28 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaKadınHobiHobi Sevenlerin Yeni Gözdesi Eva Kağıdı

Hobi Sevenlerin Yeni Gözdesi Eva Kağıdı

İçerikleri

Kağıt olarak geçse de normal kağıtlardan daha farklı yapısı vardır. Hobi çalışmalarında kullanılan eva kağıdı okul öncesi eğitici çalışmalarda ya da okullarda elişi çalışmalarında da sıklıkla kullanılıyor.

Pürüzsüz bir dokusu olan eva kağıdı düz olabileceği gibi desenli, simli ya da kendinden yapışkanlı çeşitleri de vardır. Kalınlıkları ve görüntüleri değişik olan bu türlerden seçim yaparken kullanılacak olan diğer malzemeler ve yapılacak olan çalışmaya göre seçim yapılmalıdır.

Eva kağıdı kullanımı öncesinde yapılacak olan çalışmaya göre kalınsa, ütülenebilir. Ütüleme için temiz bir ütü bezinden yardım alınması ve ütünün çok yüksek ısıya sahip olmamasına dikkat edilmesi gerekir. Ütüleme için sadece düz eva kağıtları kullanılabilir. Simli, desenli ya da kendinden yapışkanlı eva kağıtlarına ütüleme işlemi yapılmamalıdır.

Eva kağıdı kullanılarak çok farklı çalışmalar yapılabilir. Bu çalışmalardan en popüler olanları ile ilgili kısa bilgileri aşağıda sizler için paylaştık…

Eva kağıdından gül yapımı:

Ev dekorasyonu ve süslemesinde sıkça kullanılan gül motifleri, eva kağıdı ile çok kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Gül yapımında eva kağıdı kullanmadan önce ütü ile inceltme yaparsanız, daha kolay bir çalışma yapabilirsiniz.

Eva kağıdından kapı süsü:

Eva kağıdı ile minik figürler yapıp yuvarlak, kare ya da üçgen şeklinde kapı süsleri hazırlayabilirsiniz. Bu kapı süslerini bebek odaları için kullanabilirsiniz.

Eva kağıdından magnet yapımı:

Buzdolabı için mıknatıslı magnet, bebek magnetleri, nikah şekeri süslemeleri ya da doğumgünü magnetleri eva kağıtları ile yapılabilecek diğer çalışmalardır.

Eva kağıdı ile çalışma yapmak son derece kolay ve eğlencelidir. Bu hobi malzemesi ile siz de birbirinden hoş ve eğlenceli çalışmalar yapabilirsiniz. Bu çalışmaları satabilir, ek gelir de elde edebilirsiniz.