24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviFelç geçiren el ve ayaklar için mucize kür

Felç geçiren el ve ayaklar için mucize kür

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre felç geçirmiş uzuvları tedavi eden en sağlıklı ve doğal yöntem, kaya tuzu ve zeytinyağı kürü..

İçerikleri

Tanıdıklarınız arasında kırık ile sonuçlanan kazalardan sonra cansız kalan uzuv, (el, ayak) romatizma, felç gibi hastalığı olan kimse varsa bu yöntemi mutlaka iletin. Bu kürün amacı hareketsizlik sebebiyle cansız ve güçsüz kalan organların biran önce toparlanmasına yardımcı olmaktır. Alman profesör ve ekibi tarafından 20 yıl önce denenerek bulunan bu kür, el ve ayakları felçli olan hastalar üzerinde uygulandı. Yapılan bu deneyler sonucunda felçli olan bölgelerde olumlu gelişmeler olduğu gözlenmiştir.

Bu faydalı doğal felç kürü kaya tuzu ve zeytinyağı ile hazırlanmaktadır. Hayati öneme sahip olan bu makalemizi okuduktan sonra çevrenizdeki bu tür hastalığa sahip kimseleri bilgilendirmek için mutlaka paylaşın. Böylelikle yakınlarınızın iyileşme süresine katkıda bulunmuş olursunuz.

Felç Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • 1 litre saf zeytinyağı
  • ½ kg kaya tuzu

Hazırlanışı:

Zeytinyağı ve kaya tuzunu bir şişe içerisinde karıştırın. 2,5 litrelik meşrubat şişelerini de kullanabilirsiniz. Karışımı iyice çalkaladıktan sonra şişeyi güneş alan bir yere koyun. Elinizin altında bir yere koyarsanız gün içerisinde fırsat buldukça çalkalayarak tekrar güneşe koymanız kolay olacaktır. Kaya tuzu güneş sıcaklığı ve sürekli çalkalanmanın etkisi ile zeytinyağı içerisinde eriyecek ve şişenin dibinde tortu haline gelecektir. Örneğin ortalama 30 derece bir sıcaklıkta 1 hafta kadar güneşlenirse yeterli olacaktır.

Uygulanışı:

Tuz eriyerek tortu haline geldikten sonra hasta olan kişi güneşe uzanır, hazırlanan bu karışım güneş kremi sürer gibi hastalıklı bölgelere sürülür. Karışımı sürmeden önce şişeyi çalkalamayı unutmayınız. Bu uygulamayı yaptıktan kısa bir süre sonra felçli bölgede hareketlenme olacaktır. Elektrik çarpıyormuş gibi ciddi anlamda çok garip hareketlere şahit olacaksınız. Yağı sürdükten sonra ortalama yarım saat güneşlenip, ardından ılık bir suyla masaj yaparak durulayın.

Bu uygulamayı haftada 3 gün yapabilirsiniz. Mutlaka deneyin, mükemmel sonuçlar elde edeceksiniz.

Uzmanlar Tavsiye Ediyor!

Şifa kaynağı olan kaya tuzunun kullanımının teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen uzmanlar, kaya tuzunun hangi hastalıklara iyi geldiğini açıkladı.

Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Acil Tıp Uzmanı Dr. Selim Yurtsever, şifa kaynağı olan kaya tuzunun kullanımının teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Kaya tuzunda insan vücudundaki gibi 84 farklı element bulunduğunu, bunun vücudun ihtiyacı olan elementlerin kaya tuzundan karşılanabileceği anlamına geldiğini vurgulayan Yurtsever, “Kaya tuzu astım, bronşit gibi alt solunum yolları hastalıklarına iyi geliyor.

Ayrıca cildin güzelleştirilmesi, yüzlerde bulunan aknelerin giderilmesi, antidepresan özelliğinin yanında stres alıcı yanı da var. Evde tuz kristalini eriterek içerisinde 20 dakika kadar durulursa bacaklarda ve kollardaki ağrıların gitmesinin yanında ferahlamayı da sağlar. Tansiyon hastalarında ekseriyetle tuz kısıtlanır. Fakat bazı hastaların vücudunda sodyum seviyesi düşükse tuz kısıtlandığında farklı sorunlar olabilir. Bu hastaların özellikle kaya tuzu tüketmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.