19 Temmuz 2024 Cuma
Ana SayfaYaşamBalıkesir'de ziynet eşyası çalan hırsızlar kıskıvrak yakalandı.

Balıkesir’de ziynet eşyası çalan hırsızlar kıskıvrak yakalandı.

İçerikleri

Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde bir ay önce bir evden ziynet eşyası çalan 4 şüpheli polis tarafından yakalandı. Yapılan araştırmada 5 ayrı hırsızlık olayından da arandığı belirlenen N.U. isimli şüpheli polisteki ifadesinin ardından mahkemeye sevk edildi. Hakim tarafından tutuklanan N.U. cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler  Ç.P., A.T. ve  F.P. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Edinilen bilgilere göre, 16 Temmuz Salı günü gece saatlerinde Altıeylül Bahçelievler Mahallesinde bulunan bir ikamete pencereden hırsızlar girdi. Eve giren şüpheliler yatak odasına yöneldi. Hırsızlar 25 bin lira değerinde ziynet eşyası çalarak kayıplara karıştı. Yaşanan hırsızlık olayı sonrasında harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalar sonucunda hırsızlık olayını N.U., Ç.P., A.T. ve  F.P isimli şahısların gerçekleştirdiği belirlendi. Yapılan operasyon sonucu yakalanan şahısların daha önceden de çok sayıda hırsızlıktan kaydı olduğu ve hırsızlık suçundan aranması bulunduğu öğrenildi.

Hakim tarafından tutuklanan N.U. cezaevine konuldu. Diğer şüpheliler  Ç.P., A.T. ve  F.P. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.