19 Haziran 2024 Çarşamba
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviBu Mucizevi Karışım Birçok Hastalığa Deva! Mutlaka Deneyin..

Bu Mucizevi Karışım Birçok Hastalığa Deva! Mutlaka Deneyin..

İçerikleri

İlaç firmaları bu bilgilerin yayılmasından hoşlanmayacak, çünkü tarçınlı bal düzenli kullanıldığında pek çok ilaçtan daha sağlıklı ve daha etkili bir ilaç. Bal ve tarçın karışımının pek çok hastalığı iyileştirdiği biliniyor. Bir yan etkisinin olmaması da cabası. Şekerli olmasına rağmen doğru miktarda alındığında diyabet hastalarına dahi zarar vermiyor. İşte tarçın bal karışımın hiç bilmediğiniz faydaları:

Batılı Bilim İnsanlarının Araştırmalarına Göre Tarçın Bal Karışımının Faydaları

Kilo Verme:

Bal ve tarçın ayrı ayrı ele alındığında sağlık açısından çok yararlı besinlerdir. Bu besinlerin bir araya gelerek su ile buluşması ise zayıflamak isteyen insanlar için mucize niteliğinde sonuçlar doğurabilir. Metabolizmayı hızlandıran bu muhteşem ikili bir diyet programıyla birlikte uyguladığında elde edilen sonuç gerçekten inanılmaz olabilir ve haftada 3 kiloya kadar kilo verilebilir.

Eğer siz de,

  • Kilo vermek istiyorum diyorsanız,
  • Ya da diyet yaparken kilo verdim, ancak bir süredir kilo vermem durdu diyorsanız,
  • Verdiğim kiloları geri almak istemiyorum diyorsanız,
  • Ya da diyet yapamıyorum ancak daha fazla kilo almak istemiyorum diyorsanız, Bu muhteşem ikiliyi diyet listenize ekleyebilirsiniz.

Bu kür nasıl uygulanır?

1. Tarif

Malzemeler:

  • 1 çubuk tarçın,
  • 1 tatlı kaşığı bal,
  • 1 bardak su.

Yapılışı:

1bardak su ile çubuk tarçın cezveye alınır ve kaynatılmaya başlanır. Kaynadıktan sonra altı kısılır ve 2-3 dakika daha kaynatılır. Kaynayan bu karışım bir bardağa alınır ve ılımaya bırakılır. Soğuduktan sonra bal ilave edilip içilir.
Bu karışım günde 2 kez yapılır. Sabah kahvaltısından 30 dakika önce ve akşam yatmadan 30 dakika önce uygulanır.

*1 çubuk tarçın sabah ve akşam kürü hazırlanırken kullanılabilir.

2. Tarif

Malzemeler:

  • ½ çay kaşığı toz tarçın
  • 1 çay kaşığı bal
  • 1 bardak su

Yapılışı:

1 bardak su ile toz tarçın cezveye alınır ve kaynatılmaya başlanır. Kaynadıktan sonra altı kısılır ve 2-3 dakika daha kaynatılır. Kaynayan bu karışım süzülerek bir bardağa alınır ve ılımaya bırakılır. Soğuduktan sonra bal ilave edilip içilir.
Bu karışım günde 2 kez yapılır. Sabah kahvaltısından 30 dakika önce ve akşam yatmadan 30 dakika önce uygulanır.

Not: Bu karışım haftanın 5 günü yapılıp 2 gün ara verilmelidir.

Boğaz Tahrişi ve Boğaz Ağrısı:

Tarçınlı balın boğaz ağrısını iyileştirdiği ve boğaz ülserini kökünden kazıdığı söyleniyor. Boğaz ağrıdığında ya da gıdıklandığında bir kaşık bal yiyin. Boğazınızdaki ağrı geçene dek 3 saatte bir tekrarlayın.

Soğuk Algınlığı:

Sık ya da ağır soğuk algınlığı şikayeti olanlar bir kaşık ılık bal çeyrek kaşık toz tarçınla üç gün boyunca birer kez alabilir. Bu tedavi çoğu kronik öksürüğü ve soğuk algınlığını tedavi edebilir, sinüsleri temizleyebilir.

Kolesterol:

İki yemek kaşığı bal ve üç yemek kaşığı toz tarçın 450 gram çay kolesterol hastasına verildiğinde iki saat içerisinde kandaki kolesterol oranının %10 azaldığı görüldü. Günde üç kez alındığında kronik kolesterol dahi tedavi edilebiliyor. Günlük olarak yenen bal ise kolesterol şikayetlerini azaltıyor.

Uzun Ömür:

Bal ve toz tarçın ile hazırlanan çay düzenli olarak içildiğinde ileri yaşın etkilerini azaltıyor. Çay yapmak için dört yemek kaşığı bal, bir çay kaşığı tarçın ve üç fincan kaynamış su kullanın. Günde 3-4 kez 1/4 fincan için. Cildi taze ve yumuşak tutar ve yaşlanmayı önler.

Kalp Hastalıkları:

Bal ile toz tarçını karıştırın ve kahvaltıda kızarmış ekmekle yiyin. Kolesterolü düşürür ve muhtemelen kalp krizini önler. Tarçınlı balın düzenli olarak tüketilmesi kalp vuruşlarını güçlendirir. Yaşlandıkça atar damarlar ve toplar damarlar esnekliklerini kaybediyor ve tıkanıyor. Tarçınlı bal ise damarları yeniden canlandırıyor.

Arterit:

Arterit hastalar bir fincan sıcak suya iki yemek kaşığı bal ve bir çay kaçığı toz tarçın koyarak faydalı bir içecek hazırlayabilirler. Günlük olarak içilirse kronik arterit hastaları dahi iyileşebilir. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada 200 hastalarını kahvaltıdan önce bir kaşık bala yarım çay kaşığı tarçın ile tedavi eden doktorlar 73 hastanın tümüyle ağrıdan kurtulduğunu, bir ay içerisinde ağrı yüzünden hareket edemeyen hastaların hemen hepsinin ağrı çekmeksizin yürümeye başladığını gördü.

İdrar Yolu Enfeksiyon:

İki yemek kaşığı toz tarçın ile bir yemek kaşığı balı ılık suya ekleyerek için. İdrar yolundaki mikropları öldürür. Kim bilebilirdi ki?

Bağışıklık Sistemi:

Tarçınlı balın günlük tüketimi bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve vücudu bakteri ile virüs saldırılarından koruyor. Balın düzenli tüketimi akyuvarları güçlendirerek bakteriyel ve virütik hastalıklara karşı direnci artırıyor.

Sindirim Güçlüğü:

İki yemek kaşığı bala serpilen toz tarçının yemek yemeden önce aınması asitliliği önlüyor ve en ağır yemekler dahi sindirilebiliyor.

Grip:

İspanyol bir bilim insanı baldaki, doğal bir bileşenin grip mikrobunu öldürdüğünü ve hastayı gripten kurtardığını kanıtladı.

Sivilceler:

Üç yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Yatmadan önce sivilcelerinizin üzerine sürün ve ertesi gün ılık suyla yıkayın. İki hafta her gün uygulanırsa sivilceleri kökünden söker.

Cilt Enfeksiyonları:

Bal ve toz tarçını etkilenen bölgelere eşit miktarda uygulamak egzama, mantar ve her türlü cilt enfeksiyonunu iyileştirir.

Kanser:

Japonya ve Avustralya’da yapılan araştırmalar mide ve kemik kanserinin başarıyla tedavi edilebildiğini gösterdi. Bu kanser çeşitlerinden muzdarip hastalar günde bir yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını üç parçaya bölerek bir ay boyunca almalı.

Yorgunluk:

Yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki baldaki şeker vücudun güç kazanmasına yardımcı oluyor. Bal ve toz tarçın tüketen yaşlılar daha zinde ve esnek olduklarını ifade ediyor.

Her gün diş fırçaladıktan sonra ve öğleden sonra 15.00’te alındığında bir haftada vücut direnci artıyor.

Kötü nefes:

Güney Amerikalılar sabahları bir çay kaşığı bal ve tarçın konmuş suyla gargara yapıyor böylece nefesleri gün boyu güzel kokuyor.

Gaz:

Hindistan ve Japonya’da yapılan araştırmalar tarçınlı balın midede oluşan gazları önlediğini gösteriyor.

Tarçın balın hazırlanışı:

Önce bir bardak suyu kaynatın, sıcak suya tarçın koyun ve demlenmeye ve soğumaya bırakın. Kaynar suya bal koymayın. Sıcak su baldaki enzimleri öldürür. Su oda sıcaklığına geldiğinde tarçının iki katı kadar bal ekleyin. Yatmadan bardağın yarısını için ve diğer yarısını sabaha bırakın.

İşitme kaybı:

Günlük olarak sabah ve akşamları bal-tarçın ikilisini almak duyma kaybını giderebiliyor.