19 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaKadınEl bakımıyla ilgili 8 öneri

El bakımıyla ilgili 8 öneri

İçerikleri

Ellerinize bakın ve ne gördüğünüzü kendinize itiraf edin. Güzel ve bakımlı eller bir kadının sahip olması gereken bir özelliktir. Erkekler birlikte oldukları kadınların ellerine her zaman özen göstermesinden hoşlanır.

Elleriniz hakkınızda birçok şey söyler. Hayatınızı nasıl yaşadığınızı, vücudunuzu sevip sevmediğinizi ve hatta ne tür bir işte çalıştığınızı bile ellerinize bakarak anlamak mümkündür. Ellerimiz de bizimle beraber yaşlanır; ancak bakımlı eller her zaman etrafımızdakilerin dikkatini çekecektir.

Kıyafetlerinizi ve ayakkabılarını seçerken gösterdiğiniz özeni ellerinize de gösterin. Çünkü bakımsız eller ile ne giyerseniz giyin çok hoş bir görünüm yakalamayı başaramayacaksınız.

İnsan ilişkilerinde ve iletişimde ellerin ne kadar önemli olduğuna dikkat edin. Arkadaşlarla çıkılan bir akşam yemeğinde, eğlenilmeye gidilen bir partide veya bir iş toplantısında elleriniz hayatı nasıl yaşadığınızın aynasıdır.

El bakımınızı kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz… Nasıl mı?

Elleriniz sizi konuşurken, bir şeyler anlatırken kullanabildiğiniz yegâne araçlardır. Ancak siz onların ne kadar önemli olduğunun farkında değilsiniz. El sıkışmak, yemek yapmak, saçlarınızla ilgilenmek, hissetmek, dokunmak, çalışmak ve yazı yazmak. Ellerimiz olmadan bu eylemlerin hiçbirini gerçekleştiremeyiz.

Bu nedenle ellerinizi hazineniz gibi korumanız gerekir.

İşte Aklınızdan Çıkmaması Gereken 8 İpucu!

• Ellerimizde bulunan deri çok hassastır; bu nedenle korumaya özen gösterin.
• Cildinize uygun bakım losyonu ile günde 3-4 kez ellerinizi nemlendirin.
• Yüzünüz için kullandığınız peeling ile haftada bir ellerinizdeki ölü derinin soyulmasını sağlayın.
• Yüzünüz için kullanılan gece kremini gece yatmadan önce ellerinize de uygulayın.
• Ev işleriyle ilgilenirken eldiven kullanmayı kesinlikle unutmayın. Çünkü kullanılan deterjan ve temizleyiciler ellerimiz için çok zararlıdır.
• Ellerinizin yıpranmasını önlemek için dikkatli davranın.
• Ellerinizi hem güneşten hem de kuru havalardan korumaya özen gösterin. Böylelikle ellerinizin çatlamasını büyük oranda azaltmış olacaksınız.
• Günlük nemlendirici ve koruyucuları asla ihmal etmeyin.

Bu kadar büyük bir öneme sahip olan ellerimizle ilgilenmenin en güzel yolu onlara iyi bakmaktır. Unutmayın ki elleriniz her zaman göz önünde olacaktır.