27 Mayıs 2024 Pazartesi
Ana SayfaKadınHamile kalmak için neler yapılmalı? İlaç ve kürler

Hamile kalmak için neler yapılmalı? İlaç ve kürler

Hamile kalmayı isteyen çiftler bazen isteklerine çok çabuk kavuşurlar. Ancak bazen bebek sahibi olmak çok kolay olmaz ve hamile kalmak için ne yapılır araştırmaya başlanır. Sabır gerektiren bu zor süreçte hamile kalmak için ne yapmalıyım, hamile kalmak için ne yemeli, hamile kalmak için pozisyon nedir gibi soruları sizler için yanıtladık. Kolay hamile kalmanın yollarını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

İçerikleri

Anne olma hayali kuran kadınlar için kolay hamile kalma yolları çok önemlidir. Çünkü bazı anne adayları uzun süre hamile kalamamaktan yakınmaktadır. Kolay hamile kalmak için beslenme düzeninden cinsel yaşama kadar birçok noktaya dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yazımızda sizlere kolay hamile kalma yollarından bahsedeceğiz.

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalıyım?

Uzman doktorlara hamile kalmak için ne yapmalıyım sorusu çok sık sorulmaktadır. Doktorlar kadınların vücutlarına çok iyi bakmaları gerektiğini belirtmektedir. Çünkü hamile kalmak sadece cinsel birliktelik ile olabilecek durum değildir. Anne adaylarının sağlıklı olması ve doğru yöntemleri uygulaması bu noktada önemlidir. Hamile kalmak için neler yapılması ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini bir sonraki adımda anlatacağız.

Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı?
Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

Hamile Kalmak İçin Neler Yapılmalı?

Hamile kalmak için neler yapılmalı sorusuna çok çeşitli yanıtlar vermek mümkündür. Hamile kalmanıza yardımcı olacak adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Mutlaka sağlık kontrolünden geçmelisiniz. Kadın doğum doktoru ile görüşerek vücudunuzu hamileliğe hazırlamanız önemlidir.
 • Yumurtlama dönemini doğru bir şekilde hesaplamalısınız. Hamilelik için düzenli cinsel ilişki önemlidir. Ancak yumurtlama dönemini doğru hesaplayarak o dönemlerde cinsel ilişkiye girmek hamilelik şansını arttırmaktadır.
 • Kafein tüketimini azaltmalısınız. Yapılan araştırmalar, kafein tüketiminin hamilelik şansını düşürdüğünü göstermektedir.
 • Sağlıklı ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz.
 • Cinsel birliktelik esnasında kayganlaştırıcı gibi kozmetik ürünler kullanmamanız önerilmektedir.
 • Hamile kalmak isteyen kişilerin kendini çok sıcak ortamlardan uzaklaştırması tavsiye edilmektedir.
 • Sigara ve alkol tüketimi tamamen bırakılmalıdır.
 • Cinsel birliktelik sonrasında sırt üstü yayılarak ayaklar yukarıya kaldırılmalıdır.
 • Aşırı stresten uzak durulmalıdır.

Hamile Kalmak İçin Ne Yemeli?

Hamile kalmak için beslenme düzeni çok önemlidir. Hamile kalmak için ne yemeli araştırarak beslenmenizi düzene sokabilirsiniz. Hamilelik için yumurtanın sayısı ve kalitesi önemlidir. Günlük olarak organik yumurta yemeye dikkat edilmelidir. Bunun yanında balık, süt ürünleri, yeşil sebzeler, badem, ceviz ve fındık tüketilmelidir.

Hamile Kalmak İçin Pozisyon Önemli Mi?

Kolay hamile kalmak için birçok etken ön planda tutulmaktadır. Bunlardan biri de, cinsel birliktelik pozisyonudur. Birçok kişi cinsel birliktelikte pozisyonun hamileliği etkilediğini düşünür. Ancak pozisyonun hamilelik üzerinde etkisi yoktur. Yalnızca cinsel ilişki sonrasında kadınların bir süre sırt üstü ve ayaklar yukarda durması tavsiye edilmektedir.

Hamile Kalmak İçin Adetin Kaçıncı Günü İlişkiye Girilir?

Hamilelik şansını arttırmak için kadınların yumurtlama dönemlerini bilmesi çok önemlidir. Bu nedenle birçok kişi hamile kalmak için adetin kaçıncı günü ilişkiye girilir? araştırmaktadır. 28 günde bir adet gören kişinin yumurtlama günü adetin 14.günüdür. fakat yumurtlama 12. ve 18. günler arasında gerçekleşebilir. 35 günde bir adet gören kişinin ise yumurtlama günleri adetin 19. ve 25. günleridir.

Hamile Kalmak İçin İlaç Var Mı?

Hamile kalmayı sağlayan bir ilaç yoktur. Ancak hamileliği düşünen kadınların günlük 400 mikrogram folik asit alması önerilmektedir. Folik asit takviyesi hamileliğin ilk 12 haftasında devam etmektedir. Folik asit bebeğin gelişimi için çok önemlidir.

Hamile Kalmak İçin Alınacak Vitaminler Neler?

Hamile kalmayı planlayan kişiler için hamile kalmak için alınacak vitaminler neler çok önemlidir. Hamilelik sürecinin daha sağlıklı geçmesi için kalsiyum, OMEGA 3, folik asit, B12, demir ve B6 vitaminleri alması tavsiye edilmektedir.

Hamile Kalmak İçin AMH Kaç Olmalı?

Hamile kalmak için AMH değeri oldukça önemlidir. AMH değeri 1 NG/ml altında olan kişilerin hamilelik için acele etmesi gerekmektedir. 1 – 3.3 NG/ml arası değer normal değerlerdir. AMH seviyesi gebelik şansını göstermemektedir. Çünkü çok düşük AMH değeri ile hamile kalmak mümkündür. Yani tüp bebek tedavisi yapılamayan bir AMH değeri yoktur.

Beta HCG Hamile Kalmak İçin Kaç Olmalı?

Gebeliğin tespit edilmesinde beta HCG değeri temel alınmaktadır. HCG hormonu hamile olmayan bir kadında 0-10 arasındadır. Beta HCG değerinin 10′ un üzerine çıkması hamilelik şansını arttırmaktadır.

Hamile Kalmak İçin Folik Asit Kaç Olmalı?

Hamilelik sürecinde folik asit değeri özellikle bebek için çok önemlidir. Hamile kalmak için folik asit kaç olmalı sorusu bu nedenle çok araştırılmaktadır. Hamilelik planlamaya başladığında ve özellikle gebe kalmadan üç ay öncesinde günlük 400 mikrogram folik asit alınması tavsiye edilmektedir.

Neden Hamile Kalamıyorum?

Bazen kadınlar düzenli ve tutarlı bir şekilde yumurtlamazlar. Hamile kalamama sporadik adet döngüleri, polikistik over sendromu (PCOS), hormonal dengesizlikler veya obezite gibi durumlardan kaynaklanabilir. Yumurtlama aşırı egzersiz, stres veya düşük vücut ağırlığından da etkilenebilir.

Sperm Sayısı Günün Hangi Saatinde En Yüksektir?

Sabah 05:00 ile 07:30 saatleri arasında toplanan numunelerin, günün ilerleyen saatlerinde toplanan numunelere kıyasla istatistiksel olarak daha yüksek bir sperm konsantrasyonu, toplam sperm sayısı ve normal şekilli sperm yüzdesinin daha yüksek olduğu bulundu.

Hamile Kalmaya Çalışırken Spermi Ne Kadar Süre İçeride Tutmalısınız?

Bazı uzmanlar , spermin vajinanın üst kısmında birikmesini sağlamak için cinsel ilişkiden sonra 20 dakika ile bir saat arasında herhangi bir yerde yatakta kalmanızı önerir . Bir kadın bu pozisyonu vurgulamak için dizlerini yukarı kaldırabilir veya kalçalarını küçük bir yastığın üzerine koyarak ayaklarını duvara dayayabilir, bu daha da iyi çalışır.

Hamile Kalmak İçin Çatlatma İğnesi Nasıl Yapılır?

Çeşitli yöntemleri uyguladığı halde hamile kalamayan kişiler için çatlatma ignesi yöntemine başvurulmaktadır. Çünkü bazı kadınlarda yumurtalar çatlamadığı için hamilelik gerçekleşmez. Doktor kontrolünde hastanın yumurtaları takip edilir ve yumurtalar olgunlaştığında karından çatlatma iğnesi yapılır. Bu işlemi kişi kendisi de yapabilir.

Çikolata Kisti Olanlar Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Kadınlarda görülen rahatsızlıklar arasında çikolata kisti yer almaktadır. Hamileliği engelleyebilen çikolata kistinin tedavisi mümkündür. Kişinin ağrı çekmesine neden olan çikolata kistleri alındıktan sonra hamilelik şansı artmaktadır. Çikolata kisti olan kişilerin zaman kaybetmeden bir kadın doğum uzmanına giderek tedavi olması tavsiye edilmektedir.

Yüzde Yüz Kolay Hamile Kalma Yöntemleri Neler?

Gebelik için uygun dönemlerde cinsel ilişkiye girmek çok önemlidir. Bu nedenle yüzde yüz hamile kalma yöntemleri neler merak konusudur. Hamile kalmak için yumurtlama döneminin doğru tahmin edilmesi ve bu dönemde cinsel beraberlik yaşanması gerekmektedir. Cinsel birliktelikte pozisyon önemli değildir. Cinsel ilişki sonrasında kadının sırt üstü bir süre yatması hamilelik şansını arttırmaktadır.

Hamile Kalmak İçin Adetten Ne Zaman Sonra İlişkiye Girilmeli?

Hamile kalmak için yumurtlama döneminin öneminden bahsetmiştik. Kolay hamile kalmak isteyen kadınların hamile kalmak için adetten ne zaman sonra ilişkiye girilmeli öğrenmelidir. Hamilelik şansını arttırmak için adetten sonra 6. gün cinsel ilişkiye girmeye başlanmalıdır. Cinsel ilişkinin gün aşırı gerçekleşmesi önerilmektedir.

Çabuk Hamile Kalmak İçin Bitkisel Çözüm Nedir?

Tıbbi yöntemler dışında çabuk hamile kalmak için bitkisel çözüm nedir araştırılmalıdır. Bitkilerin mucizevi etkilerinden faydalanmak isteyen kişiler için bitkisel çözümler önerilmektedir. Havuç, soğan, incir gibi bazı besinlerin tüketilmesinin hamileliği kolaylaştırdığı söylenmektedir.

Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Saraçoğlu Kürü Tarifi

Hamile kalmak isteyen kadınlar İbrahim Saraçoğlu hamile kalmak için ne yapmalı?, Saraçoğlu yumurta arttırıcı kür nasıl yapılır? şeklinde araştırma içerisine girerler. Saraçoğlu hamile kalmayı kolaylaştıran yumurta artırıcı incir kürü tarifini sizler için araştırdık. İşte İbrahim Saraçoğlu hamile kalmak için yumurta artırıcı incir kürü tarifi..

Malzemeler:

 • 2 adet büyük havuç
 • 20 adet kuru incir
 • Yarım litre klorsuz su

Yapılışı

Yarım litre klorsuz suyu tencerede kaynatın. Havuçları 4-5 cm uzunluğunda doğrayıp kaynayan suya ilave edin. Ağzı kapalı olarak 20 dk. Kısık ateşte kaynatın. Farklı bir kapta kaynamakta olan yarım litre klorsuz suyun, içerisine 20 adet kuru inciri bıçakla bir kez kesip ilave edin. Ağzı kapalı olarak 15 dakika kısık ateşte kaynatın. İncir ve havuç haşlama sularını çok fazla ılımadan karıştırın.

Nasıl tüketilir?

20 gün boyunca, her gün kahvaltıdan 15 dakika önce aç karnına bir su bardağı için. Havuç- İncir Kürüne 20 gün tamamlandıktan sonra bir hafta ara verin ve aynı kürü 20 gün daha uygulayın.

Hamile kalmak için incir kürüne ne zaman başlanmalı?

Adet kanamasının bittiği gün başlanması önerilen ve ılık olarak içilmesi gereken Saraçoğlu yumurta artırıcı incir kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır.

Hamile Kalmak İçin Kürler Neler?

Hamile kalmak için kürler neler sizin için araştırdık. Bazı bitkileri kullanarak hazırlanan bu kürlerin hamileliği kolaylaştırdığı belirtilmektedir.

Hamile Kalmak İçin Soğan Kürü Nasıl Kullanılır?

Birçok platformda soğan kürü sonrası hamile kalan kişilerin hikayelerini okumuşsunuzdur. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilen soğan kürü sayesinde hamilelik şansınız artabilir. Bir tane kahverengi soğanı dört parçaya bölerek iki bardak suda on dakika kadar kaynatın. Ilıdıktan sonra sabah ve akşamları günde iki kere tüketin. Bu kürü 15 gün uygulamanız gerekmektedir.

Hamile Kalmak İçin Aslan Pençesi Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için kullanılan diğer bir bitki Aslan Pençesidir. Hamileliği kolaylaştırmak için bir tatlı kaşığı kadar Aslanpençesini bir bardak klorsuz suda 10 dakika kaynatın ve sonra süzün. Bu karışım her gün taze olarak yapılmalı ve 45 gün boyunca içilmelidir.

Hamile Kalmak İçin Civanperçemi Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için civanperçemi faydalı bir bitkidir. Yarım litre kaynamış suyun içerisine 5 gram Aslanpençesi, 5 gram çoban çantası ve 5 gram Civanperçemi eklenerek 2 dakika kadar kaynatılır. Bu şekilde yirmi dakika dinlendirdikten sonra sabah ve akşamları içilmesi önerilir.

Çakşır Kökü Suyu Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

Kolay hamile kalmak için çakşır kökü suyu önemli bir bitkisel çözümdür. İki tatlı kaşığı çakşır kökü suyunun üzerine 500 ml kaynamış su eklenir ve çay şeklinde demlenir. Bu karışımın aç karnına günde iki üç kere tüketilmesi tavsiye edilir. Kürün 30 gün boyunca uygulanması sayesinde sperm sayısı ve kalitesi artacaktır.

Hamile Kalmak İçin İncir Kürü Nasıl Kullanılır?

Hamile kalmak için incir kürü çokça araştırılmaktadır. Hamile kalmak için yapılan en popüler kürlerin başında incir kürü gelmektedir. Bir litre kaynamış suyun içerisine 15 tane kuru inciri ekleyin ve ağzını kapatarak 20 dakika kaynatın. Daha sonra soğutun ve süzerek 3′ e bölün. Daha sonra yemeklerden 15 dakika kadar önce aç karnına için. Bu kürü 25 gün yaptıktan sonra bir hafta ara verin ve bir 25 gün daha yapın.

İlginizi Çekebilir: