlayabilirsiniz. 3 saat ara ile günde 2 kere tüketebilirsiniz.

Mide bulantısına karşı en etkili bitkisel kür “Meşe Külü“

Bu tarif hiç bir yerde bulunmayan İbrahim Saraçoğlu’nun mucizevi tariflerinden biridir. Özellikle meşe ağacının külünden elde edilen kül ile mide bulantısını anında geçirebilir. Uzun süre mide bulantısına yakalanmanızı önler. Özellikle meşe ağacının iç kısmını kullanmanız gerekmektedir. Kabuk kısmı ağır metal içermektedir bu yüzden o kısımla yapmamalısınız. Meşe odunundan elde ettiğiniz 1 çay kaşığı külü yarım bardak su ile karıştırın ve için. Bir çok mineral içermektedir.