24 Mayıs 2024 Cuma
Ana SayfaSağlıkDiş SağlığıÇay poşetini kullanarak hızlı diş ağrısı nasıl giderilir?

Çay poşetini kullanarak hızlı diş ağrısı nasıl giderilir?

Diş ağrısı çekerken uykusuz geçen gecelerde herkesin merak ettiği hızlı diş ağrısı nasıl giderilir, diş ağrısına ne iyi gelir sorularının cevabını sizler için derledik.

İçerikleri

Çay poşetini kullanarak hızlı diş ağrısı nasıl giderilir? diye merak edenlerdenseniz makalemize mutlaka göz atın.

Diş ağrısı, insanın yaşayabileceği en rahatsız edici ağrı türlerinden birisidir. Diş ağrısını genellikle herkesin bir dönem yaşadığı bir problemdir ve herkesin düşündüğünün aksine, her zaman sadece çürük dişlerden kaynaklanmaz.

Diş ağrıları, çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir, ancak genellikle kanal veya sinir olarak bilinen diş özünde iltihaplanmayla ortaya çıkarlar. Bu sebeple diş ağrısının nasıl tedavi edileceğini bilmek çok zaman zordur. Diş ağrısı yaşadığınızda ideal olarak, bir dişçiye gitmeniz önerilir; böylece size ağrıya neyin neden olduğunu ve doğru şekilde nasıl tedavi edileceğini söyleyebilir. Ancak diş ağrısı çektiğinizde hemen dişçiye gidemeyecekseniz, o zaman ne yapacaksınız?

"Çay

Evde Diş Ağrısı Nasıl Giderilir? Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bu makalemizde evde diş ağrısı nasıl giderilir, diş ağrısına ne iyi gelir sorularınıza cevap olacak çok basit bir püf nokta öğreteceğiz. Tek ihtiyacınız olan bir çay poşeti ve biraz su.

Tanik asit bakımından zengin bir poşet çay türü seçin. Yeşil çay ve siyah çay harika bir seçim olacaktır. Bunun nedeni, bu çaylarda bulunan tanenlerin şişmeyi azaltmada ve kanımızın pıhtılaşma yeteneğini arttırmada, iyileşme sürecine yardım etmede harika faydalar sağlamalarıdır.

"Poşet

Poşet Çay İle Hızlı Diş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Diş ağrınızın altında yatan rahatsızlığı ortadan kaldırmak için dişçiye gitmeden önce, doğal yollardan diş ağrısı giderebilecek çay poşetini kullanarak zaman kazanabilirsiniz.

Hazırlanışı;

Çay poşetini düz bir tabağa koyun. Çay poşetinin üzerini örtecek kadar su ekleyin. Mikrodalga fırında 15 -30 saniye arası ısıtın. Süre dolduktan sonra çay poşetini mikrodalgadan çıkarın ve sıkın.

Uygulanışı;

Sıcak çay poşetini ağzınıza sokarak ağrıyan dişinizi ve diş etinizi kaplayacak şekilde yerleştirin. Düşmesini engellemek ve ağzınızın içinde tutmak için çay poşetini ısırarak dudaklarınızı kapatın. Bunu yapamıyorsanız, elinizle çay poşetinizi iyice bastırın ve ağzınızı mümkün olduğunca kapalı tutmaya çalışın.

Çay poşetini soğuduktan sonra hemen ağzınızdan çıkarabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda istediğiniz zaman bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Uyarı;

Bir diğer önemli şey ise, bazı diş ağrılarının sıcaklıkla, bazılarının ise soğukla ​​daha kötüleşmesidir. Diş ağrınızın bu tedaviden sonra daha da kötüleştiğini hissederseniz, bu, sıcaklığa karşı hassas olduğu anlamına gelir ve çay poşetini soğuduktan sonra ağzınıza sokmanız gerekebilir. Bu uygulama ile diş hekiminize gidene kadar diş ağrınızı hızlıca dindirmiş ve rahatlamış olacaksınız.

Çay poşetini kullanarak hızlı diş ağrısı nasıl giderilir?