20 Nisan 2024 Cumartesi
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviDamarlardaki tıkanıklıkları açarak kalp krizi riskini azaltır!

Damarlardaki tıkanıklıkları açarak kalp krizi riskini azaltır!

Kalp damarlarınızdaki tıkanıklıkları açarak kolesterol kaynaklı kalp krizi riskini minimuma indiren doğal kür tarifi bu makalemizde..

İçerikleri

Kalbimiz en hayati organlarımızdan birisidir, ancak şaşırtıcı bir şekilde, en az onun sağlığıyla ilgileniriz. Bir yandan sağlıksız beslenme; diğer yanda kendimizi koruyamadığımız üzüntüler ve stres kaynakları ve hareketsiz yaşam kalbimizi yoruyor, damarların plakalarla kaplanmasına neden olarak kalbimizi de hasta ediyor.

Kalp Damarlarındaki Tıkanıklığı Açan Kür

Kalp sağlığı için sağlıklı beslenme, egzersiz ve tıbbi bakımlar yanında önerilen bir doğal içecek var ki, hem mutfağımızda kolayca hazırlayabiliriz; hem de düzenli kullanım sonucu damarlarımızdaki tıkanmaları açabiliriz…

İşte size kalp damarlarındaki tıkanıkları çözecek, yağ plakalarını eritecek ve kalp krizi geçirme riskini minimuma indirecek güzel bir içecek tarifi…

Malzemeler:

  • 1 diş rendelenmiş sarımsak
  • Yarım limon suyu
  • ½ çay kaşığı rendelenmiş zencefil kökü
  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 yemek kaşığı organik bal

Hazırlanışı:

Taze zencefili doğrayarak blenderden geçirin. Bal haricindeki bütün malzemeleri bir tencereye alın, 30 dakika sürekli karıştırarak, orta ateşte pişirin. Pişen karışımı soğumaya bırakın. Bal ekleyin, karıştırın ve karışımı temiz bir şişeye boşaltın.

Bu içeceği 1-2 ay buzdolabında saklayabilirsiniz. Her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı bu karışımdan tüketin..

Kürdeki Malzemelerin Faydaları

Sarımsak:

Besinler ve kükürt bileşikleri açısından çok zengin olan sarımsak, güçlü iyileştirici özelliklere sahiptir. Bağışıklık sisteminin savunmasını güçlendirmeye, patojen bakterilerle savaşmaya ve soğuk algınlığı, grip, karaciğer problemleri gibi çeşitli hastalıkları tedavi etmeye yardımcı olur. Ayrıca yüksek antioksidan içeriği, vücuda saldıran, iltihaplanma ve kardiyovasküler hastalık riskini artıran serbest radikallerin zararlı etkisine karşı savaşmasına izin verir .

Zencefil:

Güçlü anti-enflamatuar, antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahip bu baharat, iltihabı azaltmaya, sindirimi iyileştirmeye, çeşitli sindirim bozukluklarını tedavi etmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. Ek olarak, zencefil kan dolaşımını uyarıcı etkisi ve arterleri güçlendirme ve kalp fonksiyonunu artırma kabiliyeti ile bilinir. Ayrıca kolesterol seviyelerini ve yüksek tansiyonu düzenlemede etkilidir .

Elma sirkesi:

Lif, asetik asit, antioksidanlar ve besinler açısından çok zengin olan elma sirkesi, sindirimi iyileştirmeye, yağ yakma metabolizmasını hızlandırmaya ve kandaki yağ seviyelerini azaltmaya yardımcı olur. Vücutta biriken toksinleri atar. Ayrıca elma sirkesi, iyi kan dolaşımını destekler ve kolesterol, trigliserit ve kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bioscience, Biotechnology and Biochemistry’de yayınlanan bir araştırmaya göre, 250 ml suda seyreltilmiş 1-2 çay kaşığı elma sirkesi tüketmek kandaki kolesterol, trigliserit seviyesini ve kan basıncını etkili bir şekilde düşürüyor.

Bal:

Besinler ve antioksidanlar açısından zengin olan bu doğal tatlandırıcı, birçok antibakteriyel, antiseptik, antifungal ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Mantar ve patojen bakterilerin neden olduğu çeşitli enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur ve hücre yenilenmesini destekler. Kandaki kolesterol ve kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesinde ve kalbinizin sağlıklı kalmasında oldukça etkilidir. Journal of Agricultural & Food Chemistry tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, balın antioksidan içeriğinin kötü kolesterolün oksidasyon sürecini yavaşlatmaya ve kalbi korumaya yardımcı olduğunu gösterdi .

Uyarı!

Bu içecek hamile ve emziren kadınlar ile şeker hastası veya kan hastalığı olan kişiler için tavsiye edilmez.