26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviHemoroidi hızlı tedavi etmek için 4 ev tedavisi!

Hemoroidi hızlı tedavi etmek için 4 ev tedavisi!

İçerikleri

Hemoroitler, rektum ve anüsün şişmiş damarlarıdır. Hemoroid semptomları şu şekildedir: Ağrı, kaşıntı ve ayrıca rektal kanama. Hemoroid, anüs ve rektumun içinde veya dışında gelişebilir ve sırasıyla iç hemoroit ve dış hemoroid olarak adlandırılırlar.

Hemoroid gibi anal problemlerin çoğu su eksikliğinden ve sağlıksız beslenmeden kaynaklanır. Her zaman lif bakımından zengin besinler tüketin ve özellikle bol su için. Bu kabızlığı önleyecektir.

Düzenli egzersiz yapın ve uzun süre oturmaktan kaçının. Bu hemoroit oluşmasını engellemeye yardımcı olacaktır. İşte hemoroidi doğal yollardan hızlıca ortadan kaldıran en iyi ev ilaçları:

Hemoroidi Hızla Gidermek için Ev Çözümleri:

Hemoroidi ortadan kaldırmak için cadı fındığı:

Cadı fındığı, hemoroidin neden olduğu kaşıntı ve ağrıyı azaltabilen anti-enflamatuardır. Cadı fındığını sıvı halde satın alarak doğrudan hemoroit bölgesine uygulayabilirsiniz. Bu Hemoroid kaynaklı ağrıyı gidermenize yardımcı olacaktır.

Hemoroidi ortadan kaldırmak için aloe vera:

Aloe vera, ağrı ve kaşıntıyı azaltabilen bir anti-enflamatuar özelliğe sahiptir. Hemoroit probleminiz için saf aloe vera jeli kullanmalısınız. Sarımsak veya soğana alerjisi olan kişilerde aloe veraya alerjisi olabilir. Kullanmadan önce aloe vera alerjik reaksiyonunuz olup olmadığını kontrol edin.

Hemoroidi ortadan kaldırmak için epsom tuzu:

Epsom tuzu ile sıcak oturma banyosu hemoroitlerden kurtulmanızı sağlayabilir. Her tuvalet sonrasında yaklaşık 20 dakika Epsom tuzu ile sıcak bir oturma banyosu yaparsanız, ağrıyı azaltmada çok etkili olacaktır.

Hemoroidi ortadan kaldırmak için soğuk kompres:

Soğuk kompres ağrıyı hafifletebilir. Şişlikten kurtulmak için anüsünüze yaklaşık 15 dakika buz paketleri uygulayabilirsiniz. Doğrudan buz uygulamayın, daima bir havlu veya bezle örtün.

Topikal Hemoroid Tedavileri

Cadı fındığı ve aloe vera jeli, hemoroidi hafifletmek için kullanılan geleneksel tedavilerdir. Etkilenen bölgeyi yıkayıp kurulayın, ardından tedaviyi günde iki kez yavaşça hemoroitlere sürün.

Aloe ve cadı fındığının her ikisi de güvenli olsa da, bu bileşenleri içeren cilt bakım ürünlerinin hemoroitler için tasarlanmamış başka bileşenlere sahip olabileceğini ve daha fazla tahrişe neden olabileceğini unutmayın.

Uygulama öncesinde cilt bakım ürünlerinin hemoroidi tedavi edecek şekilde tasarlandığından emin olun.

Hemoroidi hızlı tedavi etmek için 4 ev tedavisi!