- Sponsorlu Bağlantı -

Böbrek taşı nasıl düşürülür? Böbrek taşları için doğal ev çözümleri

- Sponsorlu Bağlantı -

Böbrek sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şey, böbreklerinizde taş oluşumuna neden olacak faktörleri ortadan kaldırarak vücudunuza bakmaktır.

Böbrek taşlarını önlemek için, böbrek taşına neyin sebep olduğunu bilmeniz gerekir. Böbrek taşı, idrarda bulunan maddelerin oldukça konsantre hale gelmesi ile böbrekte oluşan katı bir maddedir. Böbrek taşlarına idrarda yüksek seviyede bulunan kalsiyum, oksalat ve fosfor neden olur.

Böbrek taşlarını önlemenin en iyi yolu susuz kalmamak için her gün bol su içmenizi sağlamaktır. Uzmanlar tarafından önerilen günlük su tüketimi yetişkin bireylerde 2,5 litredir. Atık ürünlerin böbrek taşlarına dönüşmesini önlemek için idrarınızı seyreltilmiş tutmak çok önemlidir.

Böbrek Taşı Evde Nasıl Düşürülür?

- Sponsorlu Bağlantı -

Öyleyse, böbrek taşlarını tedavi etmenin ve onlardan kurtulmanın en iyi yolu nedir, böbrek taşı nasıl düşürülür? sorularına verilecek cevap, içme suyuna limon ekledir!

Bu uygulama, nefrologların geleneksel olarak tavsiye ettiği sağlıklı bir uygulamadır. Limonlu su genellikle temizleyici veya alkalize edici bir içecek olarak lanse edilirken, taş oluşumunu azaltmadaki asıl etkisinin nedeni sitrik asit içeriğidir.

Sitrik asit taş oluşumunu engeller ve oluşmaya başlayan küçük taşları parçalar. İdrarınızdaki sitrik asit ne kadar fazlaysa, yeni böbrek taşları oluşturmaya karşı o kadar çok korunursunuz.

Sitrik asit, idrarı taş oluşumu için daha az uygun hale getirir. Küçük taşların kaplanarak ve diğer malzemelerin taşların üzerine yapışmasını önleyerek “taş” haline gelmesini önler.

- Sponsorlu Bağlantı -

Limon ve limes en çok sitrik asit barındıran meyvelerdir. Potasyum sitrat olarak öngörülen sitrik asidin farmakolojik dozları taşların tedavisinde etkilidir. Bununla birlikte, tedavi maliyetli olabilir ve günde 12 tablet kadar çok kullanmak gerektirir.

Günde yarım bardak saf limon suyu veya 1 litre hazırlanmış limonata, farmakolojik tedaviyle aynı miktarda sitrik asit sağlar.

Böbrek Taşı Düşürücü Kür

Malzemeler;

- Sponsorlu Bağlantı -

  • 1 adet limon
  • 1 bardak su

1 Limonu bir su bardağına sıkın ve üzerine su ekleyerek için. Böbrek taşı düşürücü bu uygulamayı sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez tekrarlayın. Bu kür var olan böbrek taşlarını düşürmenize yardımcı olabileceği gibi aynı zamana böbreklerinizde taş oluşumunu da engeller.

Böbrek taşı nasıl düşürülür? Böbrek taşları için doğal ev çözümleri

- Sponsorlu Bağlantı -

loading...
İlgili Haberler

Veri politikasındaki amaçlarla mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam