26 Mayıs 2024 Pazar
Ana SayfaSağlıkDoğal TedaviBal ve greyfurt formülü ile yağlarınızı yakın

Bal ve greyfurt formülü ile yağlarınızı yakın

Oldukça sağlıklı ve lezzetli olan bu formül aynı zamanda da içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde kalori yakmayı sağlıyor.

İçerikleri

Greyfurt, C vitamininin yanı sıra A, B, D, E vitaminleri, kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır, demir ve fosfor içerir. Antibakteriyel özellikleri vardır ve aynı zamanda yapısında antioksidanlar bulundurur. İçeriğinde C ve B vitaminleri ile magnezyum ve potasyum minerallerini barındıran bal ise kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon ve kansızlığı da önleyerek, vücudu dinç ve zinde tutuyor.

Malzemeler;

  • 1 greyfurt
  • 1 yemek kaşığı bal

Yapılışı;

Greyfurdu soyun, küçük parçalar halinde doğrayın ve bal ile birlikte blender içerisinde karıştırın. Malzemeleri, homojen bir karışım elde edene dek karıştırın.

Bal ve greyfurt formülü faydaları

Elde edeceğiniz içecek, yapısında, hem kötü kolesterolü hem de trigliserit seviyesini düşürme özelliği olan pektin adındaki maddeyi içerir. Dahası, kan şekerini düşürür ve metabolizmanın normal bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Günlük olarak greyfurt tükettiğinizde, kötü kolesterol seviyenizi %15, trigliserit seviyenizi ise %27 oranında düşürebilirsiniz.
Bu karışım, likopen bakımından da zengindir. Bu bileşen, organizmadaki toksinlerle ve zararlı materyallerle savaşmada güçlü bir yardımcıdır.

Yemekten sonra, bu içecekten alacağınız birkaç damla, yemekle aldığınız kalorilerin yarısını yakmanızı sağlayabilir. Ancak, greyfurt bazı ilaçların etkisini artırabilir. Dolayısıyla herhangi bir tedavi görüyorsanız, bu içeceği tüketmeye başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız.

Tansiyon hapları, kanser ilaçları, kalp statini, antidepresan ya da antibiyotik kullanıyorsanız eğer, greyfurt ve greyfurt içerikli içeceklerden kaçınmalısınız.