Perşembe, Aralık 3, 2020

Evde uygulayabileceğiniz en iyi 8 kırışıklık giderme tekniği

Son Eklenenler

Thermage tedavisi nasıl yapılır, hangi bölgelere uygulanır?

Thermage cildin sıkılaşmasını elastikiyetini sağlayan teknolojik cihazlarla yapılan yeni nesil bir cilt uygulamasıdır. Uzun zamandır Türkiye dâhil dünyanın birçok...

Zayıflamak için yulafı nasıl tüketilmeli? Zayıflatan yulaf ezmesi tarifleri

Sağlıklı tahıl çeşitlerinden biri olan yulaf son zamanlarda sık sık duyduğumuz bir tahıldır. Vücut için önemli lif, vitamin ve...

Geniş gözenekli cilt nasıl sıkılaşır? Gözenek küçültücü ev tipi uygulamalar

Geniş gözenekli cilt birçok kadının korkulu rüyasıdır. Cilt görünümü kötü gösterir ve makyajı tutmaz. Peki, neden cilt gözenekleri genişler?...

Genç gülümsemenizi korumak için pahalı cilt bakım ürünleri kullanmak zorunda değilsiniz. Aşağıdaki egzersizler yüz kaslarınızı daha yoğun çalıştırmanıza yardımcı olacak, bu da yaşlanma sürecini yavaşlatarak cildinizin daha genç ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Öyleyse bu egzersizleri yapın ve yüz kırışıklıklarını yok ederek sonsuza kadar genç kalın!

Evde Yapabileceğiniz 8 Yaşlanma Karşıtı Egzersiz

Yüz masajı
Yüz masajı

1- Yüz masajı:

Profesyonel bir masaj yaptırma beceriniz olmasa bile yüzünüze masaj yapmak sonuçları hemen gösterecektir. Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, yüzü şekillendirir ve sıkılaştırır.

Kontrast masajı
Kontrast masajı

Ellerinizi yıkayın ve alnınızdan başlayıp çenenize kadar parmak uçlarınızla alnınıza dokunun. Ardından kafa derisine bir daire şeklinde masaj yapın ve yanaklara ve çeneye kadar devam edin. Yüzünüzün şeklini değiştirmek için haftada 2-3 kez masaj yapın. Normalde, yüz özelliklerinizdeki farklılığı fark etmeniz için haftada 2 ila 3 kez yaklaşık 20 kez masaj yapmanız gerekir.

Tsagaan Tolgoi
Tsagaan Tolgoi

2- Kontrast masajı:

Çift çeneden kurtulmak için en iyi masaj budur. Bu masajı yapmak için bir havlu ve suya ihtiyacınız var ve en önemlisi, genç ve güzel görünmek için samimi bir arzuya. Havlunuzun bir tarafını soğuk, tuzlu suyla ıslatın ve hafifçe yanağınıza dokundurun. Bir tarafta 10 kez bu masajı tekrarlayın, havluyu ılık suya batırın ve 10 kez daha dokundurun.

Egzersiz
Egzersiz

3- Alfabe egzersizi:

Cildinizin kırıştığını ve sarktığını fark etmeye başladığınızda bu egzersize yapmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Alfabenin harfini baştan sona yüksek sesle söyleyin ve ağzınızı iyice açın. İngilizce “X” ve “O” harflerinin sesleri çok etkilidir. Günde sadece iki dakika, harfleri yüksek sesle söylediğinizde yüz kaslarınız kasılır ve kırışıklıklarınız azalır.

Yüz jimnastiği
Yüz jimnastiği

4- Egzersiz:

Bu egzersiz, özellikle pelvik taban kasları olmak üzere birçok yüz kasını çalıştırır. Pelvik taban kaslarının bozulması tüm yüzün sarkmasına neden olur. Bu egzersiz tekniğini ilk geliştiren Yoshiko Mamada’nın talimatları aşağıdadır:

  • Aynanın önünde durun. Sağ elinizi sol şakak bölgenize yerleştirin, böylece parmaklarınız gözün dış köşesini ve kaşın dış kenarını kucaklasın. Cildi hafifçe bastırın ve yukarı doğru çekin. Baş öne doğru eğilmemelidir.
  • Bu pozisyonda kalın, ardından başınızı yavaşça sağa doğru eğmeye başlayın, boynunuzu hafifçe gerin. Omuzlar rahat kalmalıdır.
  • Bu pozisyonu koruyarak, dili kafa yönünde çekmeye başlayın. Aynı zamanda nefes verin ve “ha” sesini çalın. Burundan nefes al. Bu pozisyonda kalarak dili çekmeye devam ederek 4-5 kez nefes alın.
  • Dilinizi tekrar ağzınıza koyun, kaslarınızı gevşetin ve başlangıç ​​pozisyonuna dönün. Kafanın diğer tarafında aynı manipülasyonları tekrarlayın.

Yüz jimnastiği:5- Yüz jimnastiği:

Daha önce de belirtildiği gibi, yüz egzersizleri ve yoga genç ve güzel kalmanın anahtarıdır. Bunun için, aşağıdaki egzersizleri haftada üç kez yapın.

  • Göz kapaklarınızı indirin, gözlerinizi 10 saniye kapatın, her iki avucunuzu alnınıza getirin ve gözlerinizi saat yönünde çevirmek için hafifçe bastırın. Bu egzersiz, göz kapakları ve burun çevresindeki kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olacaktır.
  • Nefes alın, ağzınızdan nefes verin, yanaklarınızı eğin ve nefesinizi tutun. Yanaklarınızı dönüşümlü olarak 10 saniye tutun.

Bu egzersiz ağız çevresindeki kırışıklıkları gerer ve yanakların sarkmasını engeller.

Komik yüzler
Komik yüzler

6- Komik yüzler:

Genç bir kadın güzel tenini korumak istiyorsa, asla kızgın ve ciddi bir yüze sahip olmamalıdır. Aşağıdaki egzersizleri yapın ve komik yüzlerle eğlenin.

Aynaya bakın, ağzınızı geniş açın ve dilinizin ucunu çenenize değdirin. Veya ağzınızı açın ve kaşlarınızı maksimuma kaldırın. Kendin Yap. Bu tür egzersizlerin amacı yüz kaslarını sıkılaştırmaktır.

Palyaço yüzü:
Palyaço yüzü:

7- Palyaço yüzü:

Palyaço yüzü denilen bu teknik, güzellik uzmanları arasında oldukça popülerdir. Bu egzersizi yapmak gülümsemeye dahil olan tüm yüz kaslarını geliştirir ve bölgede kırışıklık oluşumunu engeller. Önce çenenizi kapalı tutun ve deli gibi gülümseyin. Ardından burnunuzu 10 saniye kırıştırın, kaşlarınızı hareket ettirin, gülmeyi bırakın ve çenenizi 5 saniye aşağı indirin. Her şeyi sıfırdan tekrarlayarak haftada 5 ila 3 kez tekrarlayın.

Diğer yüz yogası
Diğer yüz yogası

8- Diğer yüz yogası:

Yüz yogası, çoğu kırışıklık önleyici, yaşlanma önleyici maske ve kremlerden daha etkilidir. Düzgün ve tutarlı bir şekilde uygulandığında, kırışıklıklar, göz altı şişlikleri ve gevşek yanaklar fark edilir bir sıkılaşma ve şekillenme fark edecektir.

Denemek isterseniz milyonlarca öğretici var ve işte bir örnek.

Evde uygulayabileceğiniz yaşlanma karşıtı teknikler için başka önerileriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda bunlardan bahsedin.

- Advertisement -

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

Thermage tedavisi nasıl yapılır, hangi bölgelere uygulanır?

Thermage cildin sıkılaşmasını elastikiyetini sağlayan teknolojik cihazlarla yapılan yeni nesil bir cilt uygulamasıdır. Uzun zamandır Türkiye dâhil dünyanın birçok...

Zayıflamak için yulafı nasıl tüketilmeli? Zayıflatan yulaf ezmesi tarifleri

Sağlıklı tahıl çeşitlerinden biri olan yulaf son zamanlarda sık sık duyduğumuz bir tahıldır. Vücut için önemli lif, vitamin ve...

Zayıflamak için yulafı nasıl tüketilmeli? Zayıflatan yulaf ezmesi tarifleri

Sağlıklı tahıl çeşitlerinden biri olan yulaf son zamanlarda sık sık duyduğumuz bir tahıldır. Vücut için önemli lif, vitamin ve mineraller bulundururken protein açısından oldukça...

Geniş gözenekli cilt nasıl sıkılaşır? Gözenek küçültücü ev tipi uygulamalar

Geniş gözenekli cilt birçok kadının korkulu rüyasıdır. Cilt görünümü kötü gösterir ve makyajı tutmaz. Peki, neden cilt gözenekleri genişler? Sıkılaştırmak için neler yapabiliriz? Daha...

Pastörize anne sütü bebeklerde Covid-19 görülme riskini azaltıyor!

2019 yılında ortaya çıkan Koronavirüs milyarlarca insanın hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Binlerce insanın ölümüne sebep olan COVID-19 virüsü yetişkinlere kıyasla bebeklerde daha ciddi...

Yargıdan SMA hastalarını ilgilendiren çok önemli karar

Yargı, SMA hastalarını çok yakından alakadar eden bir kararın altına imza attı. 1 yaşında olan SMA hastası çocuklarına bir profesörün yazdığı ilacı parasını ödemek...

Yılbaşında 4 gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?

Yaklaşan yılbaşında insan hareketliliğini azaltarak koronavirüsün bulaş riskini düşürmek için Perşembe gününe denk gelen 31 Aralık tarihini de kapsayacak şekilde hafta sonu da dahil...

Vaka sayısı 32 bin sınırına dayandı! 2 Aralık Türkiye koronavirüs tablosu

Ülkemizde de etkili olan Covid-19 virüsü salgınında son 24 saatte yaşananları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak duyurdu. Ülkemizde son...

İlginizi Çekebilir!